jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Generic napisał/a:
Czyli, że minimum jedna cała rolka ale z drugiej można zrobić pół w danym miesiącu a resztę w kolejnym i można wykorzystać któreś z tej pierwszej połowy?
Coś takiego.

Generic napisał/a:
wolę ostatnio jakieś dziwne rzeczy w kolorze niż poważną fotografię czarno-białą
No jo Cię prosza.

JacekK  Dołączył: 08.09.2008
Właśnie. Zdarzało się, że nie zaczynałem kolejnego filmu tuż przed końcem miesiąca mimo ,że były ciekawe okazje bo szkoda było reszty rolki.

Generic  Dołączył: 09.11.2007
No i masz...
18 klatek na liczniku, ale myślę - nic to, jadę dzisiaj z rodziną do Arboretrum w Bolestraszycach to skończę kliszę.
Ustawiam się do pierwszego zdjęcia, cisnę spust a tu jakiś opór. Sprawdzam wszystko, czy nie zablokowany itp - nie... no to cisnę mocniej - klik, ciemność, k....
Lustro w górze, migawka zamknięta, spust nic nie robi, naciągnąć ponownie się nie da. Jak w komorze lustra palcem opuści się wajchę domykającą przysłonę to lustro idzie w dół. Wtedy wciśnięcie spustu podnosi lustro i wisimy w tym samym momencie - migawka nie chce wystartować.
MX mi się zaciął o-(

Mi to samo się stało z MXem na wakacjach. 2 klatki poszły. Lustro w górze mimo grzebania. Ale jakoś tak się magicznie odblokował. Nie pamiętam co zrobiłem. Może zmieniłem czas?

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Kręciłem ale nic to nie daje. Nawet go lekko już biłem - ale twardy jest, nie ulega o-P Samowyzwalaczem też próbowałem ale nic.

No nic, trzecia i ostatnia nieobecność za sierpień i chyba muszę zmienić sprzęt o-\ Tylko sprawnych luster to już nie mam, więc chyba Agfa Optima 1535.
Przynajmniej ostrość na dalmierz. Bo reszta aparatów małoobrazkowych to małpki. Chyba, że połówkowy o-P

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Sierpniowe zdjęcie wysłane. :mrgreen:

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Też dzisiaj poszło sierpniowe. Mam nadzieję, że z lipcem to był "wypadek przy pracy" i oby się nie powtórzył. Dodam, ze lipcową kliszę wywołałem razem z sierpniową. Coś tam pokażę, ale poza zabawą i w wątku o niewysłanych

JacekK  Dołączył: 08.09.2008
Wysłane sierpniowe.

Krzysiek K.  Dołączył: 11.10.2006
Sierpniowe wysłane.

Widoczne są już prace następujących uczestników:

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l Pentax SuperA l LEITZ MACRO-ELMARIT-R 60/2.8 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
9. Rrrodrigo | Voigtländer Bessa R3M | Voigtländer Nokton 40/1.4 | Ilford HP5+ | HC-110
10. JacekK | Minolta X-300 | MD Rokkor 45/2| Rollei Superpan 200 | R09
11. earl | Pentax ME Super | Pentax M 40/2.8 | Ilford XP2
14. bakulik | Olympus XA | Olympus F.Zuiko 35/2.8 | Ilford PAN 400 | ID-11
16. Krzysiek K. | Pentax MX | Pentax M 50/1,7 | Ilford PAN 100 | Rodinal
20. Mirek | Pentax MZS | Pentax FA-43/1.9 Limited | Kodak T-Max 400 | HC-110

Widoczne są też 2 zaległe lipcowe zdjęcia:

17. bian | Pentax ME Super | Pentax SMC-K 50/1.2 | Ilford PAN 400
18. skaarj | Pentax Spotmatic SP500 | Super-Takumar 1:2/55 | Adox Silvermax 21 | Adox Silvermax developer

Opisy umieszczę w weekend.
Gdyby ktoś jeszcze miał chęć coś nadesłać, to śmiało. Uzupełnię to w niedzielę lub poniedziałek.

bian  Dołączył: 09.05.2016
cześć, wróciłem dziś z wyjazdu służbowego i sierpniowy się właśnie suszy ;) podrzucę jutro

Skocz do: