trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Zmieniam K-X na..... ?
Panowie

W zwiazku z tym, ze moj KX po 9 latach umiera (migawka pada przy krotkich czasach i niedoswietla gory zdjecia, przestal swiecic LCD), musze kupic nowy sprzet.

Z obiektywow mam 1.8 50mm szczerze rzadko uzywam bo wolalbym 35mm. Drugi obiektyw to Sigma 18-125 https://www.pentaxforums....-dc-os-hsm.html , ktory calkiem niezle jest oceniany (lepiej niz pentaxa DA 18-135) jednak na moim KX nie dalo sie nim krecic filmow poniewaz korpus nie potrafiil ustawic ostrosci aby wystartowac ( nie wiem czy to wina obiektywu czy KX sobie nie radzi z nim).

Dlatego mam zagwozdke czy kupic K-70 z 18-135 DA, moze samo body i wrzucic swoja sigme 18-125 (gorzej jak dalej nie bedzie ustawialo ostrosci pod filmy) , wtedy juz drozej wyjdzie dokupic osobno 18-135 DA o ile warto w niego inwestowac ?

Cos poradzicie a moze uciec z Pentaxa i wziac np Nikona 7200 albo wogole zaszalec i 750 moze fajnie bedzie krecic filmy 4k :) . Aparatu uzywam raczej amatorsko fotografujac rodzinke podczas wypadów.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
trzepol napisał/a:
moze uciec z Pentaxa i wziac np Nikona 7200 albo wogole zaszalec i 750
Możesz również zaszaleć i kupić 645z lub ojciec z Pentaksa i kupić Hassela. ;-)

Dość nieokreślone masz wymagania skacząc miedzy segmentami 7200 / 750 :mrgreen:

Zastanawiałeś się nad KP? Wszystkomający, mały korpusik - po KX poczujesz różnicę w matrycy, wygodzie obsługi, a jednocześnie zachowasz mały i lekki korpus w torbie. Z doświadczenia polecam.

Natomiast ucieczkę di Nikona musisz rozważyć sam. Tylko weź leki uspokajające przed nauką obsługi, bo po Pentaksie nic nie jest wygodne, nawet prosty w obsłudze młotek.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
trzepol napisał/a:
moze uciec z Pentaxa i wziac np Nikona 7200 albo wogole zaszalec i 750

Fotografia jest wypadkową kombinacji korpus-szkło. Nie widzę sensu zmiany systemu jeśli nie idą za tym konkretne potrzeby w tym względzie. Filmowanie i fotografia rodzinna? Bezluterkowiec będzie lepszą opcją.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Podobno niedługo będą zakupy grupowe - poczekaj do nich, to może będziesz miał większą siłę nabywczą tudzież wybór opcji.
Po K-x myślę, że K-70 spokojnie Ci wystarczy, a KP nie jest ani mniejszy, ani lżejszy, ani tańszy, chociaż jest cichszy ;-)
Jeśli chodzi o obiektyw i "family foto", to od kiedy przypiąłem DAL 18-50, rzadko używam innego obiektywu. Jego gabaryty przybliżają zestaw do bezlusterkowca, a dzięki napędowi DC jest cicho i szybko. We wnętrzach wymieniam go tylko na 35 mm, bo wolę światło zastane. Zatem polecam K-70 + 18-50 (w zestawie nie będzie wiele drożej) i ewentualnie DA 35 skoro już sam o tym myślałeś.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
jeżeli szukasz sprzętu przyzwoitego+ za pieniądze przyzwoite, to K-70 jako użytkownik od prawie 1.5 roku mogę z czystym sumieniem polecić
z tego co piszesz wnioskuję, że nie fotografujesz przesadnie dużo, nie masz wielu obiektywów itd więc po co wpędzać się w koszty, skoro już K-70 będzie wielkim skokiem do przodu?
dodam, że przesiadłem się na K-70 z systemu Canona
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Po K-x myślę, że K-70 spokojnie Ci wystarczy
Dzisiaj miałem okazję obadać K-70 i w porównaniu do K-x jest: znacznie lepiej wykonany, ma porządny duży wizjer, dwie rolki do nastaw i ogólnie robi dużo lepsze "pierwsze wrażenie". K-x to jednak trochę plastik-fantastik i widać od razu, że sprzęt amatorski. K-70 wydaje się o półkę wyżej.
Jeśli do tego dołożyć wszystkie dobrodziejstwa postępu technicznego w AF, matrycy, filmach, LV to już jest solidny kop do przodu.

[ Dodano: 2018-10-25, 11:45 ]
tref napisał/a:
ojciec z Pentaksa
Tak powinny do mnie dzieci mówić. Wymiennie z "ojciec dyrektor" ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
tref napisał/a:
ojciec z Pentaksa
Tak powinny do mnie dzieci mówić. Wymiennie z "ojciec dyrektor" ;-) [/quote]
:-B tez bym tak chciał :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ryszard napisał/a:
Wymiennie z "ojciec dyrektor"


Ja bym nie chciał, źle mi się kojarzy.
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Kuba Nowak napisał/a:
Podobno niedługo będą zakupy grupowe - poczekaj do nich, to może będziesz miał większą siłę nabywczą tudzież wybór opcji.
Po K-x myślę, że K-70 spokojnie Ci wystarczy, a KP nie jest ani mniejszy, ani lżejszy, ani tańszy, chociaż jest cichszy ;-)
Jeśli chodzi o obiektyw i "family foto", to od kiedy przypiąłem DAL 18-50, rzadko używam innego obiektywu. Jego gabaryty przybliżają zestaw do bezlusterkowca, a dzięki napędowi DC jest cicho i szybko. We wnętrzach wymieniam go tylko na 35 mm, bo wolę światło zastane. Zatem polecam K-70 + 18-50 (w zestawie nie będzie wiele drożej) i ewentualnie DA 35 skoro już sam o tym myślałeś.




Moze zakupie na amazonie w USA i tam odbiore wiec bedzie to 800$ za k70 i 18-135. Kwestia czy brac ten obiektyw czy zostac przy sigmie. Raczej potrzebuje troche wiecej zoomu niz cos typu 18-55
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kuba Nowak, bój się! :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
trzepol napisał/a:
k70 i 18-135. Kwestia czy brac ten obiektyw czy zostac przy sigmie. Raczej potrzebuje troche wiecej zoomu niz cos typu 18-55


Też tak kiedyś myślałem. Miałem tę sigmę i to był pierwszy obiektyw jaki sprzedałem.
Może zastanów się jeszcze nad DA 16-85 (podobno jest ostrzejszy) albo nad sigmą 18-200 macro (ma dobre opinie).

[ Dodano: 2018-10-25, 14:03 ]
Ryszard napisał/a:
Kuba Nowak, bój się! :evilsmile:


Nie boję się, nigdy nie byłem ministarntem...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kuba Nowak napisał/a:
Ryszard napisał/a:
Kuba Nowak, bój się! :evilsmile:


Nie boję się, nigdy nie byłem ministarntem...

Bój się w dwójnasób! :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Dziewczynką też już nie jestem.
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Panowie dalej mecze temat. Co jesli bym wybral
Lumix DMC-GX80 + 14-140 mm + 25 mm
https://www.euro.com.pl/k...mm-czarny.bhtml . Czy jednak K-70 to sporo lepszy sprzet ? Czytam na roznych stronach i rankingach i dalej nie wiem bo wszystko tak podobnie wychodzi a takie inne :)

To co mnie sklania przy bezlusterkowcu to waga i 4K. Portretowka 25mm tez wygodniejsza niz 50mm Pentaxa. Zapewne jakosc zdjec podobna bedzie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
trzepol, GX-80 mają Macioh i Marooned. Bardzo fajny aparat. Jeśli potrzebujesz czegoś wszystkomającego i lekkiego, to Panasonic będzie dobrym wyborem.
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Panowie

Czy obiektyw z lustrzanki 50mm odpowiada 50mm w takim bezlusterkowcu 4/3 ? Gdzies mi sie przeczytalo ze jesli mialem w lustrzance 50 portretowke to w takim bezlusterkowcu odpowiada temu 25 ?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Lustrzanka fufu czy aps-c? Jeśli aps-c i 50mm pasowało Ci do portretu, to celuj w coś z okolic 40-45 mm.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
50mm będzie 50mm, niezależnie co się mu do tyłka przykręci.

Kąt widzenia obiektywu o ogniskowej 50mm na matrycy MFT (crop factor 2.0) będzie odpowiadał kątowi widzenia obiektywu o ogniskowej 100mm na matrycy FF. Żeby uzyskać kąt widzenia pięćdziesiątki na FF, trzeba na MFT użyć ogniskowej 25mm. To się zgadza.

Dodatkowym zyskiem na MFT może być lepsza ostrość na brzegach kadru, przez niewykorzystanie pełnego koła obrazowania.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kerebron, Ale jeżeli porównujemy do 50mm na k-x to jednak będzie trochę inaczej z kątem widzenia.

Celowalbym w zakres 35-40mm. Nawet bardziej w te 35mm.
45mm to już portretówka na 4/3
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na 4/3 brałbym 24 albo nawet 21.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach