errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Rivelv mogę tylko napisać jaka jest u mnie droga pefa. Jeśli się namęcze z ustawieniami w aparacie to dcu - tiff16 - photoshop. W ostatnim konwertuje na srgb, dołączam profil srgb i idzie do publikacji web.
Jeśli robie w standardzie i nic nie grzebie w przy ustawieniach to jakakolwiek wołarka - photoshop (w nim kilka zmian a na koniec ta sama procedura co wyżej).

Zawsze robie raw+ by mieć pogląd czy warto coś grzebać czy tylko przekonwertować, dolaczyć profil i wypuścić jpg.

Penteusz sposobem, którym opisałem wcześniej pozbyłem się wszelkich problemów.
Dla mnie to działa ;-)
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
errorbypixel, dzięki za jakieś instrukcję.
muszę sobie te skróty przeanalizować, rozszyfrować, i przemyśleć, ale to w domu wieczorem.
sam robię te obrazki z puszki właśnie w RAW+ i zawsze się zastanawiam jak to jest a przynajmniej z jpgami w Affinity całkiem dobrze mi się pracuje. ale może faktycznie do RAWów to kiepski program :) pomyślimy 30 dniowe wersje dają dużo możliwości :)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Daaawno nie było takiego wątku w RC :-)
Co do obróbki: jak zwykle ze swoim się spóźniłem, ale moja wersja była chyba dość podobna do plwk. Tu do zerknięcia:
http://pierzajki.pl/temp/rc538.jpg
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
To i ja swoje spóźnione pokażę
Tu klik
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
errorbypixel, pokaż to gdzieś, gdzie dostęp jest możliwy bez uczestnictwa gdzieś tam.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Penteusz, Nie mam pomysłu gdzie mogę to rzucić :-?
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
errorbypixel, imgur.com - można dodawać niepubliczne - a jak jeszcze konto sobie założysz, to nie trzeba pamiętać linków i łatwiej w razie co usunąć z sieci. Miniaturki też sam robi (dodając jedną literkę do nazwy wygenerowanego pliku).
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Wrrr... nie mogę edytować posta...
No nic. Poszedłem za propozycją Marooned.
Klik tu
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
I teraz cacy. Widać.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Wreszcie wróciłem i mogę popatrzeć... no i patrzę, patrzę i jeszcze sobie popatrzę zanim coś napiszę - ale już widać, że poza ~4 wykonaniami, gdzie chyba wkradł się brak pomysłu i konsekwencji w działaniu, to jest całkiem ciekawie. Wiele obrazków można uznać za przyjemne dla oka, chociaż bardzo się różnią. Podoba mi się ta edycja RC ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach