Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
K3 II zasilanie!
Witam Kolegów,
Jak w tytule. Oryginalne akku Pentaxa trzymają dłużej, jednak nie jestem w stanie uzyskać nawet 100 wyzwoleń migawki, na w pełni naładowanym akumulatorze. Oczywiście, po wykonaniu zdjęcia, jeszcze podglądam na wyświetlaczu, czasem zmieniam parametry w menu, etc., czyli używam nadal zasilania, ale to przecież normalne.
Przy użyciu none name - "Premium gold" - to już jest porażka.. . Zasilanie pada szybciutko. Używam gripa, dzięki temu mając dwie baterie, jakoś mogę "dociągnąć", ale to chyba nie jest normalne.
Po włożeniu nie oryginalnej baterii do ładowarki, dioda ładowania wyłącza się dosłownie po ok. 15 min. Z oryginałem świeci (ładuje się) dłużej.
Moje pytanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem ? oraz czy za ten fakt może być odpowiedzialna ładowarka, czy też korpus zżera tyle energii ? ( bo grip nie powinien być za coś takiego odpowiedzialny)
pozdrawiam
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jacek-aj, podejrzewałbym ładowarkę. Aku powinien się ładować minimum 4-5 godzin nim zgaśnie dioda sygnalizująca ładowanie.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Aku które krótko trzyma i krótko się ładuje jest mz wadliwe . Wystarczy że jedno ogniwo z pakietu będzie słabe . Podobna sytuacja bywa z bateriami w laptopach . Gdyby body żarło prąd to bateria ładowałaby się kilka godzin . Tak jak napisał powalos,
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na obu bateriach jest porażka więc, albo uszkodzona jest ładowarka, albo body. Trzeba sprawdzić body na akumulatorze naładowanym inną ładowarką i te akumulatory w innym body.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Aby wykluczyć ładowarkę można pomierzyć napięcie akumulatora na wyczerpanym i w pełni naładowanym .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To musi być pomiar pod obciążeniem.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Kiedyś to mierzyłem . Całkowicie naładowany Dli90 miał chyba 8.35 V . Pod obciążeniem też oczywiście warto sprawdzić .
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Dzięki wszystkim,
Na dniach będę próbować inny akku, Premium Gold jest rzeczywiście wadliwy. Wygląda, że ładowarka wyłącza się za wcześnie. Będę próbować na innej.
Mieliście rację. Będę sprawdzać jeszcze grip.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Odświeżę temat. A sprawdzałeś zasilanie z akumulatorków włożonych w koszyk gripa? Jest ten sam efekt?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach