Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
może kiedyś uda się pobawić tym czy tamtym :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Mnie GR zawsze chodził po głowie lecz niestety zawsze było jakieś ale... największym był brak zoom'a.
Pomijając początki, od siedmiu lat jako kieszonkowca używam olka XZ-1, ale biedak technologicznie trochę został w tyle. Miał go zastąpić panas LX-100, ale nie był już tak kieszonkowy i z innych dodatkowych powodów go sprzedałem. Ostatnio za kompakta robił mi K-30+18-50, ale co oczywiste, nie jest to kieszonkowiec. Teraz w ramach testu kupiłem sony a5000+16-50 - gabarytami jest podobny do LX-100, a czy się polubimy, to czas pokaże. Na razie wkurza mnie wyświetlacz, bo jego rozdzielczość jest za niska...
Tytułowy GR III byłby idealny, gdyby miał choć trzykrotny zoom. Jego funkcję pełni ów dwukrotny crop, co przy tej rozdzielczości może mieć sens. Natomiast wide-konwerter pewnie świetnie by mi się przydał pod ziemią... no nie ma aparatu idealnego :-|
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Tytułowy GR III byłby idealny, gdyby miał choć trzykrotny zoom.


Poczytajcie, co sami piszecie - kieszonkowyy aparat, z matrycą APS-C, do tego zumem i to pewnie jeszcze od 24mm. Taaa...
GR-ka naprawdę mieści się do tylnej kieszeni spodni (przetestowane), nawet z wizjerem - spojrzyjcie na zdjęcia korpusu z góry, jak niewiele obudowa zamkniętego obiektywu wystaje poza obrys całości. Ale z czegoś trzeba było zrezygnować, żeby była mała. Więc albo śliczna matryca - i brak zuma, albo matryca-naparstek, ale zum 3x - no problem. Dziwię się, że dyskusja skręca w tą stronę, bo wałkowano to już nie raz i tutaj, i gdzie indziej. Ten typ tak ma i nie będzie inaczej. Fuji X100 też tak ma - i pomimo znacząco większego korpusu, sukces rynkowy odniosło niewątpliwy. Może po prostu nie da się inaczej?
I nie o to mi chodzi, żeby tutaj przekonywać do aparatu, tylko trochę mnie dziwią wasze oczekiwania - stabilizacja, gibany ekranik, zum, APS-C, wizjer i co tam jeszcze? A, żeby do kieszeni wchodziło.

Kto z Was tak realnie bawił się tym aparatem? Ale dłużej niż 15 min. na PPD?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mertz napisał/a:
Kto z Was tak realnie bawił się tym aparatem? Ale dłużej niż 15 min. na PPD?
Fenol wygrał GR II na XIII PPD, więc być może się wypowie.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Fenol wygrał GR II na XIII PPD, więc być może się wypowie.


No wiem, byłem świadkiem, aż zawyłem. Do tego miał to w komplecie z adapterem 21mm i wizjerem do 21mm (uważam tą konfigurację za nieco pokraczną - ale ma swoich zwolenników). Ja tam byłem chyba jedynym "posiadającym", z jakimś doświadczeniem praktycznym.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
GR trudno porównywać do czegokolwiek, może x-70 x-100 nie pamiętam któryś Nikon, jest specyficzny, bardzo duże możliwości przy filigranowych wymiarach, to aparat niesamowicie dyskretny, kiedy robisz nim na ulicy zdjęcia nikt na Ciebie nie zwraca uwagi ;) taki dziwak z kompaktem ;)...Mnie też przydałby się zoom nawet trzykrotny, o jakości obrazka nie będę pisał, bardzo dobra.

[ Dodano: 2018-09-27, 15:09 ]
Z adapterem szerokokatnym filigranowy nie jest, ale zdjęcia jakościowo bardzo dobre. Szeroki kąt przydaje mi się w górach.
Używa go np. ten pan
https://m.youtube.com/watch?v=foWAs3V_lkg
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dodam jeszcze od siebie - bo ktoś wnioskował o zdjęcia. Zapraszam na mojego bloga (link poniżej), z prawej strony, w gąszczu odsyłaczy, proszę znaleźć pozycje: Ricoh GR, GRD3 - wyraźnie się odcinają, bo olbrzymią ilość zdjęć mam właśnie z GR-ek. To taka przeglądówka - kiedy, z czym, komu, w jakiej sytuacji, gdzie. Nie ma tam w zasadzie zdjęć rodzinnych - a to oddzielna sprawa, równie dynamiczna i pojemna i też wymagająca przyłożenia się, żeby nie było banału i kotleciarstwa. Niech to da pogląd, na ile to dynamiczny aparat i na ile brak tego cholernego zuma "ogranicza".
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Mertz, to już pomarzyć nie można? Oczywiście przyjąłbym większe rozmiary albo mniejszą matrycę za zoom'a. Dlatego bardzo się napaliłem na Nikona DL, ale producent stchórzył. Szkoda, że Ricoh/Pentax nie stworzył kompakta 1-calowego, bo może by to zrobił uczciwiej niż S/C/P (chodzi mi o optykę). LX-100 poniekąd udowodnił, że da się znaleźć kompromis, bo np. canon G1x moim zdaniem takiego kompromisu nie znalazł. Co do stałek, to fuji x100 jest dla mnie za duży.. i za drogi, podobnie jak canon.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kuba Nowak napisał/a:
no nie ma aparatu idealnego :-|
Świetnie że o tym przypomniałeś :-)

[ Dodano: 2018-09-27, 16:54 ]
Mertz napisał/a:
[

Kto z Was tak realnie bawił się tym aparatem? Ale dłużej niż 15 min. na PPD?


Ja nim fotografowałem całe poprzednie PPD. Zdobył moje serce małością, sterowaniem, dogodną ogniskową (akurat 28 mi nie przeszkadza) oraz mniej więcej obrazkiem (tutaj coś nie zawsze udało mi się dobrze ogarnąć tą matrycę i naświetlanie jej a potem obróbkę, mimo że mam K-5).

Kupie GRIII jeśli umrze mi K-5, lub GRII gdy trafię za 1500 ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mertz napisał/a:
GR-ka naprawdę mieści się do tylnej kieszeni spodni
Raz tak zrobiłem z aparatem. I po pięciu minutach, tracąc równowagę, żałowałem... Przereklamowane.
A zdjęcia ciekawe. I te z APS i z naparstka.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
podlinkuje jeszcze krótki filmik, który przybliża GR I zwróćcie uwagę na sterowanie, możliwość personalizacji i jak to wszystko jest przemyślane, wydaje się, że tu nic nie jest przypadkowe ;) Oby nie popsuli w wersji III
https://www.youtube.com/watch?v=2bP26dBBLm8
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Zerknąłem na zdjęcia z Flickra i jestem pod wrażeniem jakie obrazy potrafi generować te 251 g w wersji II
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jorge.martinez napisał/a:
Świetnie że o tym przypomniałeś :-)

Czyli stąd ta zdziwiona mina... 8-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pszczołowaty napisał/a:
... Oby nie popsuli w wersji III....


no nie wiem. oglądam oglądam i najbardziej spodobały mi się te klawisze + i - po prawej u gory - a tu najwyraźniej w wersji III znikają

OPACZNE

no przynajmniej obfotografowali GRa do okoła
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Rivelv, wygląda na to, że kompensacja ekspozycji zamiast przycisków +- wskoczyła na miejsce obok adj, zamiast iso. Pewnie tam będzie dodana jako dodatkowa sekcja. Zniknął przycisk AEL, AFL... C-AF
Nie ma TAv :-/
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
pszczołowaty, a "wybierak krzyżowy" (chyba tak się to nazywa) najwyraźniej dostał pierścień jak w canonie
a przynajmniej tak to wygląda
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jest inny, inne funkcje są przypisane i we wcześniejszych wersjach można było wybierać w czterech kierunkach... tu nie wiem
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no i wszystko się rozegra - jak się w jakimś sklepie pokaże
no chyba że jakiś test się gdzies pojawi.

chociaż ciekawe ile będzie kosztował.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Chyba zapomnieliście o dotykowym ekranie... :->

[ Dodano: 2018-09-27, 21:49 ]
K20D - wybierak punktów AF i korekcja EV Twoim przyjacielem
G9 X - wykrywanie twarzy i po temacie... ewentualnie jak się nie odnajdzie, to "puk" paluchem w LCD ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ryszard, tego nie doczytałem.... nie wiem, nigdy nie smyrałem po ekranie aparatu :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach