Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Sigma 150-600
...a tak se napiszę.
Pożyczyłem na jutrzejszą Ostravę Sigmę 150-600, w wersji Sport. I powiem Wam - jestem przytłoczony. Wygląd, że AF i stabilizacja pracują naprawdę nieźle, ale masa obiektywu po prostu deprymuje. Miałem w łapach 150-450 - duży, ale tutaj jest ciekawiej. Internetowe teksty o realnym zmęczeniu w operowaniu tym szkłem mogą nie być od czapy. Cóż - jutro sprawdzę.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
To coś takiego?:
https://www.sigma-sklep.p...on,3,4595,11390

I jak było?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie, trochę "gorzej" - https://www.sigma-sklep.p...on,3,4595,10088

Obiektyw jest naprawdę cholernie ciężki, praca z nim po prostu męczy. Nie wiem - może to wina podłego wzrostu, może wysokim (i z dłuższymi rękoma) po prostu łatwiej, mnie to zaczęło po jakimś czasie irytować (no ale liczyłem się, że łatwo nie będzie). Kwestia wykonania kilku serii pompek na tydzień-dwa przed fotografowaniem wcale nie jest głupim pomysłem.
Ciekawostką przy tych szkłach jest zumowanie - w zasadzie nikt nie bawi się w kręcenie pierścieniem, który jest umieszczony z przodu (nie lubię), do tego - mając do wypchnięcia kawała metalu i szkła - wcale nie chodzi jakoś lekko i miękko, tylko z wyraźnym obciążeniem. Po prostu łapie się za mordkę, ew. podstawę osłony p-sl. i wyciąga do przodu, tudzież ściąga do środka. I tak robią wszyscy, tak jest łatwiej i szybciej (a samo szkło jest chyba do tego przystosowane). W zasadzie nieodzowne, jeśli chcesz zbliżający się obiekt śledzić. Ciekawe co na to użytkownicy "150-450"...
Blokada zuma - w (prawie) dowolnej pozycji - bardzo pomocna rzecz, bo wystarczy niezablokowane szkło skierować w dół i momentalnie się wszystko wysuwa, nawet dość szybko (może też używałem egzemplarza wyrobionego, po iluśtam wypożyczeniach).
Stabilizacja - niezła, ale jak masz zmęczone dźwiganiem ręce, to czasem nie jest w stanie pomóc. AF - dobry, ale czasem się pogubi. Winietowanie - na FF'ie widać dość wyraźnie.

No więc zapłaciłem 300 PLN brutto za to doświadczenie. Wiem, że tej Sigmy nie kupię, ale o samym szkle z tego zakresu będę myślał. Tamron G2? - może, ale też trzeba sprawdzić (bo musi być lżejsze). Tym bardziej, że Canon nie rozpieszcza i tak jak nikoniarze mają 200-500 w "rozsądnej" cenie, ja mogę się zbliżyć do tego zakresu kupując 100-400 + TC (circa 10 kpln), ew. starszego EF 400 USM, też z TC, ale bez jakiejkolwiek stabilizacji).
No to tak wyszło.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Mertz napisał/a:
Ciekawostką przy tych szkłach jest zumowanie


Zoom a'la pompka jest "wbudowany" przez producenta -> https://www.youtube.com/watch?v=CojJnd3dq94
 
kemot  Dołączył: 19 Maj 2012
xxx

 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Do pentaxa tylko używane Sigmy 50-500, 150-500 i 170-500. Mało ich jest na rynku, a ceny od niecałych 2000 za 170-500 w średnim stanie do ponad 3000 za 50-500 OS w dobrym stanie.
Nowy tylko pentax 150-450. Drogi, ale ostrzejsze od sigma i ponoc ma szybszy AF od wszystkich 150-600,chociaz to ciężko porównać, bo nie da się ich podpiąć pod to samo body.
 
kemot  Dołączył: 19 Maj 2012
xxx

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kemot, stosuj proszę znaki interpunkcyjne i wielkie litery. Po pierwsze: utrudnia to czytanie, po drugie: wygląda niechlujnie.
 
kemot  Dołączył: 19 Maj 2012
xxx

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fragment punktu 5 regulaminu forum.
Cytat
5. Używaj języka polskiego. Zanim wyślesz wiadomość sprawdź poprawność tekstu.
 
kemot  Dołączył: 19 Maj 2012
Już wszyscy zadowoleni ?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
kemot, tutaj staramy się dbać o nasz ojczysty język. Nie ma się co unosić. Pzdr.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ojtam, panowie - u nas to jest poziom. No czasem costam. U canonierow, jak ktos cos czasem zapoda "polskawym", to nie wiem jakim cudem w ogole aparat jest w stanie ogarnac... Cos mi nawet chyba wczoraj mignelo w watku o TC (tak, wiem - bez polskich znakow, z koma pisze).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach