wdudi  Dołączył: 15 Kwi 2009
Inwazja mrówek - pomocne rady?
Niestety od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie mrówki i robi się ich coraz więcej. Początkowo, ogólnie dostępny środek Bros pomógł, radość trwała krótko, mrówki wróciły...i to w większej liczbie. A wysypany Bros wcale ich nie interesuje. Może ktoś zna inne środki zaradcze lub inne preparaty. Z góry dziękuję.


Nie działa
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Można jeszcze pokochać.

To żart, oczywiście.

U nas inwazja mrówek skończyła się po tym, jak odkryliśmy mrowisko w jednej doniczce na balkonie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
trutka własnej produkcji z żółtka jajka cukru i czegoś co moja żona kupiła przez internet - ale mówi że przepis znalazła w necie i nie powie co to (mam se szukać) więc proponuje poszukać.
ale z założenia chodzi o to żeby ta trutka nie była za szybka. żeby mrówki ją doniosły do gniazda i dały królowej, dopiero wtedy wszystkie padną
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak w poprzednim mieszkaniu miałem inwazję mrówek to pomogła dopiero trutka na mrówki faraona w postaci karmnika. Przyklejasz w miejscu migracji, mrówki łapią ślad feromonowy i w 1 dzień robi się czarna autostrada mrówek.

 

wdudi  Dołączył: 15 Kwi 2009
Rivelv - teoretycznie tak miał działać proszek Bros, skończyło się na teorii...
opiszon - takiego Brosa nie spotkałem, jak znajdę wypróbuję.

Dzięki
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
aaa bo widzisz - u nas okazało się na początku że faktycznie nie działa - że najważniejsze to ułożyć trutkę na drodze mrówek
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
ASCYP - poczytaj. Na rybiki pomógł, ale ma szerokie spektrum działania.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A po co tłuc rybiki?
Teoretycznie mogą co prawda niszczyć książki, ale nie trzymam książek w łazience, a nie widziałem, żeby rybiki ją opuszczały.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A te mrówki to gdzie? bo nie wiem czy miotacz ognia wchodziw grę? :evilsmile:
Bo jeśli to faraonki to podobno ich największą zaletą jest to, że jak one są to nie ma karaluchów. Bo się nie lubią czy głosują na innych, nie wiem, ale takie wieść gminna głosi.
Swego czasu na faronki u nas pomogła "płytka na owady". POstawiliśmy na szafce i mrówki się wyprowadziły, tudzież dokoały żywota, nie sprawdzałem.
 

wdudi  Dołączył: 15 Kwi 2009
Rivelv - przy pierwszej fali najazdu proszek był wysypany właśnie na drogach mrówek i zadziałał. Teraz nadeszła druga fala zdecydowanie większa, proszek wysypany na trasach wędrówki - efektu brak.
Arti - teraz już wszędzie (zaczęło się w kuchni). Karaluchów nigdy u nas nie było...

Dzięki za chęć pomocy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
PiotrR napisał/a:
A po co tłuc rybiki?
Atawizm. Żona zauważa we mnie macho, kiedy coś utłukę ;-)
Serio to ja wiem, że nie śmierdzą, nie roznoszą chorób itd. - ale jak zbierałem po 10 sztuk dziennie po całym mieszkaniu, to mi nerwy puściły :roll:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
wdudi, a może do źródła? te mrówki idą gdzieś po jedzenie, może zobacz czego szukają i odetnij ich od tego.

Ryszard, - rybiki to są bo jest gdzieś wilgotno - wysuszyć je trzeba :)
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Doradzam raczej poszukać skąd wyłażą. U mnie kiedyś po wymianie okien w kuchni fachowcy jakoś nie dogipsowali i została malusieńka dziurka. Zaklajstrowanie skutecznie rozwiązało problem
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A jak wyłażą z wentylacji? - ja tak miałem
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Opiszon, można na początek wystarczy dać ostrzeżenie, a jak nie pomoże, to zbanować? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr, blokada na ip
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Kytutr, blokada na ip
O to, to! Odechce im się. Nie ma to, jak odciąć im Neostradę ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Myśmy mieli gniazdo w meblach kuchennych - w ściankach, między warstwami pilśni.
Trochę pomogły jakieś feromonowe pułapki, a całkiem je zlikwidowaliśmy jak się prznieślismy na inne osiedle ;-)
Szafki kuchenne zostały.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach