trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
18-135 i nagrywanie filmow ?
Panowie

Czy na obiektywie 18-135 pentaxa SMC DA bez problemu nagrywacie filmy ? Pytam gdyz na moim KX i obiektywie Sigma 18-125 aparat nie potrafi ustawic ostrosci aby nagrac video. Gdy zaloze kitowe 18-55 czy portretowke 1.8 nie ma problemu.

Chce kupic obecnie k-70 i zastanawiam sie czy na mojej sigmie bedzie ostrzylo przy video czy musze kupic pentaxowe szklo ? Z czego wynika problem ze na sigmie nie potrafi znalezc ostrosci ? Przy robieniu zdjec nie ma problemu.
Zastanwiam sie czy kupic tylko body i miec sigme 18-125 czy lepiej wrzucic pentaxowe szklo 18-135 ? Nie ukrywam, ze zalezy mi takze na filmikach.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale w czasie kręcenia filmów Pentax nie zmienia ostrości
raz ustawiona jest tylko do korygowania ręcznego
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Rivelv napisał/a:
ale w czasie kręcenia filmów Pentax nie zmienia ostrości
raz ustawiona jest tylko do korygowania ręcznego

Coś masz dziwnie poustawianego swojego Pentaxa.

Mój K50 bez problemu ostrzy z sigmą 50-500. Znaczy się, ostrzenie działa, chociaż często błądzi, ale wreszcie znajduje zwykle.
Z Sigmą 18-125 nie wiem, jak jest, ale nie słyszałem o żadnych problemach z nią, więc pewnie też powinno działać wszystko.
Jedyne, na co narzekam, to że, szczególnie w przypadku obiektywów bez własnego silnika AF, ostrzenie słychać na filmach, mikrofon to wyłapuje mocno. Ale samo ostrzenie działa.
A i samo ostrzenie w trybie filmowym działa wolniej, niż w czasie fotografowania, ale to chyba nie tylko Pentaxów problem.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hmm no wieczorem sprawdzę w domu. jak się zachowuje k-70 z 18-135
napisz co konkretnie mam sprawdzić. bo ja z filmowaniem to nie bardzo
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Nie chodzi o ostrzenie w czasie nagrywania. Jak przelacze na tryb video to zalacza sie Live view i wtedy gdy trzymam spust migawki aparat szuka ostroscii aby zaczac nagrywac. Na sigmie nie potrafi jej uchwycic.
Nie wiem czy to przez obiektyw czy mojego KX, ktory sie konczy....
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
trzepol napisał/a:
Czy na obiektywie 18-135 pentaxa SMC DA bez problemu nagrywacie filmy ?

W zasadzie tak. (K-30)
Najpierw ostrzy, potem filmuje, a w czasie filmowania można wymusić ponowne ustawienie ostrości przyciskiem AF/AE-L
Pzdr.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no i faktycznie jak wyżej. wczoraj po robocie po prostu padłem i nie miałem siły :(
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Ktos cos posprawdzal :) ?
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
barmiska napisał/a:
trzepol napisał/a:
Czy na obiektywie 18-135 pentaxa SMC DA bez problemu nagrywacie filmy ?

W zasadzie tak. (K-30)
Najpierw ostrzy, potem filmuje, a w czasie filmowania można wymusić ponowne ustawienie ostrości przyciskiem AF/AE-L
Pzdr.


Przez tydzień nic się nie zmieniło...
Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach