bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 534
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc534.dng (12,5 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 14.10.2018 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc534_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc534_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc534_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc534_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc534.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc534.zip

1. mr.ra66it


2. newt
To moja pierwsza próba wejścia do gry. Mam nadzieję, że wszystko jest tak jak powinno.
RAWa obrabiałem w Affinity Photo.


3. rafi


4. rychu
Ociepliłem nieco całość, wygasiłem światła i podniosłem półcienie. Wyostrzenie chyba automatyczne DxO.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najlepiej mi się podoba to co zrobił rychu.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
IMHO trudny RAW i... bardzo dobrze ;-) Przyznam, że mocno byłem ciekaw innych wersji, bo sam miałem duże problemy/wątpliwości nawet z podstawowymi suwakami: WB, ekspozycja, kontrast... Parę wersji, raczej dość podobnych, miałem do porównania przed wysłaniem, i ostatecznie - choć bez jakiegoś większego przekonania - wysłałem swoja "ostatnią"...
Gratulacje dla wszystkich, którzy zmierzyli się z wyzwaniem w tym odcinku :-B
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jak dla mnie tym razem wygrywa Rafi. Najlepiej sobie poradził z tym trudnym RAWem i najlepiej mi się ogląda efekty. A sam plik tym razem trudny, jak go zobaczyłem, to od razu wiedziałem, że to nie dla mnie :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dla mnie też najlepiej rychu. Na moim monitorze bardzo ładnie oddane wnętrze świątyni. Jeżeli chodzi o rafiego to jak dla mnie za bardzo rozjaśnił cienie.
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
A dla mnie Rafi, ale przyciemniony o ok 30%
a u rycha, obszary ciemne są za bardzo czarne
(nie jestem pewny swojego monitora)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No cóż. Tak to jest w tej zabawie, że każdy ocenia na postawie tego co widzi na swoim monitorze. :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Monitor to ważne, jak na razie, z tego co widzę to mój lapek daje sobie radę.
Ja nacisk położyłem na oddanie nastroju niedoświetlonego wnętrza i jak najmniejszej straty szczegółów witraża, kosztem zawartości powierzchni pomiędzy ławkami itp.
Bardzo trudny plik do obróbki po całości.
Nie do końca jestem zadowolony ze swojej pracy, natomiast pozostałe - wybaczcie, są nieakceptowalne.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Kytutr napisał/a:
A sam plik tym razem trudny, jak go zobaczyłem, to od razu wiedziałem, że to nie dla mnie :-)

Ja zobaczyłem już "następny", tj. z rc535 i... mam nadzieje, że ten z kolejnej edycji już "będzie dla Ciebie" :-P i wyślesz swoją wersję - i bez żadnych "wykrętów" proszę :mrgreen:

rychu napisał/a:
...i podniosłem półcienie...

Sprawdziłem przed chwilą i... dla poprawienia odbioru zdjęcia jako całości to chyba najlepszy "ruch" - u mnie go zabrakło...

Wrócę do swojej obróbki. W takich jak ten, trudnych przypadkach, czasem wołam też innym programem (dodatkowy opis "sp9" w nazwie pliku to właśnie od użytego programu, a nie kolejna 9. wersja) niż Silkypix. Spojrzałem jeszcze raz na te moje wersje (wołane i oglądane w świetle dziennym - nie mam właściwego oświetlenia sztucznego, a dla tak problematycznych RAWów to może być istotne) i "najciemniejszą" moją wersją, do osobistych porównań, była ta z pierwszego podejścia właśnie w Silkypix. Poniżej ona (miniaturę 900 pix teraz dopiero zmniejszyłem z oryginału) - klikalne do pełnego rozmiaru.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafi, i ta obróbka już mi bardziej pasuje. Ja trochę się opuściłem w tej zabawie , ale mam nadzieje powrócić już od tej edycji. Pzdr.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Też będę pilniejsza z wysyłaniem, bo robić - robię. Ostatnio miałam kilka wersji. I taką, że pan w rogu był na pograniczu apopleksji i taką, która się nadawała do wątku Eksperymenty obróbkowe dla ludzi o mocnych nerwach. Chciałam jeszcze coś lepszego zrobić ale wyjechałam :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach