Robert N  Dołączył: 25.07.2007
Samsung GX 10 "widzi" nienaładowaną baterię Cytuj
Witam,
Najpierw konkrety:
chciałem ożywić mojego starego i dość długo nieużywanego GX10 (odpowiednik K10D). Włożyłem baterię (wskaźnik, że pełna), uruchomiłem menu (połaziłem po tym menu), a potem chciałem zrobić jedno zdjęcie... i tu nastąpił koniec. Aparat zasygnalizował pustą baterię. Naładowałem, włożyłem i dalej pusta. Myślę: musi bateria padła. Kupiłem nową, naładowałem . Aparat po włączeniu niestety nadal wskazuje, że jest pusta.
Czy macie jakiś pomysł, co można sprawdzić, zrobić, zanim wrzucę ten zacny model do Odry ?

A teraz się pokajam, bo wróciłem na łono Forum, jak syn marnotrawny, dopiero gdy mnie zabolało, ale systemu nie zdradziłem. Bądźcie wyrozumiali.
Serdecznie pozdrawiam,
Robert
 

ringo13  Dołączył: 25.02.2013
Cytuj
W pierwszej kolejności sprawdź styki baterii w body.
Możliwe że przez czas nieużywania coś zaśniedziało i dlatego jest jak jest .
 

Robert N  Dołączył: 25.07.2007
Cytuj
Nie napisałem, że sprawdziłem, tzn. przejechałem delikatnie pilniczkiem . Niestety nie pomogło.
 

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Cytuj
Robert N, może wgraj firmware na nowo?
 

Robert N  Dołączył: 25.07.2007
Cytuj
Zbynio napisał/a:
Robert N, może wgraj firmware na nowo?

Czyżby dało się bez baterii, tzn. z migającą ikonką pustej baterii ?? Aparat wyświetla jedynie tę ikonkę na górnym wyświetlaczu. Żadnej innej reakcji na baterię nie wykazuje. Może jest jakiś reset, tajemna kombinacja klawiszy lub tp. ?

 
Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Cytuj
Zakładając że któraś bateria jest sprawna to raczej będzie problem wewnętrznego połączenia ( taśma flex od zasilania , gniazdo tej taśmy lub coś z głównym włącznikiem zasilania )
Gdzieś po drodze jest duży spadek napięcia . Chyba jedyna rada to oddać body do serwisu do sprawdzenia i naprawy . Gdyby grip mieć lub dedykowany zasilacz to można by sprawdzić czy zadziała .
 

rafalf  Dołączył: 09.06.2007
Cytuj
A nie jest przypadkiem tak, że zacięło się lustro i podczas gdy aparat próbuje je opuścić, to silnik napotyka opór mechanizmu? Proponuje zanieść aparat do serwisu, niech sprawdzą.
 

Robert N  Dołączył: 25.07.2007
Cytuj
I tu pojawia się magiczne słowo "serwis".
Sprawne body tego modelu jest warte ok. 500 PLN. Jeśli miałbym zapłacić za naprawę w serwisie (raczej nie 50 PLN), to nie ma zupełnie sensu. Czy macie inne pomysły ? Jeśli nie, to trudno. Nie mam emocjonalnego stosunku do tej puszki.

Robert
 
Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Cytuj
Kiedyś miałem podobny problem z zasilaniem w K5 . Autoryzowany Apollo wziął za naprawę 115 zł z odsyłką kurierem . Na miejscu na pewno znajdziesz jakiegoś majstra . Stówkę można zaryzykować . W Łodzi jest niezły serwis który skóry nie zdziera . Zadzwoń i zapytaj o koszt potencjalnej naprawy . Opcja nr 2 , rozkręcić aparat samodzielnie i sprawdzić połączenia .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach