Kot72  Dołączył: 15.10.2014
wanakamura, rawy w K-5 były programowo odszumiane powyżej iso1600 .

foto  Dołączył: 03.05.2013
wanakamura jakością obrazka to pewnie będzie się bronił jeszcze długo :mrgreen:

wanakamura  Dołączył: 03.07.2009
FraZa napisał/a:

Cały czas denerwuje mnie słabe podświetlanie punktu af, tutaj K3 znacznie lepiej. No i K3 cichsza znacznie i seryjnie bez porównania szybsza

Z tym radzę sobie łopatologicznie czyli "wystarczy" przycisnąć przycisk do zmiany trybu AF wtedy podświetla wszystko co trzeba.
Wystarczyła by jedna poprawka aby po naciśnięciu spustu do połowy piknęło na czerwono :)

FraZa  Dołączył: 25.04.2006
Tylko nie podświetla wyraźnie tego co akurat trzeba😆

podświetla wybrane punkty więc to co trzeba ja pracuje albo na pojedyńczym albo na wybranym jak masz wybrane matryce 33 to Ci podświetla wszystkie. Śmieszna rzecz że jak patrzysz wtedy na obiektyw od przodu to on też świeci :D

Marcin_gps  Dołączył: 25.07.2010
Witajcie,

Czy ktoś podpinał do K1 ZEISSa Distagon T* 2/28 (ZK)?
Używam go nadal w połączeniu z K7. Zastanawiam się, czy zostać z pentaxem i uaktualnić puszkę, czy zmienić system na M.

pozdrawiam

foto  Dołączył: 03.05.2013
Nowe ceny
New low price: Pentax K-1 for $1,496.95, Mark II now $100 off

Read more: https://pentaxrumors.com/2018/10/21/new-low-price-pentax-k-1-for-1496-95-mark-ii-now-100-off/#ixzz5UezjW6jM

Piotrek K  Dołączył: 16.11.2009
Marcin_gps napisał/a:
Witajcie,

Czy ktoś podpinał do K1 ZEISSa Distagon T* 2/28 (ZK)?
Używam go nadal w połączeniu z K7. Zastanawiam się, czy zostać z pentaxem i uaktualnić puszkę, czy zmienić system na M.

pozdrawiam

Może zobacz/spytaj tu:

https://www.pentaxforums....kro-planar.html

Po 2,5 roku intensywnego używania K-1 zauważyłem że odkleja się guma od body pod przednim kółkiem nastaw, od strony obiektywu ok 2 cm, z drugiej ok cm.
Mieliście to już?
Co robić - samemu czymś się da skleić? Czy lepiej komuś oddać? Ktoś by to zrobił w Wawie od ręki?

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Na forum nikoniarzy mają chyba sprawdzone sposoby na odklejające się gumy ;-)

I pękające :)

FraZa napisał/a:
Po 2,5 roku intensywnego używania K-1 zauważyłem że odkleja się guma od body pod przednim kółkiem nastaw, od strony obiektywu ok 2 cm, z drugiej ok cm.
Mieliście to już?
Co robić - samemu czymś się da skleić? Czy lepiej komuś oddać? Ktoś by to zrobił w Wawie od ręki?

Ja u siebie lekko dociskam bo też coś lekko odstaje.
Ogólnie boję się tykać gum ale chyba trzeba najpierw podgrzać dobrze żeby puściły taśmy 2 stronne i mieć odpowiedniej jakości zamienniki. Jakby ktoś wiedział jaką kupić to dajcie znać.
Od siebie dodam jeszcze że męcząca jest zatyczka jacka bo czasem się wysuwa sama

Skocz do: