pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, a to inna sprawa że 20mm się świetnie sprawdza na 4/3 ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na APS-C, jako uniwersalna ogniskowa, najlepiej mi się sprawdzało 28 ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
hmm
ja pamietam że próbowałem 35mm ale jakos mi nie pasowła - teraz 21mm świetnie daje rade.
może gdzieś znajdę 28mm :) pożyjemy zobaczymy
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
opiszon napisał/a:
Kerebron, Ale jeżeli porównujemy do 50mm na k-x to jednak będzie trochę inaczej z kątem widzenia.

Celowalbym w zakres 35-40mm. Nawet bardziej w te 35mm.
45mm to już portretówka na 4/3


Bardziej chodzilo mi o to czy jak mialem 50 i stwierdzilem ze lepiej 35 miec to w bezlusterkowcu 4/3 co bedzie odpowiadalo takiej Pentaxowej 35 :)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
50mm dla FF to najbliżej dla APSc bedzie 37-38mm a dla m4/3 - 25mm (uwzględniając mnożniki albo kąt widzenia obiektywu)

jeżeli miałeś 50mm w K-X (czyli APSc) to dla m4/3 odpowiednikiem będzie jakieś 37-38mm

jeżeli stwierdziłeś że dla K-X pasuje Ci 35mm to przy m4/3 ten sam kąt (albo ogniskowa) najbliżej będzie jakieś 26mm (w mocnych przybliżeniach)

tak to mniej więcej ja rozumiem.

i nie ma tu słowa o jakości obiektywów, światło sile, czy odległości ostrzenia itp
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Rivelv napisał/a:
50mm dla FF to najbliżej dla APSc bedzie 37-38mm a dla m4/3 - 25mm (uwzględniając mnożniki albo kąt widzenia obiektywu)

jeżeli miałeś 50mm w K-X (czyli APSc) to dla m4/3 odpowiednikiem będzie jakieś 37-38mm

jeżeli stwierdziłeś że dla K-X pasuje Ci 35mm to przy m4/3 ten sam kąt (albo ogniskowa) najbliżej będzie jakieś 26mm (w mocnych przybliżeniach)

tak to mniej więcej ja rozumiem.

i nie ma tu słowa o jakości obiektywów, światło sile, czy odległości ostrzenia itp


Dzieki o to chodzilo mi. Kwestia czy jestem przekonany do bezlusterkowca czy k-70. Ale widze, ze z tym musze sobie sam poradzic :)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
nikt za Ciebie nie podejmie decyzji
no chyba że jakaś białogłowa zarządzająca budżetem powie, że basta nie ma więcej wydawania na te zabawki (a przynajmniej na razie) :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Do filmowania Sony lub Panasonic do zdjęć Pentax K-70 ;-)
Jak do dziś Pentax nie wypuścił nic co filmuje sensownie i porównywalnie z resztą dostępną na rynku.
Jedyne czego mi brakuje w K-70 to filmów 4K i modułu GPS do astrofotografii....
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eee filmowaniem to ja się nie zajmuję. i jakoś mi to nie leży.
GPS można by sobie dokupić (drogie to to ponoć, ale jest możliwość)

a ja natknąłem się na pewne ograniczenia jak bawiłem się lampą. dodatkową. i okazało się że kilku opcji w K70 brakuje które są w aparatach bardzie pro :-) ale to nic problem dało sie obejść :)
 
trzepol  Dołączył: 04 Maj 2016
Niestety ale zegnam sie z Pentaxem i kupilem Panasonica GX80. Jak narazie jestem bardzo zadowolony :)

 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Markus, rzeczywiście filmowanie ma do d... Ale od filmowania są kamery lub... aparaty Sony lub Panasonic lub Canon ;-)
Od Pentaxa wymagam dobrze oprogramowanej matrycy i wysokiej ergonomii. Jak na razie K-3II zapewnia to z nawiązką.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Color napisał/a:
lub Canon

No właśnie zdaje się że już nie bardzo, z testów wychodzi że nawet świeżutki EOS R znacznie odstaje od w/w. Czyli fani filmowania mają coraz bardziej ułatwiony [czytaj zawężony] wybór. I raczej nie mają czego szukać wśród cyfranek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach