Jak często korzystasz z funkcji filmowania w lustrzance Pentaksa?
Nigdy
35% Complete
41 (35%)
Raz w roku
19% Complete
22 (19%)
Raz na pół roku
8% Complete
10 (8%)
Raz na kwartał
7% Complete
8 (7%)
Raz w miesiącu
0% Complete
1 (0%)
Kilka razy w miesiącu
0% Complete
0 (0%)
Raz w tygodniu
0% Complete
0 (0%)
Kilka razy w tygodniu
0% Complete
0 (0%)
Raz na 100 użyć aparatu lub rzadziej
22% Complete
26 (22%)
Raz na 50 użyć aparatu
4% Complete
5 (4%)
Raz na 20 użyć aparatu
0% Complete
0 (0%)
Raz na 10 użyć aparatu
0% Complete
1 (0%)
Raz na 5 użyć aparatu
0% Complete
0 (0%)
Raz na 3 użycia aparatu
0% Complete
0 (0%)
Co drugie użycie aparatu
0% Complete
0 (0%)
Głównie filmuję, rzadko robię zdjęcia
0% Complete
0 (0%)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
minimal, i tą odpowiedzią nabiłeś sobie kolejnego posta. :mrgreen: :-P
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
To zawsze lepiej, niż guza. :->
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Mi się zdarza zrobić filmik raz na ruski rok ;-) , ale że nie było takiej odpowiedzi musiałem skreślić " raz na rok "
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos napisał/a:
nabiłeś sobie kolejnego posta

nick do czegoś zobowiązuje :-D

A wracając jeszcze do filmików, to bawiłem się w to kiedyś w erze VHS. Bywało, że taszczyłem wielką, naramienną kamerę po Tatrach Wysokich. Teraz mam taką funkcję w Fuji. Mimo, że filmiki robi kapitalne, to nie korzystam z tego głównie z powodu formatu zapisu, tak samo jak z RAF, do których trzeba specjalnego oprogramowania.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
rychu, bo fuji to głupie aparaty. Też czasem męczę konwerter raf / dng. Jakby producent nie mógł w zaawansowanym aparacie zrobić zapisu dng.

A podobno P jest dziwny.

Na razie brakuje to osób, które jednak coś nagrywają. A może rzeczywiście ta funkcja w lustrach to po prostu bajer?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na forum pewnie sami dziwni ludzie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref napisał/a:
Na razie brakuje to osób, które jednak coś nagrywają. A może rzeczywiście ta funkcja w lustrach to po prostu bajer?
Albo ankieta nie powinna być ograniczona tylko do Pentaksa. Ja nie filmuję, bo mi to nie jest potrzebne do szczęścia - ale inni Pentaksiarze może by i filmowali, ale w tym systemie jest to słabo zrobione i szukają sprzętu gdzie indziej? Super, że zrobiłeś tę ankietę, ale oprócz wykazania pewnej tendencji można by jeszcze spróbować podrążyć głębiej i wytropić przyczynę :idea:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ryszard napisał/a:
Ja nie filmuję, bo mi to nie jest potrzebne do szczęścia - ale inni Pentaksiarze może by i filmowali, ale w tym systemie jest to słabo zrobione i szukają sprzętu gdzie indziej?
No ja bym filmował. Ale do takiego amatorskiego filmowania to najbardziej mi podpasowała kamerka sportowa. I tutaj Ricoh też się nie popisał: obraz z kamerki WG-M1 był takiej sobie jakości, bo miał za niski bitrate. Na szczęście na ostatniej Chabówce kamerkę mi zalało (a niby wodoszczelna miała być), więc przestałem się przejmować niskim bitrate, a zacząłem wyborem nowej kamerki :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
Na razie brakuje to osób, które jednak coś nagrywają.

To chyba coś źle kliknąłem :-P Mam np. nagraną K-5 rozmowę dyscyplinującą z kotem, którego mój sąsiad posądził o niszczenie lakieru samochodowego. Na filmie pokazujemy na modelu pojazdu czego nie powinno się z nim robić, zwłaszcza za pomocą pazurów i zębów. Taki ewentualny dowód w sprawie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo, czy taka forma telewizji edukacyjnej jakoś Mietkowi pomogła odróżniać dobro od zła?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapomniałem, że *istDL posłużył do dokumentowania zachowań w chabówkowej piwnicy.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr, Zośce. Mietek na uwięzi lata. Nie wiem czy pomogła, ale skargi sąsiada ustały.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak widać wśród nas szału i pędu do filmowania nie ma. Jeśli statystycznie podobnie prezentuje się zapotrzebowanie na tę funkcję wśród użytkowników na świecie, to P raczej nie powinien przeznaczać środków na rozwój w tym kierunku.

Mam świadomość, ze to co tu widać jest niereprezentatywnym wycinkiem, ale mimo wszystko wyniki są jednoznaczne.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tref, raczej poszedł bym w ta stronę że z racji tego że system oferuje w tej kwestii mniej niż konkurenci to użytkownicy funkcji wideo nie mają Pentaxa i nie brali udziału w ankiecie...
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jaka fajna ankieta, próbowałem kiedyś kapiątką i szału nie ma, natomiast panasonikiem robię to z przyjemnością.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Każdy ma swoją interpretację.
Ja pytałem użytkowników już posiadanych korpusów jak często z tego korzystają.

Można zapytać jak często by korzystali, gdyby system oferował mega możliwości, ale takie gdybanie jest z kolei obarczone błędem przypuszczenia używania i przypuszczeniem zakupu z powodu tych gdybanych możliwości.

Dlatego nie będąc prekursorem wytyczającym nowe szlaki rozwoju inwestującym gigasumy na badania lepiej ograniczyć się do pytania: ilu użytkowników dużych fiatów korzysta z nawiewu dla pasażera, niż pytać ilu by skorzystało z klimatyzacji strefowej, gdyby duży fiat ją posiadał ;-)
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
tref, Twoje wnioski są pochopne i nie mają oparcia w tej ankiecie.
Wynika z niej jedynie, że respondenci (użytkownicy P z tego forum) nie używają P do filmowania.
A nie, że nie widać wśród nas szału i pędu do filmowania. Przeczytaj zresztą komentarze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
galex napisał/a:
tref,
Wynika z niej jedynie, że respondenci (użytkownicy P z tego forum) nie używają P do filmowania.
A nie, że nie widać wśród nas szału i pędu do filmowania. Przeczytaj zresztą komentarze.
Dokładnie sobie zaprzeczyłeś cytujac moj wniosek. Otóż z ankiety wynika, ze jej respondenci nie używają P do filmowania. Gdyby mieli potrzebę filmowania kupiliby inny sprzęt foto, gdyż byloby to dla nich ważnym argumentem. Ale kupili coś, co takiej funkcji nie spełnia w rozumieniu supermożliwosci konkurencji.

Zatem potwierdzam Twoj wniosek:
galex napisał/a:

Wynika z niej jedynie, że respondenci (użytkownicy P z tego forum) nie używają P do filmowania


Ale oczywiście próba 84 uzytkownikow to nie jest miarodajny prognostyk.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Ale czemu zakładasz, że filmować można tylko P?
Może, oprócz P (którym fotografują) mają inne urządzenie do filmowania: kamerki, kompakty itp.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ponieważ pytanie brzmiało: Jak często korzystasz z funkcji filmowania w lustrzance Pentaksa?


To tylko zabawa, a każdy wniosek będzie nieadekwatny do rzeczywistości :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach