foto  Dołączył: 03.05.2013
M.K Watek dotyczy rozwiązania dla amatora, jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam. Proponuje zakończyć ten dialog ponieważ widzę, ze wykracza poza zakres pomiarowy tego wątku.
Pozdrawiam :-B :-B :-B

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Ja też jestem amatorem, ale nie rozumiem dlaczego, miałbym korzystać z nieoprofilowanych monitora i drukarki.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
foto, Właśnie o to chodzi w naszej rozmowie i tym grajdołku - kupić monitor za 300 i oprofilować go za 30. A nie wydać 1500 i żyć w przeświadczeniu, że sporo kosztował to musi być poprawnie. Zapeniam Cię, że nie jest na 100 procent poprawnie.
plwk, Zgadzam się z Tobą. Poza tym dzielenie fotografów na profesjonalistów i amatorów buduje mury. Już wcześniej chciałem o tym napisać, ale napiszę to tutaj. O wiele lepiej mówić o użytkownikach zaawansowanych i niezaawansowanych. Taki podział zrównuje i jednoczy. Bo czy amator nie może fotografować lepiej niż niejeden profesjonalista? Przecież różnica sprowadza się do pobierania za to co sie robi pieniędzy.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
A ile procent osiągają moje obrazki z poprzedniej strony?

Jakaranda  Dołączyła: 29.05.2013
M.K. - bardzo precyzyjnie to ująłeś :-B

technik219  Dołączył: 25.01.2009
M.K napisał/a:
Bo czy amator nie może fotografować lepiej niż niejeden profesjonalista? Przecież różnica sprowadza się do pobierania za to co sie robi pieniędzy.

Otóż w innym wątki odpowiedziałem na ten postulat tak:
Amator ma szansę zrobić dobre zdjęcie. Ba! Nawet często się zdarza, że to zdjęcie jest lepsze niż od profesjonalisty. Tylko, że profesjonalista przynajmniej dobre zdjęcie zrobi ZAWSZE, w każdych warunkach, a amatorowi to się tylko "udaje". Tak było kiedyś i to jest zdrowe podejście.
Problemem naszych czasów jest to, że teraz wszystko odbywa się wedle zasady: kupię w kiosku długopis- zostanę pisarzem. Tak samo: kupię "luszczankę" będę fotografem. Ileż to ja już widziałem różnych produkcji w wykonaniu takich "profesjonalistów"... Często przy oglądaniu aż zęby bolą. A ludzie to kupują i się cieszą. Jest popyt, jest podaż.
To w kwestii kryterium pobierania pieniędzy, które niby to stanowi i tym kto jest amatorem, kto profesjonalistą...

shaper  Dołączył: 01.05.2010
Ja jakbym kupował teraz monitor to brałbym chyba BenQ PD2700Q

Skocz do: