foto  Dołączył: 03 Maj 2013
M.K Watek dotyczy rozwiązania dla amatora, jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam. Proponuje zakończyć ten dialog ponieważ widzę, ze wykracza poza zakres pomiarowy tego wątku.
Pozdrawiam :-B :-B :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja też jestem amatorem, ale nie rozumiem dlaczego, miałbym korzystać z nieoprofilowanych monitora i drukarki.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
foto, Właśnie o to chodzi w naszej rozmowie i tym grajdołku - kupić monitor za 300 i oprofilować go za 30. A nie wydać 1500 i żyć w przeświadczeniu, że sporo kosztował to musi być poprawnie. Zapeniam Cię, że nie jest na 100 procent poprawnie.
plwk, Zgadzam się z Tobą. Poza tym dzielenie fotografów na profesjonalistów i amatorów buduje mury. Już wcześniej chciałem o tym napisać, ale napiszę to tutaj. O wiele lepiej mówić o użytkownikach zaawansowanych i niezaawansowanych. Taki podział zrównuje i jednoczy. Bo czy amator nie może fotografować lepiej niż niejeden profesjonalista? Przecież różnica sprowadza się do pobierania za to co sie robi pieniędzy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A ile procent osiągają moje obrazki z poprzedniej strony?
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
M.K. - bardzo precyzyjnie to ująłeś :-B
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
M.K napisał/a:
Bo czy amator nie może fotografować lepiej niż niejeden profesjonalista? Przecież różnica sprowadza się do pobierania za to co sie robi pieniędzy.

Otóż w innym wątki odpowiedziałem na ten postulat tak:
Amator ma szansę zrobić dobre zdjęcie. Ba! Nawet często się zdarza, że to zdjęcie jest lepsze niż od profesjonalisty. Tylko, że profesjonalista przynajmniej dobre zdjęcie zrobi ZAWSZE, w każdych warunkach, a amatorowi to się tylko "udaje". Tak było kiedyś i to jest zdrowe podejście.
Problemem naszych czasów jest to, że teraz wszystko odbywa się wedle zasady: kupię w kiosku długopis- zostanę pisarzem. Tak samo: kupię "luszczankę" będę fotografem. Ileż to ja już widziałem różnych produkcji w wykonaniu takich "profesjonalistów"... Często przy oglądaniu aż zęby bolą. A ludzie to kupują i się cieszą. Jest popyt, jest podaż.
To w kwestii kryterium pobierania pieniędzy, które niby to stanowi i tym kto jest amatorem, kto profesjonalistą...
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Ja jakbym kupował teraz monitor to brałbym chyba BenQ PD2700Q
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Na alleg... sprzedają nowe Eizo EV2316W za 600 zł. Warto?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
seele napisał/a:
Eizo EV2316W

To raczej porządny monitor do biura, nic więcej.

Polecam przejrzenie listy na chyba największym forum dot. monitorów: https://mva.pl/viewtopic.php?t=152
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Padł mi monitor i muszę coś wybrać. Będzie IPS. Mam jednak pytanie: IPS, E-IPS, H-IPS, S-IPS - ma to jakieś znaczenie, czy to tylko ozdobne literki?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
IPS, E-IPS, H-IPS, S-IPS - ma to jakieś znaczenie, czy to tylko ozdobne literki?

https://pclab.pl/art41370-8.html
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Przymierzam się do nowego monitora do obróbki. Chciałbym wydać 1500-2500 max.. Najchętniej 27" 2560 x 1440.
Macie jakieś rozeznanie co będzie obecnie optymalne pod wzgl. kolorów i wytrzyma mi tyle co obecny, stary Dell 22"? :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Z mojego rozpoznania wynika, że dobrym pomysłem byłoby nabycie Acera PE270K.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Enzo napisał/a:
Z mojego rozpoznania wynika, że dobrym pomysłem byłoby nabycie Acera PE270K.
Jakie parametry wziąłeś pod uwagę podczas tych studiów?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
NEC EA275Wmi
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
plwk napisał/a:
NEC EA275Wmi
Mam od półtora roku, bardzo dobrze go oceniam.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Jakie parametry wziąłeś pod uwagę podczas tych studiów?

Przyzwoitość i taniość. Acer wypuścił całkiem przyzwoity monitor odbiegający parametrami i wyposażeniem od biurowych szaraków i wycenił go dość nisko w stosunku do możliwości. Gdybym miał wybór pomiędzy NEC EA275Wmi a tym Acerem, to zadecydowałby portfel. W obu przypadkach jednak trzeba wziąć pod uwagę wypożyczenie dobrego kalibratora.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Od lat stawiam na Iiyame i jakoś się nie zawiodłem. Obecnie ProLite 3270 bo jednak głównie do pracy i każdy cal się liczy, ale są też fajne i konstrukcyjnie nowsze 27". Nie pamiętam ile płaciłem pół roku temu, ale poniżej 1500 (poza tym to firmowy, tyle że mam go w domu).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk, mówimy o zastąpieniu starego Dell`a a nie konkurencji dla Eizo lub Nec`a. To raz. Dwa - jak studiowałem forum mva.pl przed zakupem mojego monitora, to raz ci sami ludzie go mieszali z błotem a innym razem jednak polecali. Więc z całym szacunkiem dla tamtego forum wziąłbym pod uwagę fakt, że część z nich żyje z ich sprzedaży - najlepszym przykładem jest polecana przez nich seria NEC Color i twierdzenie przy okazji, że sRGB jest przestrzenią wystarczającą dla fotografów i grafików.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach