Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Cóż, moderator nie podziela poczucia humoru ;)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Może jak się uśmiechnę :-D i jeszcze dwa razy :-D :-D to się rozweseli, miłego dnia
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
idzi, trzeba takie rzeczy wrzucać do wątku z kawałami i okraszać zestawem: ;-) ;-) ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Idzi, niestety to sprowadza się do przysłowia: Co wolno wojewodzie, to nie Tobie Idzi ;-)
Wojewodowie mają swoją politykę i nic na to nie poradzimy, nawet jeśli jest ona czasem nielogiczna i niekonsekwentna. Z drugiej strony może warto się zdystansować i odejść od kompa ze świadomością, że ani to forum, ani nawet pentax nie jest najważniejszy, bo dla fotografa, nawet amatora najważniejsze powinno być robienie zdjęć. Tyle truizmów na dziś :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
idzi, a przeczytałeś powiadomienie wysłane podczas kasowania postu? To może najpierw przeczytaj zanim zrobisz się obrażony. Warto.

Link był nieaktualny, cena z kosmosu i obiektyw nie ten co trzeba.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
tref napisał/a:
Link był nieaktualny, cena z kosmosu i obiektyw nie ten co trzeba.

To nie łatwiej było dodać zwyczajną odpowiedź pod postem, zamiast klikać, usuwać, powiadamiać?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
zanim zrobisz się obrażony.

To ja zrobiłem się obrażony. Już zdążyłem zrobić spis inwentarza pod zastaw na pierwszą ratę za sprzęt amatorski, bo takim cały czas jest jak się dotychczas twierdzi. A tu zonk, twierdzisz, że nieaktualne :evilsmile:
Ale co fajnego jeszcze mnie fascynuje przy "promocjach" na sprzęt P. - adnotacja : zapytaj o dostępność, towar na zamówienie.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Cytat
apytaj o dostępność, towar na zamówienie

Dzięki temu można czuć się wyróżnionym, że dostaje się coś sprowadzonego specjalnie dla ciebie, a nie dostępnego dla wszystkich jak kartofle z worka w warzywniaku. ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
tref napisał/a:
idzi, a przeczytałeś powiadomienie wysłane podczas kasowania postu? To może najpierw przeczytaj zanim zrobisz się obrażony

Nie otrzymałem żadnej informacji. Daj spokój cena z kosmosu to akurat prawda, 5599,00PLN za Tamrona z logo Pentax dla 24-70 i 6999,00 PLN dla 15-30 widnieje jak byk na tej stronie poniżej:
https://www.cyfrowe.pl/ob.../16/Pentax.html
Uważasz ,że link nie aktualny ? to w jakiej obecnie cenie można kupić te obiektywy?.
Jeśli nie aktualne ceny były powodem kasowania postu to przejrzyj pozostałe wpisy i zweryfikuj ceny kasując 2/3 założonego tematu.
Nie napisałem nic obraźliwego, nie naruszyłem regulaminu, jeśli ceny były nie aktualne trzeba było podlinkować właściwe i po sprawie. Najwyżej wyszedłbym na głupca. I jeszcze jedno wykupiłem sobie prawo do pisania tu na tym forum jeśli chcesz to podlinkuję ci skan przelewu. Tak długo jak nie naruszam regulaminy nie życzę sobie kasowania postów
Marek Wawrzynek
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zaryzykuję ostrzeżenie za komentowanie działań moderatorów, ale stanę za idzim. Nie naruszył regulaminu, a post mu usunięto. No chyba, że ten punkt:
Cytat
13. Treści uznane przez Administrację za niestosowne mogą zostać wyedytowane lub usunięte.

Ale i tak by to było naciąganie regulaminu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Link był nieaktualny.
Opis byl mylący, bo link nie kierował tam gdzie trzeba.
Cena nie była atrakcyjna.

To były powody usunięcia.


Nie będziemy doprowadzać do absurdu, żeby się tłumaczyć z działań moderatorskich. Post ze względu na ww uwagi byl nie na temat, mylący i w zasadzie stanowił reklamę, niż pożytek.

Podczas usuwania automat wysłał maila z informacją poszerzoną o moją adnotację z wyjaśnieniem. Zdecydowanie lepiej jest taki post wywalić niż pisać, ze jest nieadekwatny do dobrej intencji jego autora. Zanim ktoś przeczyta to co poniżej już wejdzie w link, itd. Zatem lepiej, aby taka informacja nie myliła, czyli nie istniała.


Poza tym zapis o niekomentowaniu jest w regulaminie właśnie po to, żeby kolorowi nie musieli każdego działania wyjaśniać pisząc obszerne opisy dlaczego, kilku, za co, kiedy i po co.

A wracając do meritum - czy link do nieatrakcyjnej oferty w wątku o okazjach jest uzasadniony/przydatny?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
tref napisał/a:
...
A wracając do meritum - czy link do nieatrakcyjnej oferty w wątku o okazjach jest uzasadniony/przydatny?


Tak, jest przydatny. Często na allegro sprawdzam nieaktualne ceny (oferty zakończone) by mieć punkt odniesienia.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ale to nie było allegro, to sklep cyfrowe.

Linki do allegro to zupełnie inny temat.

Po co komu cena wyższa niż u konkurencji w wątku o okazjach? O co ta burza? :shock:

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
na allegro też są sklepy
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Wiecie, że do tego wątku może wejść ktoś mniej zorientowany w cenach, właśnie zaczynający poszukiwania sprzętu, itp.? Po co wprowadzać kogoś takiego w błąd "żartobliwymi" postami o "okazjach". Przecież posty tu wstawiane mają być koleżeńską pomocą.
Na naszym forum naprawdę jest gdzie ponarzekać na ceny i politykę Pentaksa.
Proszę o wykazywanie się dobrą wolą i choć odrobiną logiki.

p.s. To tak jakby do tematu "Dobre serwisy" wstawić kontakt do miejsca, z którego odebrano uszkodzony sprzęt. Część załapie ironię, ale część może się niestety naciąć.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ja też mam wrażenie że w niektórych sytuacjach modom "puszczają nerwy" :-?
Kilka dni temu, w temacie o DA 17-70 stwierdziłem że podczas ostatnich forumowych Zakupów, ostatecznie nie podszedłem do 16-85 bo cena była niezbyt okazyjna. Koniec, ani słowa o tej cenie, kwocie czy procencie upustu, o tym czy dla mnie okazją jest 2, czy 70%. Wczoraj post usunięto, i dobrze, lotto mi totto, nie mam nabożnej czci dla swojej bazgraniny. Jednak uzasadnienie było dość kuriozalne - "Mieliśmy nie pisać o cenach z zakupów grupowych"
:shock:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jedrus68, nie chodziło tu o taką sytuację. Prosiłam przed chwilą o dobrą wolę i odrobinkę logiki w wywodach.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jedrus68, atrakcyjność ocenił sam autor:
idzi napisał/a:
A ,że był to sarkazm z mojej strony to prawda

I w związku z tym odsyłam znowu do mojego komentarza.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
tref napisał/a:
Cena nie była atrakcyjna.

Temat wątku to Dobra cena na Pentaxa, dobra wcale nie musi być atrakcyjna albo może być atrakcyjna, ale nie dla Ciebie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Moi Drodzy, podobnie jak Wy nie widziałem oryginalnego wpisu, ale po przeanalizowaniu dyskusji wygląda to tak:
- podany został link do sklepu cyfrowe, gdzie cena obiektywu to 5 599,00 zł edit tref: Link prowadził do innego obiektywu za cenę 6999zł

- oficjalna cena wg Ricoh na ten obiektyw to... 5 599,00 zł edit tref: Oficjalna cena linkowanego obiektywu to: 6999zł

- w sieci można znaleźć całą masę atrakcyjniejszych ofert na ten obiektyw, niż sugerowana cena oficjalnego dystrybutora.

Tak szczerze mówiąc, to sarkastyczny wpis wyrażający frustrację z wysokich cen na szkła systemowe moim zdaniem faktycznie nie ma miejsca w tym wątku, który z założenia ma pomagać wyszukiwać atrakcyjne oferty ;-) Ponarzekać na ceny można wszak gdzie indziej na forum, jest ku temu sporo miejsc ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach