irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Jacek_Z, najczęściej narzekam, że coś sam spartoliłem, bo mogłem to zrobić inaczej, bo coś tutaj w kadrze mi się znalazło czego wcześniej nie widziałem itd. w zasadzie na sprzęt nie narzekam bo wiem, że ktoś inny tym co mam może popełnić dużo, dużo lepsze zdjęcia. Obecny sprzęt foto ma wszystko czego potrzebuje, więc nie mam na co narzekać, kiedyś psociłem na sigmę 18-35, ale od czasu jak się jej pozbyłem jestem szczęśliwy :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Wśród filmowców Canon R oszałamiającej kariery chyba nie zrobi...
www.eoshd.com napisał/a:
So I repeat my call just so it’s absolutely crystal fucking clear – to whoever is responsible – R for RESIGN! (...)PLEASE do not reward Canon for insulting video users time and time and time again. Buy the Sony A7 III for the same money and get that full frame 4K look. Consider the Nikon Z6 with all of the aforementioned and more. If you can afford it, consider the Nikon Z7. Even better, wait for the Panasonic full frame GH5/G9 announcement at Photokina.
https://www.eoshd.com/201...and-cropped-4k/
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Roger Cicala rozebrał Canona R:

https://www.lensrentals.c...rorless-camera/
Cytat
It was rather a boring disassembly, really, about what we should expect for Canon doing a Canon 6D Mark II quality mirrorless camera. It’s neatly laid out and nicely engineered inside. One thing that struck me is that it’s not very crowded inside there, or as we like to say ‘they left a lot of air inside’.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Toż to wygląda jak mini komputer a nie aparat fotograficzny. I jak tym robić prawdziwe zdjęcia ? :-D :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
Ale na prawdę nie widzicie różnicy w wielkości małych Olympusów lub Panasoniców i dslrów dowolnej firmy? Nawet obiektywy są tam małe (większe też).

Ależ po co widzieć, skoro nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne? I jeszcze się okaże, że nie mamy racji.
A jak wiadomo racja musi być po naszej stronie.

12-32 vs 18-55


9-18 vs 12-24
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Benek, tutaj nie chodzi o wskazanie najmniejszego istniejącego bezlusterkowca. Uroczy ten GM1 - ale zauważ co innego: dwie największe firmy, mające połowę rynku aparatów z wymienną optyką, właśnie dały do zrozumienia, że miniaturyzacja jest gdzieś daleko na ich liście priorytetów. Fuji, Olek i Panas siedzą w kategorii "pozostałe" razem z Pentaksem. Czyj głos będzie lepiej słyszalny?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ryszard napisał/a:
Benek, tutaj nie chodzi o wskazanie najmniejszego istniejącego bezlusterkowca. Uroczy ten GM1 - ale zauważ co innego: dwie największe firmy, mające połowę rynku aparatów z wymienną optyką, właśnie dały do zrozumienia, że miniaturyzacja jest gdzieś daleko na ich liście priorytetów. Fuji, Olek i Panas siedzą w kategorii "pozostałe" razem z Pentaksem. Czyj głos będzie lepiej słyszalny?


i pewnie rynek to zweryfikuje... szczerze, nie rozumiem idei dużych bezlusterkowców z podpiętymi kolubrynami, stawiam na głos "pozostałe" ;)

[ Dodano: 2018-10-21, 21:25 ]
bardzo chciałbym aby P stworzył bezlustro z 3 naleśnikami i zoomem jak w tym panasie
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Marzy Ci się GR z wymiennymi obiektywami?

[ Dodano: 2018-10-21, 21:35 ]
Albo Q z matrycą 1" ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ryszard, Tak... ale wiem, że to nierealne, podoba mi się kierunek w którym poszedł Fuji.
Wielkość matrycy ma znaczenie ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
pszczołowaty - może chodzi o to, że ktoś decyzyjny i przewidujący zakłada, że wizjer elektroniczny już wkrótce będzie lepszy od optycznego (o ile już nie jest). Stąd już teraz jesteśmy świadkami ucieczki do przodu i inwestowania w bezlusterkowce, choć momentami efekty wyglądają tragikomicznie..
Swoją drogą - biorąc pod uwagę moje potrzeby, moje zastosowania, moje subiektywne predylekcje - już teraz nie przesiadłbym się na OVF. Lupka, podświetlanie płaszczyzny ostrości, podgląd w czerni i bieli to jest coś genialnego w EVF, czego w OVF nie było i nie będzie. Pomijam to, że nawet w niedrogich sprzętach mamy wielkie i jasne wizjery EVF.

Ryszard zawsze będą chętni na wielkie korpusy i wielkie szkła, podobnie jak na małe korpusy i małe szkła. Myślę, że dla Panasonica o wiele bardziej groźne byłoby wejście Canona lub Nikona z jakimiś malutkimi i zgrabnymi bezlusterkowcami i szkłami. Te gigantyczne korpusy i szkła C lub N niczego nie zmieniają w rynku. To raczej utrwalania status quo.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Benek napisał/a:
Te gigantyczne korpusy i szkła C lub N niczego nie zmieniają w rynku. To raczej utrwalania status quo.
Owo status quo oznacza dla nich przyjemne ciepełko, więc po co ryzykować? Mali zawsze będą bardziej dynamiczni. Jakby Ricoh odebrał 25% klientów m4/3 to chyba by podwoił wartość marki Pentax. Dla Canona taka wygrana to jakieś tam drgnięcie słupków w Excelu...

[ Dodano: 2018-10-21, 21:53 ]
Benek napisał/a:
Ryszard zawsze będą chętni
A co do tych chętnych, to ja mam chyba jakieś wielokrotne rozszczepienie jaźni :mrgreen:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Gdyby bezlustro miało lepszą baterię, to jako mały aparat ja rozumiem. Ale z taką kolubryną?
No ale ja to amator nad amatory :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
potraff napisał/a:
Gdyby bezlustro miało lepszą baterię, to jako mały aparat ja rozumiem.
Przypominam, że zasilanie współczesnych bezlusterkowców (ok.300 zdjęć) to mniej więcej tyle, na ile starczało w analogach na jednej baterii CR2.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Chciałbym robić 300 świetnych zdjęć rocznie :roll:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Nie miałem analoga na baterię.
Ryszard napisał/a:
Chciałbym robić 300 świetnych

Mnie i 3 by wystarczyły. ;-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Michu napisał/a:
potraff napisał/a:
Gdyby bezlustro miało lepszą baterię, to jako mały aparat ja rozumiem.
Przypominam, że zasilanie współczesnych bezlusterkowców (ok.300 zdjęć) to mniej więcej tyle, na ile starczało w analogach na jednej baterii CR2.

Nie radziłbym sugerować się tzw. CIPA rating. Np. Nikon Z7, wg nich, powinien robić na jednej baterii ok. 340 zdjęć a w rzeczywistości robi spokojnie ponad tysiąc przy normalnym użytkowaniu lub nawet dwa tysiące bez używania podglądu (timelapse).
[źródło: Matt Granger]
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Moim zdaniem Canon tymi odjechanymi słoikami (zwłaszcza 28-70/2) dał do zrozumienia, że seria bezlusterkowców EOS R docelowo ma ZASTĄPIĆ, a nie RYWALIZOWAĆ z tradycyjnym EOS. Sądzę, że można odtrąbić początek odwrotu od tradycyjnych DSLR, który potrwa pewnie jeszcze z 5-10 lat.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Miałem wymieniać 5d na 5d mk3 lub 6d mk2, ale sam nie wiem czy nie wyprzedać Canona i nie przeczekać w Micro 4/3.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
przeczekać w Micro 4/3
Na bezlustro FF od Pentaksa? Jak odpowiednio długo poczekasz, to kto wie... ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard, niestety znudziło mi się czekanie na cokolwiek w Pentaksie. Życie mi ucieka, a czas wolę spędzać na robieniu zdjęć, a nie czekaniu.
Miałem na myśli poczekanie aż dym i kurz opadną i zobaczę co naprawdę oferuje Canon i Nikon (ewentualnie Panasonic i czy m4/3 się utrzyma). Czy EF ma jakąkolwiek przyszłość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach