KasiaMagda
[Usunięty]
Tym razem najbardziej podoba mi się wersja Blesso i mr.ra66it, a to dlatego że uzyskali rozjaśnienie przy zachowaniu koloru nocy, który jest ciemny - dla mnie świetne zdjęcia wyszły,Rafi też podobnie. Dla odróżnienia zdjęcie KasiaMagda noc w kolorze brunatnym, co raczej rzadko się spotyka w realu :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Niech cię ręka boska broni .....ZŁODZIEJU !!

To motto mojej pracy.
Związane jest ono z zamiłowaniem moich współrodaków do przywłaszczania sobie rzeczy cudzych jak na przykład niemieckich samochodów, zwłok ( Charlie Chaplina) czy... figur wieńczących fontanny jak w przypadku biednej Aliny przedstawioną w tym RAW Ch.
Alina z dzbanem w ręku wylądowała swego czasu pod ziemią w mrocznej ciemnicy.

I ten klimat starałem się przelać na cyfrowy papier światłoczuły.
Ale jak widzę nie tylko ja umieściłem naszą bohaterkę w otchłani mroku.
Rivelv i mr.ra66it też czują ten klimat -chwila przed kradzieżą ;) . Przestępstwo nie byłoby możliwe u kasiamagdy i u newt. Chyba za jasny jest ten wieczór u Was.

Jeśli chodzi o technikalia to w paru pracach trochę rażą abberacje na krawędziach rzeźby lub w okolicach ręki trzymającej dzban. Ten fiolet spokojnie można "ściągnąć" .

Chciałem by moja Alina odrobinę się wyróżniała więc zastosowałem jasne tło o w miarę chłodnej barwie i spiżowy kolor panny z wody plus mocną winietę i mocny kontrast.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Wszyscy odarliście ją z tajemniczości i spieprzyliście aurę :-/


Najmniej destrukcyjny okazał się w tym dziele zniszczenia mr.ra66it.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Co za niebywałe "fotograficzne" chamstwo i cyfrowa potwarz !! ;)
Zarzucić mojej wybitnej w przekazie, treści i perfekcyjnej w wykonaniu pracy za przeproszeniem "spieprzenie aury" ? Odarcie z tajemniczości ?
No to jest już krytykanctwo nie poparte żadną fotograficzną wiedzą.
Już obalam ten nierozważny " pstryk" w moją(tylko) stronę.

By ukazać tajemniczość, magnetyzm, ezoteryczność postaci należałoby fotkę inaczej skadrować.
Winę za taki stan rzeczy ponosi tylko i wyłącznie osoba fotografująca czyli Pan/Pani M.Lubian .
Uwiecznić tyle niepotrzebnego nieba, gałęzi,drzew czy inszej zieleniny i to jeszcze w niepotrzebnym pionowym kadrze to karygodny błąd podstawowy.
Z tej "sieczki" wyciągnąć postać i pokazać ją w prawidłowym świetle jest nie sposób.
Jeśli zredukujemy ilość promieni latarni uzyskamy to co mr.ra66it w swojej "ciemnicy". Nic tam przecież nie widać. Jeśli dodamy fotonów to świat się stanie zbyt jasny jak u newt .
Mój złoty pół-środek ukazuje rzeźbę Henryka Kuny jako brunetkę wieczorową porą w aurze prawidłowej.
Kolor oświetlenia dobrałem perfekcyjnie. Jest to najnowsza chińska technologia a nie jakaś sodowa staroć jak u mr.ra66it . Akwamarynowa poświata użyta przeze mnie została zastosowana jako zabieg "wybielenia optycznego" ( za Wikipedią) i stanowi nierozerwalną część arcydzieła odseparowującą naszą biedną bohaterkę od pomroczności niejasnej widocznej w większości nadesłanych prac.
W mojej pracy widoczny jest przekaz przesłania " niech cię ręka boska broni.... " z mocnym akcentem kończyny górnej lewej uniesionej w geście ostrzegawczym.
Reasumując.
.... Żądam przeprosin !!
;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
:-) :-D :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
mr.ra66it - kontrastowo, monochromatycznie, klimatycznie - dla mnie najlepsza praca w tej edycji.

[ Dodano: 2018-11-19, 10:29 ]
powalos napisał/a:
Zaczynałem od DRU :evilsmile: A
Powalos! Słownik ortograficzny masz?! :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mi najbardziej podoba się to co zrobił rafi.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard, gdzie strzeliłem takiego byka !?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
powalos, tuż nad swoim avatarem. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos, teraz jest super! ;-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Blesso, masz rację - użycie poziomego kadru zdecydowanie zmienia całe otoczenie:


Podaję za Alina z dzbanem historia prawdziwa

Niestety zmienia też aurę. :-?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
mr.ra66it, jak wywoływaliścię Alinę z wrzuconego wyżej obrazka, to zatyka mnie z podziwu nad Waszą inwencją. Dorzucić fontannę i chęchy to nie takie halo :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach