jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Generic napisał/a:
Czyli, że minimum jedna cała rolka ale z drugiej można zrobić pół w danym miesiącu a resztę w kolejnym i można wykorzystać któreś z tej pierwszej połowy?
Coś takiego.

Generic napisał/a:
wolę ostatnio jakieś dziwne rzeczy w kolorze niż poważną fotografię czarno-białą
No jo Cię prosza.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Właśnie. Zdarzało się, że nie zaczynałem kolejnego filmu tuż przed końcem miesiąca mimo ,że były ciekawe okazje bo szkoda było reszty rolki.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
No i masz...
18 klatek na liczniku, ale myślę - nic to, jadę dzisiaj z rodziną do Arboretrum w Bolestraszycach to skończę kliszę.
Ustawiam się do pierwszego zdjęcia, cisnę spust a tu jakiś opór. Sprawdzam wszystko, czy nie zablokowany itp - nie... no to cisnę mocniej - klik, ciemność, k....
Lustro w górze, migawka zamknięta, spust nic nie robi, naciągnąć ponownie się nie da. Jak w komorze lustra palcem opuści się wajchę domykającą przysłonę to lustro idzie w dół. Wtedy wciśnięcie spustu podnosi lustro i wisimy w tym samym momencie - migawka nie chce wystartować.
MX mi się zaciął o-(
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mi to samo się stało z MXem na wakacjach. 2 klatki poszły. Lustro w górze mimo grzebania. Ale jakoś tak się magicznie odblokował. Nie pamiętam co zrobiłem. Może zmieniłem czas?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Kręciłem ale nic to nie daje. Nawet go lekko już biłem - ale twardy jest, nie ulega o-P Samowyzwalaczem też próbowałem ale nic.

No nic, trzecia i ostatnia nieobecność za sierpień i chyba muszę zmienić sprzęt o-\ Tylko sprawnych luster to już nie mam, więc chyba Agfa Optima 1535.
Przynajmniej ostrość na dalmierz. Bo reszta aparatów małoobrazkowych to małpki. Chyba, że połówkowy o-P
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Sierpniowe zdjęcie wysłane. :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Też dzisiaj poszło sierpniowe. Mam nadzieję, że z lipcem to był "wypadek przy pracy" i oby się nie powtórzył. Dodam, ze lipcową kliszę wywołałem razem z sierpniową. Coś tam pokażę, ale poza zabawą i w wątku o niewysłanych
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Wysłane sierpniowe.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Sierpniowe wysłane.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Widoczne są już prace następujących uczestników:

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l Pentax SuperA l LEITZ MACRO-ELMARIT-R 60/2.8 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
9. Rrrodrigo | Voigtländer Bessa R3M | Voigtländer Nokton 40/1.4 | Ilford HP5+ | HC-110
10. JacekK | Minolta X-300 | MD Rokkor 45/2| Rollei Superpan 200 | R09
11. earl | Pentax ME Super | Pentax M 40/2.8 | Ilford XP2
14. bakulik | Olympus XA | Olympus F.Zuiko 35/2.8 | Ilford PAN 400 | ID-11
16. Krzysiek K. | Pentax MX | Pentax M 50/1,7 | Ilford PAN 100 | Rodinal
20. Mirek | Pentax MZS | Pentax FA-43/1.9 Limited | Kodak T-Max 400 | HC-110

Widoczne są też 2 zaległe lipcowe zdjęcia:

17. bian | Pentax ME Super | Pentax SMC-K 50/1.2 | Ilford PAN 400
18. skaarj | Pentax Spotmatic SP500 | Super-Takumar 1:2/55 | Adox Silvermax 21 | Adox Silvermax developer

Opisy umieszczę w weekend.
Gdyby ktoś jeszcze miał chęć coś nadesłać, to śmiało. Uzupełnię to w niedzielę lub poniedziałek.
 
bian  Dołączył: 09 Maj 2016
cześć, wróciłem dziś z wyjazdu służbowego i sierpniowy się właśnie suszy ;) podrzucę jutro
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Wrześniowe wysłane. :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Eh, u mnie w koreksie cały czas jeszcze rolka sierpniowa z zaciętego MXa. I czeka za nią w kolejce wrześniowa z Agfy.

W dodatku mam jeszcze dylemat. Trafiłem tanio MESuper w ładnym stanie, któremu świrował światłomierz - zaryzykowałem. Ze świeżymi bateriami i wyczyszczonymi pokrętłami jest ok. Tzn trzeba uważać na kółko nastaw czułości filmu, bo przy poruszeniu potrafi fałszować pomiar mocno. Dodatkowo ośka do zwijania filmu do kasetki jest lekko skrzywiona. Żeby się dostać do tych ścieżek pod pokrętłem musiał bym ściągać wierzch, ale jest na tyle dobrze, że na razie to odpuszczam. Oczywiście gąbki do wymiany.

I dylemat polega na tym - czy zaryzykować z nim, liczyć, że naciąg się nie podda, że elektronika nie padnie całkiem itp i dokończyć JA4.0 na lustrzance czy na tej Agfie?
Agfę się przyjemniej nosi - bo jest mniejsza i znacząco lżejsza o-) Ale pełen automat i ostrzenie od 0.9m z ogniskową 40mm mnie trochę hamuje.
Oczywiście przeglądając swoje zdjęcia robione do JA nie wiele jest takich, ostrzonych bliżej niż te 0.9m. A jeśli nawet to niewiele. Ale oglądając zdjęcia w sieci ciągle myślę, że muszę spróbować ciaśniejszych kadrów a nie takich ogólnych. I nawet o jakiejś dłuższej ogniskowej myślę. Ale to pewnie fanaberie.
Ale zacząłem z manualną lustrzanką i 50tką i może lepiej by tak było dokończyć, traktując wrześniowy epizod jako zastępstwo.
Swoją drogą ciekawy jestem co tam wyszło bo robiłem zdjęcia z lampą (!).

Dobra, to jak? MESuper czy Agfa?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wiesz, każdy wybiera dla siebie... ME-Super :-P
Generic napisał/a:
MESuper w ładnym stanie
Jak w takim stanie, to czemu się boisz o naciąg?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Bo stan jest ładny z zewnątrz, ale ma ponad 30 lat i na 98% nigdy nie widział serwisu. Czyli wszelkie smary mają już swoje lata i jeszcze się wymieszały z tym co tam wniknęło do aparatu przez te lata.

Ale chyba jednak MESuper od października do końca - ok jorge?

Wolę dźwięk ME/MESuper od MXa, zawsze wolałem - ciekawe jaki to może mieć wpływ na zdjęcia o-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Generic, która to już zmiana? ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wyższa forma Złombola. System sztafetowy ;-)
jorge.martinez, litości, nie stresuj człowieka ;-)

[ Dodano: 2018-10-04, 15:46 ]
Generic napisał/a:
ładny z zewnątrz, ale ma ponad 30 lat i na 98% nigdy nie widział serwisu
I dlatego do pleśniowych świrów należy wyłożenie kasy na serwis - być może przewyższającej cenę zakupu sprzętu.

[ Dodano: 2018-10-04, 15:49 ]
Chciałem napisać "do nas, pleśniowych świrów" - ale nie śmiem, bo mam tylko ME-Supera na chodzie i MZ-5n z wyłamanym zębem i nigdy nawet nie wołałem filmów. Ale cenię i chciałbym kiedyś dołączyć.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
jorge.martinez, druga zasadniczo... MX się obraził, zastąpiłem Agfą ale wrócił bym do lustra w postaci MES'a. Jak bym go miał w sierpniu to bym od razu tak robił ale chyba mam za mało aparatów na stanie o-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Spoko, zmieniaj.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
A nie macie trochę jesiennego doła fotograficznego?
Mnie jakoś tak przybiło, że skończyło się ciepło, trzeba się grubiej ubierać, zaczyna się szybciej robić ciemno itp. No może nie jakoś tak bardzo przybiło, ale czuje jak kurczy się pula okazji do fotografowania...


Swoja drogą powiem wam, że chciałem kontynuować zdjęcia rowerzystów, ale w kolorze. I we wrześniu zrobiłem coś, co jeszcze mi się nie zdarzyło - serio, nigdy. Zapytałem zupełnie obcą osobę na ulicy czy mogę ja sfotografować. Nawet dwa razy! W sensie, że dwie osoby, przy dwóch okazjach! Dla mnie to duży krok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach