irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
espresso, bierz, okazja
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
espresso, :mrgreen: ten mały obrazek jest tak dobry, że nie ustępuje wiele średniemu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
espresso napisał/a:
Na znanym norweskim portalu aukcyjnym

Podpowiesz?
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Panowie od paru dni jestem w posiadaniu k1 i .............
Poczytałem bredni o problemach z af , ze w sumie to jest niewielka roznica miedzy k3II . A tak naprawde raw z k1 jest dosłownie z ,,gumy,, - dzieki Irek! Moje obiektywy 43mm 77mm poznaje na nowo ! 15-30 mm od 2.8 w pełni używany - dziala prawidlowo!!! A 15mm to jest szerko i to bardzo........ obrazek z k1 nie mozna porównywać z żadnym poprzednim obrazkiem pentaxa typu k5IIS czy k3II . K1 wymiata- detal!!!. Takze moim zdaniem jesli ma ktos dobry obiektyw pod ff i kaske na przesiadkę z crop-a to niech to uczyni bo warto .... i jest latwiej osiągnąć ciekawy obrazek lub poprawić błąd w post-produkcji ...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno brak systemowych zoomów o jasności 4.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
espresso napisał/a:
Cytat
obrazek z k1 nie mozna porównywać z żadnym poprzednim obrazkiem pentaxa typu k5IIS czy k3II
To ciekawe, bo jak wyjaśnić okoliczność że z chwilą pojawienia się K1 (I innych FF) nie nastąpił wysyp lepszych technicznie zdjęć :?: Chyba że ktoś za lepsze uważa te z papierową GO.
Ps.
Konia z rzędem temu kto na wystawie (o galeriach internetowych nie wspominam) rozróżnia powiekszenia np. z K5IIs oraz K1. Nawet przy identycznych kadrach.
Nie zmienia to to faktu że K1 to świetny korpus, z fajną matrycą, do którego jest stosunkowo mało optyki.
Niebezpieczna teza. Bo kontynuując te myśl mogę napisać coś co ci się nie spodoba - a co z MF? Rozróżnisz powiększenia?
Napiszesz, że tak. No to ja tez napiszę, że rozróżniam DX od FF.
A potem ty wrzucisz dwa zdjecia gdzie zobaczymy przewagę MF nad FF, a ja wrzucą 2 krajobrazy gdzie nie odróżnisz MF od DX :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jacek - na jednym z poprzednich naszych spotkań (PPD) przywiozłem 3 wydruki 40x60cm - dwa z APS (16MPxl) i jeden z K-1 (36MPxl). W ślepym teście nikt z kilkudziesięciu osób nie zgadł jakie zdjęcie pochodziło z mitycznej pełnej klatki.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Nie mam ani FF ani MF natomiast często oglądam różne wystawy i o ile cięzko jest odróżnić APSC od FF to już jest róznica miedzy FF a MF jest widoczna. Widziałem ostatnio zdjęcia formatu 70x100cm wykonane szerokim Fuji - jakość niesamowita.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Michu napisał/a:
Jacek - na jednym z poprzednich naszych spotkań (PPD) przywiozłem 3 wydruki 40x60cm - dwa z APS (16MPxl) i jeden z K-1 (36MPxl). W ślepym teście nikt z kilkudziesięciu osób nie zgadł jakie zdjęcie pochodziło z mitycznej pełnej klatki.
Przecież właśnie to napisałem. To zależy od doboru zdjęć. Mozna zrobić zestaw, gdzie się nie da odróżnić MF od DX, a można taki, gdzie da się zobaczyc różnicę. Powiedz co mam udowodnic to udowodnię ;) Dlatego to co pisza ludzie w necie .. filtruję przez swój stan wiedzy.

Goran napisał/a:
Nie mam ani FF ani MF natomiast często oglądam różne wystawy i o ile cięzko jest odróżnić APSC od FF to już jest róznica miedzy FF a MF jest widoczna. Widziałem ostatnio zdjęcia formatu 70x100cm wykonane szerokim Fuji - jakość niesamowita.
Widziałeś różnicę w ilości detalu, a ta jest zależna głównie od ilości Mpx. I tu też bym mozna zmanipulować wyniki pokazując zdjęcia z hasela, ale ze ścianką 20 Mpx vs 45 mpx Nikona D850.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Z mojego internetowego doświadczenia powiem że po pojawieniu się grupy K1 na FB na początku była tam fala absolutnie fatalnych zdjęć. Serio Koszmarków. Ale potem wymiotło i pozostały w większości fajne i ładne kadry.
Z mojego skromnego puszkowo doświadczenia (własne K200D K5 GR K1) i ciągłego monitorowania rynku puszek, to co mnie najbardziej cieszy w K1 to brak drastycznej edycji RAW. W K5 rawy były odszumiane powyżej chyba ISO 400.
Nie zmienia to faktu że to co najbardziej ogranicza to obiektywy. K1 błyszczałby gdyby podpiąć pod niego najnowsze obiektywy SIGMY.
Ale, nie kupie raczej nowego DA* 50mm 1.4 bo jak dla mnie 43mm robią wystarczającą robotę:



Dobrze zrobione i wywołane zdjęcie z APSC będzie nierozróżnialne po wydruku do pewnie jakichś 60x40 cm od wydruku z K1.
Ale K1 daje większy margines w pracy.

A jak komuś smutno po Photokinie że Pentax nic nowego nie pokazał to zapraszam na Dpreview gdzie wyszło że nowy nikon Z7 ma taki koszmarny banding że po prostu wstyd. A K1 dalej się broni jakością obrazka. W K1 nie podoba mi się tylko prędkość opadania krzywej Dynamiki vs ISO. Jak wyjdzie K1 III z poprawionym tym elementem będzie super :) jak dla mnie mogą nawet zostawić rozdzielczość.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Obrazka jakoś nie porównywałem specjalnie do K3, na pewno K-1 znacznie mniej szumi. Większe wydruki z K1 bajka.
Natomiast jak czasami biorę K3 to jest duża różnica w ogólnej kulturze, nawet szybkości działania z niektórymi obiektywami, ciężko się przesiąść z K1. no i af lepszy niż w K3
Cały czas denerwuje mnie słabe podświetlanie punktu af, tutaj K3 znacznie lepiej. No i K3 cichsza znacznie i seryjnie bez porównania szybsza

Tak więc podsumowując - czekam na K2 czy tam K1 III z poprawioną szybkością serii, buforem, af i wtedy wzmocniony reportersko ( na wzór Nikona 850) aparat nie ma konkurencji przy tej cenie

Dodam tylko że wszystkie moje zastrzeżenia do K1 wynikają z tego że pracuję nią. Gdyby to było hobbystycznie to bym się nie czepiał
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
wanakamura, rawy w K-5 były programowo odszumiane powyżej iso1600 .
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
wanakamura jakością obrazka to pewnie będzie się bronił jeszcze długo :mrgreen:
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
FraZa napisał/a:

Cały czas denerwuje mnie słabe podświetlanie punktu af, tutaj K3 znacznie lepiej. No i K3 cichsza znacznie i seryjnie bez porównania szybsza

Z tym radzę sobie łopatologicznie czyli "wystarczy" przycisnąć przycisk do zmiany trybu AF wtedy podświetla wszystko co trzeba.
Wystarczyła by jedna poprawka aby po naciśnięciu spustu do połowy piknęło na czerwono :)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tylko nie podświetla wyraźnie tego co akurat trzeba😆
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
podświetla wybrane punkty więc to co trzeba ja pracuje albo na pojedyńczym albo na wybranym jak masz wybrane matryce 33 to Ci podświetla wszystkie. Śmieszna rzecz że jak patrzysz wtedy na obiektyw od przodu to on też świeci :D
 
Marcin_gps  Dołączył: 25 Lip 2010
Witajcie,

Czy ktoś podpinał do K1 ZEISSa Distagon T* 2/28 (ZK)?
Używam go nadal w połączeniu z K7. Zastanawiam się, czy zostać z pentaxem i uaktualnić puszkę, czy zmienić system na M.

pozdrawiam
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Nowe ceny
New low price: Pentax K-1 for $1,496.95, Mark II now $100 off

Read more: https://pentaxrumors.com/2018/10/21/new-low-price-pentax-k-1-for-1496-95-mark-ii-now-100-off/#ixzz5UezjW6jM
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Marcin_gps napisał/a:
Witajcie,

Czy ktoś podpinał do K1 ZEISSa Distagon T* 2/28 (ZK)?
Używam go nadal w połączeniu z K7. Zastanawiam się, czy zostać z pentaxem i uaktualnić puszkę, czy zmienić system na M.

pozdrawiam


Może zobacz/spytaj tu:

https://www.pentaxforums....kro-planar.html
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Po 2,5 roku intensywnego używania K-1 zauważyłem że odkleja się guma od body pod przednim kółkiem nastaw, od strony obiektywu ok 2 cm, z drugiej ok cm.
Mieliście to już?
Co robić - samemu czymś się da skleić? Czy lepiej komuś oddać? Ktoś by to zrobił w Wawie od ręki?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach