FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nowa lampa dla Pentaxa
Znalazłem coś takiego, czy dzięki temu da się wreszcie stworzyć system lamp reporterskich z PTTL?

http://www.godox.com/EN/P...ash_TT350P.html
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
FraZa napisał/a:
Znalazłem coś takiego, czy dzięki temu da się wreszcie stworzyć system lamp reporterskich z PTTL?

A wyzwoli się przez sterownik w HSS ? . Godox w Europie sprzedawany jest pod marką Quadralite i np dla sony można sterować poprzez sterownik wszystkimi funkcjami lamp (lampy maja własne odbiorniki). Wyzwalane są w HSS i w jest pełna automatyka.
Na liscie aparatów z którymi niby współpracuje ta lampa nie ma K-5 :-(
http://quadralite.pl/navi...ite-navigator-x
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Właśnie wczoraj z Fenolem o tym rozmawialiśmy, jako, że stoję krok przed budową systemu błysku i nasze wątpliwości wzbudziła moc tej lampki. Boję się, że GN36 przy załadowanych 2 paluchach i czasie ładowania 2,2s może mocno ograniczyć "szybkostrzelność" takiego zestawu...

[ Dodano: 2018-10-11, 15:13 ]
Pisząc szybkostrzelność mam na myśli więcej niż 2 zdjęcia pod rząd.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Ja bym chciał móc zbudować system oświetlenia oparty o jednego producenta. Ta lampa jest świetna;
http://quadralite.pl/repo...eporter-200-ttl
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
idzi napisał/a:
Ja bym chciał móc zbudować system oświetlenia oparty o jednego producenta. Ta lampa jest świetna;
http://quadralite.pl/repo...eporter-200-ttl



6 września ubiegłego roku, na zapytanie o radiowy ststem błysku pod pentaxa, quadralite odpwiedział mi:
"nie posiadamy w ofercie systemu dla aparatów Pentax, który pozwoliłby na pracę z błyskiem HSS oraz automatyczny dobór siły błysku TTL.

Wiem, że są takie plany, ale nie umiem podać nawet przybliżonej daty.

Jeśli chodzi o wyzwalanie błysku do czasów x-sync w trybie manualnym polecam system Navigator, który współpracuje ze wszystkimi lampami Quadralite."

Coś przeoczyłem?
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Czytałem wątek o tych wyzwalaczach chyba na pentaxforum.com i oczywiście ludzie porównują je to Cactusa.
Podobno z HSS sobie w miarę radzi ten godox/quadralite do około 1/1000s, cactus ponoć lepiej wypada.
Z własnego ogródka wiem, ze Cactus do około 1/2000, czasem 1/4000 idzie OK, przy 1/6000 wypala tylko część obrazu, i to losowo raz górę, a raz dół, więc jeśli Godox ma gorzej, to nie jest zbyt dobrze.
Z TTL też podobno Cactus lepiej sobie radzi, choć dopiero od którejś tam wersji oprogramowania, bo początkowo było źle (co potwierdzam własnymi obserwacjami), więc może i Quadralite po aktualizacjach się poprawi.
Ale generalnie działa i tu, i tu, zarówno HSS, jak i TTL.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
jarkar napisał/a:
Coś przeoczyłem?

Raczej nie ale FraZa podlinkował system lamp Godox, który ma podobno obsługiwać PTTL Pentaxa i jak doczytałem lampy wyzwalaja się w HSS. Nie potrafię doczytac czy da sie wyzwolic lampę sterownikiem w trybie HSS i PTTL Może tak. No i jeszcze podane są aparaty z którymi te lampy działaja - nie ma tam K-5 :evil: Powyżej dopisałem jedynie ,ze Godox w Europie sprzedawany jest jako Quadralite- jak sie popatrzy na zdjecia lamp są całkiem takie same. Mam możliwość używania tych ostatnich na Sonny 99II ,lampa reporter, strobos i nowa reporter 200ttl. Ta ostatnia wyjątkowo mi sie podoba. Najprostrze co może przyjśc do głowy to ,że skoro można wgrać soft do lamp Godox aby gadały z Pentaxem to teoretycznie do Quadralite tak samo. Trochę rynek europejski przez Pentaxa jest traktowany po macoszemu. Inną sprawą wydaje się zupełny brak zainteresowania błyskaniem przez samą firmę Pentax. Fajne puszki, coraz więcej szkieł ale do studia albo w plener to z oświetleniem bardzo kiepsko. Stare i mało praktyczne rozwiązania sterowania światłem. Widziałem publikowana ankietę , gdzie podobno użytkownicy nie oczekują tu rewolucji bo błyskanie nie jest im konieczne w systemie. Naprawdę ? A sredni format i praca w studio czy w plenerze. Dziś zupełnie nie trzeba kabli, fotocel itp rozwiązań.
Dlatego napisałem ,że chętnie bym zakupił sensowny system dobrych lamp skoro są już takie rozwiązania dla innych producentów, to w czym ma problem Pentax?
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Troszkę nie siedzę w temacie, potrzebuję po prostu 2,3 lamp reporterskich wyzwalanych radiowo z sanek aparatu i z działającym PTTL, coby na evencie w ciemnym pomieszczeniu, czarnymi ścianami i sufitem porozstawiać je po kątach na statywach i żeby mi ładnie naświetlały i żebym nie musiał ustawiać lamp manualnie.
Coś tam niby Cactus zrobił, ale chyba jeszcze nie do końca. Czy jest szansa że to co podlinkowałem spełni moje oczekiwania?
No i jeszzcze fajne by było żebym mógł mieć lampę na sankach/tym wyzwalaczu żeby można było zaświecić z aparatu, działało światło wspomagające af, bo jak wszyscy wiemy ten akurat w słabym świetle nie radzi sobie najlepiej
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No to tak jak napisałem. Boję się, że to za słabe jest...
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
https://www.optyczne.pl/1...avigator_X.html
Cechy lampy Atlas 400 Pro TTL:

kompatybilna z apartami Canon/Nikon/Sony/Olympus/Fujifilm/Pentax
wbudowany odbiornik systemu Navigator X, który zapewnia zdalne sterowanie i wyzwalanie błysku

Ciekawe czy sterowniki już są kompatybilne z Pentaxem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach