RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Pentax K-R - zapomina datę i godzinę- FIX
Czy ktoś tego próbował? Trafił mi się w pakiecie z obiektywem K-R, który zasadniczo działa ale kondensator ma padnięty. Zegar resetuje się po wyjęciu akumulatora.

W serwisie na pewno sobie z tym poradzą ale jestem ciekaw czy albo jak zrobić to samemu.

No dobra - sam znalazłem - może się komuś przyda:

https://polonai.se/scrapbook/pentax-k-r-date-time-forget-fix/index.html
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Niech admini "podczepią" to na stałe.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
to może do złotej rączki?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
@RPM
Ja nie wiedziałem że tam jest kondensator i wlutowałem akumulatorek (gdzieś nawet chyba na forum się tym chwaliłem :mrgreen: ).
Akumulatorek był o ile pamiętam wielkości 50gr, i lutowany na kabelkach a następnie gdzieś w dziurę włożony. Aparat działa do dziś (k2000). Później lutowałem już super kondensatory na odpowiednie napięcie i bezpośrednio na płycie ale to już z problemami.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Słowo superkondensator w 1 poście jest mylące. W K-R jest akumulatorek - taki tyci jak mówisz.
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
Mam taki sam problem
Pytanie za 100 pkt. kto się podejmie grzebania ewentualnie może polecicie jakiś sprawdzony serwis? :-B
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Taa... Mam ten sam problem. Po przeczytaniu długiego opisu walki z hardwarem widzę jedno proste rozwiązanie:
Przyzwyczaić się :-) .
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Montowałem MS621FE-FL11E COIN CELL, LITHIUM, 5.5MAH, 3V kupiony od Farnell-a. Gdzieś w bambetlach mam jeszcze jeden. Za 2 sztuki zapłaciłem 48 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach