shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Katalogowanie zdjęć
Witam!
Tak z ciekawości zapytam czego używacie do katalogowania zdjęć? Kiedyś dawno temu używałem Picassa teraz już nie jest wspierana. Co używacie do katalogowania, wysyłania e-mail, może jakiś slide show? Na Mac używam aplikacji Zdjęcia. Jestem ciekaw czy istnieje dobry zamiennik na Windows 10.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Używam LR.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
plwk, chodziło mi o katalogowanie jpg bardziej :). Ja LR używam do edycji i katalogowania ale materiał surowy eksportuje do jpg i używam do tego Photos od Apple. W Photos łatwo mogę przeglądać zdjęcia, tworzyć albumy, slideshow, łatwo wysłać zdjęcia email i inne takie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
shaper, czyli to samo, co w LR ;)
Ostatnio oglądałem większość wołarek RAW, ale żadna nie miała takiego fajnego katalogowania jak LR.
Wszyscy polecają też Photo Mechanic: https://www.camerabits.com/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli chodzi o samo katalogowanie, to dlaczego nie Bridge? Czyta ustawienia Lightrooma i jest za darmo (dla osób mających konto Adobe).
Można spróbować Zonera, AcDsee lub horrendalnie drogiego Expression Media od Phase One. Sam na razie używam Bridge, ale czekam na program od Serifa z rodziny Affinity.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
bbartlomiej, Photo Mechanic to bardziej do wstępnej selekcji niż do katalogowania.

Michu, Zerknę na Bridge, choć wolałbym coś darmowego uniwersalnego w razie rezygnacji kiedyś w przyszłości z LR.

Kurczę nie mam pojęcia dlaczego Google uwaliło program Picasa. To był naprawdę świetny szybki program :(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
shaper napisał/a:
nie mam pojęcia dlaczego Google uwaliło program Picasa

Uwalili usługę, ale program pozostał.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale Bridge jest darmowy, nawet jeśli zrezygnujesz z Lightrooma. Do korzystania z niego potrzeba tylko konta Adobe, a to możesz sobie założyć, nie korzystając z ich oprogramowania komercyjnego.
Im po prostu opłaca się oferować pewne programy za darmo (np. XD do składu i projektowania interfejsów), bowiem w ten sposób zachęcają do zaznajomienia się z pozostałą ofertą.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Michu, nie wiedziałem że Bridge jest darmowy. Wielkie dzięki za info! :-B
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pochyliłem się nad tym wątkiem, bo myślałem, że chodzi o zdjęcia, a tu chodzi o pliki....
:-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znaczenie słów zmienia się szybciej niż dojrzewamy 8-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Na przykład słowo "folder" :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No właśnie :evilsmile:
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
fotonyf, pliki mogą być różne, mi chodzi o te z rozszerzeniem jpg ;)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
shaper napisał/a:
fotonyf, pliki mogą być różne, mi chodzi o te z rozszerzeniem jpg ;)

No tak, pliki mogą być różne, ja miałem na myśli plik zdjęć zrobionych na papierze fotograficznym :mrgreen:
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
plwk napisał/a:
shaper napisał/a:
nie mam pojęcia dlaczego Google uwaliło program Picasa

Uwalili usługę, ale program pozostał.


No właśnie. nadal funkcjonuje jak ongiś. Z LR wszystko eksportuję jako jpg do Picasy. Dzięki temu rodzina, gdy chce oglądać (lub wykorzystać) zdjęcia nie pyszczy, że nie umie się LR posłużyć (i ma mniejsze szanse coś spiep... :evilsmile: ). Zresztą ja też lubię z Picasy korzystać, bo jest bardzo "user friendly".
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Tomek B., o to właśnie chodzi. Dostęp do lightroom chce tylko ja mieć. A taka Picassa jak mówisz: user friendly, łatwe tworzenie albumów, szybko to działa. Ta aplikacja od Microsoft Zdjęcia to szczerze słaba jest. Ma pare fajnych bajerow ale takich podstawowych rzeczy jak tagowania nie ma :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach