zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
plik fwdc228 ..bin wgrany na sformatowaną kartę zgodnie z instrukcją ze strony Ricoch

[ Dodano: 2018-06-19, 08:56 ]
no i oczywiście menu wciśnięte w trakcie włączania, co zaznaczyłem w pierwszym poście.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Karta musi być włożona do portu nr 1, port nr 2 najlepiej jak będzie pusty.
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
tak właśnie jest, zgodnie z instrukcją ze strony Ricoch

[ Dodano: 2018-06-19, 09:21 ]
próbowałem kartę sd i sdxc , tak samo nic.
próbowałem z plikiem spakowanym( piszą że jest samorozpakowujący), nic, a z z samym plikiem BIN po włączeniu Trzymając menu nic, za to potem po normalnym właczeniu aparatu tekst menu był lustrzanie odbity. Po powtórzeniu operacji wszystko wróciło do normy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Resetowałeś ustawienia?
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
nie
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
zbuj napisał/a:
nie mogę wgrać aktualizacji 1.43 do nowego k-1

Nowego, czyli prosto ze sklepu? A może ma już wgraną tę wersję?

Tu https://www.pentaxforums....0-released.html w sekcji Troubleshooting Tips jest kilka podpowiedzi, co zrobić, gdy aktualizacja nie działa.
 

zbuj  Dołączył: 31 Mar 2010
rozpakowanego z zaklejonego pudełka, wersja opr. 1.0

[ Dodano: 2018-06-19, 09:46 ]
ok dzięki udało się. pierwotnie ściągałem plik bezpośrednio na kartę. po ściągnięciu na komp i skopiowaniu pliku na kartę zadziałało.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No przecież pisałem, że masz wgrać na kartę tylko plik .bin (.img) i nic więcej. Ważne, że Tobie się udało i wszystko poszło dobrze. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Zajrzałem na "opaczne" i dowiedziałem się w komentarzach ,że jestem niespełna rozumu użytkownikiem marki Pentax. Dowiedziałem się też, że nawet ci prześmiewcy czytają to forum. Nawet jego przepastne zakamarki jak np dział Hyde Park :mrgreen: Szkoda ,że nie da się wgrać uaktualnienia do K-5IIs
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
idzi napisał/a:
Nawet jego przepastne zakamarki jak np dział Hyde Park

To są zasoby dostępne dla niezalogowanych.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
idzi napisał/a:
...........jestem niespełna rozumu użytkownikiem marki Pentax. ...........ci prześmiewcy czytają ........ jak np dział Hyde Park

Po takiej lekturze wydają się być oczywiste ich wnioski :mrgreen:
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Czy ktos testowal k1 z da15mm/4 ? Jak wyszlo ?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
szatek0000 napisał/a:
Czy ktos testowal k1 z da15mm/4 ? Jak wyszlo ?


Poszukaj na flickrze, ja miałem to zrobić i nie zdążyłem bo sprzedałam DA 15
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
szatek0000, będziesz miał olbrzymią winietę, to raczej duża czarna ramka a nie winieta :mrgreen: ogólnie się nie nada
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Dzieki Panowie. :-B :-B Myślę nad przesiadką z k3II na k1 . Tylko sigmy 18-35mm szkoda .... choc z drugiej strony mam juz 43mm 77mm . Doradzicie cos ? Czy obraz z k1 miażdży k3II?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
szatek0000 napisał/a:
Czy obraz z k1 miażdży k3II?
A czy zupa z droższego garnka jest lepsza? Podzielę się prywatnym doświadczeniem: z K200D przesiadłem się dopiero, kiedy osiągnąłem kres możliwości technicznych tego aparatu. Robiłem zdjęcia kolejowe w tak słabym świetle, że AF miał problemy (dziwnym nie jest) a czasy naświetlania były tak długie, że pociąg albo zdążył odjechać, albo się rozmyć (co w sumie jest fajnym efektem).
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
szatek0000, na adverts Derek sprzedaję K-1, bierz póki jest.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kytutr napisał/a:
czasy naświetlania były tak długie, że pociąg albo zdążył odjechać, albo się rozmyć (co w sumie jest fajnym efektem).

To nie były zdjęcia PKP. :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach