squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Nowa lampka od Metza
Jako że siedzę już 2 miesiące w domu po ciężkiej chorobie (na przełomie sierpnia i września byłem jedną nogą już w "alternatywnej rzeczywistości"), do pracy wracam dopiero w drugiej połowie stycznia 2018, więc w domu z racji organicznych możliwości poruszania się (głównie wózek, od niedawna już trochę o kulach), męczę koty i storczyki fotkami i testuję różne konfiguracje lamp, jak i lampy.

Jak wiecie, na punkcie lamp błyskowych jestem bardziej kopnięty niż pies Pluto (mam lamp całe morze..), postanowiłem zanabyć do testów nową lampkę Metza M400:-)

Już teraz wiem, że u mnie zostanie :-) Pierwsze wrażenie - jakie to małe :-) , lekkie (nawet z accu). Właściwie "wszystkomająca - pttl (hss tyż), manual, serwo, 2 programowalne tryby pracy, praca bezprzewodowa (master, comtrol i slave), aktualizacja softu (nowe gniazdko - micro-usb), głowica na boki w obie strony po 180°, odbłyśnik i dyfuzor, łatwe sterowanie - fajny mały monochromatyczny wyświetlacz OLED, liczba przewodnia 40 (ISO 100, 105mm). Przenosi info do wizjera aparatu.

Kilka fotek poglądowych:
1.

2.

3.

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
squonk napisał/a:
siedzę już 2 miesiące w domu po ciężkiej chorobie

Zdrowia i uczynnej jego służby!

squonk napisał/a:
Właściwie "wszystkomająca - pttl (hss tyż), manual, serwo, 2 programowalne tryby pracy, praca bezprzewodowa (master, comtrol i slave)

Z Pentaksem też? Bo poprzednicy tego cuda okazywali się okrojeni choćby z błysku na druga kurtynę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Wg informacji na stronie firmowej jest również synchronizacja na 2-gą kurtynę.
http://www.metz-mecatech....guas%27A%3D0%27
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
plwk napisał/a:
Wg informacji na stronie firmowej

Poprzednio też była. Tylko nie działało.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
tu działa - z 360 i 540 (ver.II). :-)

[ Dodano: 2017-11-13, 17:56 ]
Enzo napisał/a:
squonk napisał/a:
siedzę już 2 miesiące w domu po ciężkiej chorobie

Zdrowia i uczynnej jego służby!.

sam jestem doktor, ale mnie trafiło że szok - wylądowałem na OIOM-ie z sepsą, tydzień w śpiączce farmakologicznej - całe szczęście że nic się z tego nie pamięta :-) - pod respiratorem... ale tamte plenery jeszcze nie teraz :-)
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
A da się tę lampkę M400, a może nawet dwie naraz, jakoś wyzwolić bezprzewodowo z Pentaksem KP i/lub K-1II?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach