Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Nie potrzebujesz FF, to wchodź na stałe w m4/3 - temat czekania znika od razu.
Potrzebujesz lepszego FF, bierz używane Mk3 - temat czekania też zniknie albo faktycznie doczekasz się czegoś ciekawego i wtedy sprzedasz graty z małą stratą. Twoje szkła co miały stracić, to już straciły. Używana puszka też Cię nie pogrąży. Tak mnie się wydaje.

[ Dodano: 2018-10-22, 10:38 ]
bbartlomiej napisał/a:
aż dym i kurz opadną
Oni przez najbliższe dwa..trzy lata będą celowo dymić i kurzyć ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej napisał/a:
Miałem wymieniać 5d na 5d mk3 lub 6d mk2, ale sam nie wiem czy nie wyprzedać Canona i nie przeczekać w Micro 4/3.


Widzę, że masz naprawdę twardy orzech do zgryzienia, w tym 4/3 spędzić możesz długie lata bo pewnie nowości będę się często pojawiać :mrgreen:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ryszard napisał/a:
Twoje szkła co miały stracić, to już straciły. Używana puszka też Cię nie pogrąży. Tak mnie się wydaje.
Taką mam nadzieję, choć przy przejściu Canona z EF na R na pewno stracą jeszcze więcej.
foto napisał/a:
Widzę, że masz naprawdę twardy orzech do zgryzienia, w tym 4/3 spędzić możesz długie lata bo pewnie nowości będę się często pojawiać :mrgreen:
Tak wiem, problemy pierwszego świata. Problemy wyimaginowane, ale pieniądze jak najbardziej realne ;-) Ciekawe czy Olympus bez ewentualnego wsparcia Panasonica da radę rozwijać micro 4/3.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej ja fotografuje co mam w szafie i nie zamierzam sprzedawać i głowy sobie zawracać co będzie a co nie będzie bo zwariować można od tego. Mam K-5IIs i K-1 czyli lustra i ta nowa moda mnie kręci. Biorę czarny plecaczek na plecy i jadę się zrelaksować.

Trochę Ci się dziwię bo widzę, że masz Canona, tym bardziej powinieneś się cieszyć bo body i obiektywów w Twoim systemie mnogo. Jak znaczna ilość ludzi pójdzie za nowościami i modą to będziesz mógł przebierać jak w ulęgałkach w sprzęcie po dobrej cenie przez najbliższych 20 LAT
Twojego strachu i lekkiej paniki nie rozumiem. ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
bbartlomiej napisał/a:
czy Olympus bez ewentualnego wsparcia Panasonica da radę rozwijać micro 4/3.
Panas przecież nie wychodzi z m4/3 - w dniu pokazówki z S1 zaprezentował również szkło - Summilux 10-25mm F/1.7 pod mikrusa.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
I oby dotrzymali słowa ;-) Potrzebuję drugiego małego systemu. Tylko czemu te szkła f/1.2 są tak duże i drogie :evil:

foto, to nie panika tylko chłodna kalkulacja. Włożyłem w obiektywy sporo pieniędzy. Zamierzałem włożyć jeszcze więcej w nowsze body. Wolałbym na tej całej zabawie nie stracić więcej niż tyle, ile wyniesie typowa amortyzacja sprzętu ze względu na wiek.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
bbartlomiej napisał/a:
I oby dotrzymali słowa ;-) Potrzebuję drugiego małego systemu. Tylko czemu te szkła f/1.2 są tak duże i drogie :evil:

E tam, gadanie. Ja mam funkiel nówkę ze światłem 1.1, z Englandu za 650 zeta (z wysyłką!!!). Kurdupel, wielkości Panasa 25/1.7.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jeżeli miałbym tylko fotografować i nie kręcić filmów to zamiast 4/3 wybrałbym telefon z dobrym aparatem ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto, jednak mam wyższe wymagania co do jakości obrazu niż to, co oferuje telefon.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zrobili zdjęcia przykładowe, niedługo pewnie będzie test:
https://photozone.smugmug.com/Canon-RF-50mm-f12-USM-L/
Testów pewnie jest/będzie sporo - ale ich po prostu lubię, stąd link ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Ryszard napisał/a:
Zrobili zdjęcia przykładowe, niedługo pewnie będzie test:
https://photozone.smugmug.com/Canon-RF-50mm-f12-USM-L/
Testów pewnie jest/będzie sporo - ale ich po prostu lubię, stąd link ;-)


Wolę za 4700 PLN kupić naszego DFA 50/1.4
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
foto, fajnie się czyta testy na tym portalu. Krótko, zwięźle i na temat.
A 4700 to ja mam w całym moim sprzęcie ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Są już dwa testy szkieł do R-ki.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
[quote]Oni przez najbliższe dwa..trzy lata będą celowo dymić i kurzyć ;-) [quote]
Chyba jednak następuje definitywna zmiana na rynku foto. Spadek sprzedaży lustrzanek jest znaczny. Sprzedaż bezlusterkowców utrzymuje się na tym samym poziomie. Może ostatnie nowości zmienią trend. Producenci muszą "dymić i kurzyć".
https://petapixel.com/2018/03/14/death-dslrs-near/
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Definitywna zmiana... znaczny spadek... Ja bym oszczędzał takie przymiotniki na lepsze okazje.

Cytując z zalinkowanego artykułu: The opinions expressed in this post are solely those of the author.
No i całe szczęście!
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Frankenschrott-Zerknij na dane dotyczące sprzedaży. Wykresy to pokazują. Koncerny muszą zarabiać, więc spadek przychodu ze sprzedaży lustrzanek będą musieli zrekompensować w inny sposób. I tu wchodzą na scenę bezlusterkowce. W 2013 i 2017 Nikon miał poważne problemy finansowe i przechodzi restrukturyzację. Ich kierunek to bezlusterkowce. Tylko czy one pomogą Nikonowi? W 2015 I 2016 Canon też dołował. W dół ciągną obie firmy działy foto. W Canonie tłumaczyli spadek rosnącą jakością zdjęć ze smartfonów. Ricoh w 2017 też tłumaczył się przed akcjonariuszami. Obecnie działa w oparciu o 3-letni plan naprawczy. W 2017 Panasonic połączył dział foto z innym, bardziej rentownym. Nie będzie źle, bo mają z czego dokładać do działów foto, tylko jak długo?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ciekawie, chcą tylko nadrobić braki czy powoli kończą z EF?

https://www.fotopolis.pl/...wych-obiektywow
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W świetle popisów naszego systemu rozbawiło mnie poniższe stwierdzenie :
Wygląda wiec na to, że na aktualizacje modeli lustrzankowej serii obiektywów Canona przyjdzie nam poczekać rok
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu, już zdążyłem się przyzwyczaić, że obiektywy są na wyciągnięcie ręki, więc to rzeczywiście tragedia ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bbartlomiej napisał/a:
Ciekawie, chcą tylko nadrobić braki czy powoli kończą z EF?
Dopóki są liderem na rynku, to mogą wszystko. Obstawiam jednak, że EF jeszcze trochę potrzymają. Nie zwiną z dnia na dzień jak Olympus 4/3 albo Samsung NX'a.

[ Dodano: 2019-01-07, 00:50 ]
pepek napisał/a:
W Canonie tłumaczyli spadek rosnącą jakością zdjęć ze smartfonów.
Trochę spóźniona moja odpowiedź :oops: Jeżeli smartfony są problemem, to z lustrem czy bez "duże aparaty" są w poważnych tarapatach. Promocja MILC opierała się na "walce" z DSLR - a tu się okazało, że "przeciwnik" jest zupełnie gdzie indziej i już celnie strzela w plecy :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach