powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
teta napisał/a:
A czy tam można wgrywać firmware?

Można było, ale tylko w serwisie. Robili to przy każdej ewentualnej awarii lub jakiejkolwiek konserwacji. Mnie tak zrobili np. w Z1p. Ale pobór prądu raczej nie miał z tym nic wspólnego. Pzdr.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Och tak, to musiały być dobre czasy. Gdzie teraz znaleźć serwis Pentaksa, który wgrałby nowe firmware do Z1p? Czyżby Apollo? Coś mi mówi, że niekoniecznie :-(
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
teta, no niestety nie. To była Fototechnika w Gdańsku. Jedyny wówczas autoryzowany serwis Pentaxa w naszym pięknym aczkolwiek nieco dziwnym (dla tych z zewnątrz) kraju. ;-) Pzdr.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam dziwne objawy z bateriami CR2. A może one wcale nie są dziwne, tylko dziwny jest użyszkodnik. Chciałem zabrać na weekend jednego analoga, a tu wszystkie pokazują, że mają słabe baterie. Wyjąłem baterie i zmierzyłem napięcie testerem - z obciążeniem. Miałem odczyty 2,7-2.8 V. I żaden korpus: MZ-5n, MZ-M oraz *ist nie chciały na nich pracować. Moja wina, że trzymałem baterie w korpusach i nie używałem ich od dłuższego czasu, ale żeby aż tak grymasiły? Będę musiał je jakoś udobruchać, kupić po zestawie baterii, sprawdzić dokładnie styki i zabrać w plener.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
szpajchel, grip i paluszki. Ja już mam dość CR2.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu napisał/a:
szpajchel, grip i paluszki. Ja już mam dość CR2.

Wiem, ale jakoś nie udało mi się do tej pory upolować. Będę próbował dalej.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Luzem trudniej dostać, najlepiej szukać aparatu (najlepiej uszkodzonego) w komplecie z battery packiem. Ja tak nabyłem swój.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Gripa do SF1n szukałem kilka lat :roll:
 
mihu7  Dołączył: 25 Lis 2013
A nie lepiej akku kupić ź ładowarką =>> np.:

https://www.ebaterie.pl/a...-p-1500229.html
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
alkos napisał/a:
PROSZE O ZAPRZESTANIE WARTOSCIOWYCH DYSKUSJI W DZIALE GIELDA

inaczej bede zmuszony wstawic do regulaminu nakaz blokowania wszystkich tematów...


Nie blokują? Uuuuuu, coś mi tu nie pasuje. Czyli giełda działa? :shock: :mrgreen:

MZ 5n jak sobie poleży, to ciężko mu wystartować na słabej baterii. Lepiej przechowywać osobno, jakiś tam pobór zawsze jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach