Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Nie potrzebujesz FF, to wchodź na stałe w m4/3 - temat czekania znika od razu.
Potrzebujesz lepszego FF, bierz używane Mk3 - temat czekania też zniknie albo faktycznie doczekasz się czegoś ciekawego i wtedy sprzedasz graty z małą stratą. Twoje szkła co miały stracić, to już straciły. Używana puszka też Cię nie pogrąży. Tak mnie się wydaje.

[ Dodano: 2018-10-22, 10:38 ]
bbartlomiej napisał/a:
aż dym i kurz opadną
Oni przez najbliższe dwa..trzy lata będą celowo dymić i kurzyć ;-)

foto  Dołączył: 03.05.2013
bbartlomiej napisał/a:
Miałem wymieniać 5d na 5d mk3 lub 6d mk2, ale sam nie wiem czy nie wyprzedać Canona i nie przeczekać w Micro 4/3.

Widzę, że masz naprawdę twardy orzech do zgryzienia, w tym 4/3 spędzić możesz długie lata bo pewnie nowości będę się często pojawiać :mrgreen:

bbartlomiej  Dołączył: 10.09.2007
Ryszard napisał/a:
Twoje szkła co miały stracić, to już straciły. Używana puszka też Cię nie pogrąży. Tak mnie się wydaje.
Taką mam nadzieję, choć przy przejściu Canona z EF na R na pewno stracą jeszcze więcej.
foto napisał/a:
Widzę, że masz naprawdę twardy orzech do zgryzienia, w tym 4/3 spędzić możesz długie lata bo pewnie nowości będę się często pojawiać :mrgreen:
Tak wiem, problemy pierwszego świata. Problemy wyimaginowane, ale pieniądze jak najbardziej realne ;-) Ciekawe czy Olympus bez ewentualnego wsparcia Panasonica da radę rozwijać micro 4/3.

bbartlomiej ja fotografuje co mam w szafie i nie zamierzam sprzedawać i głowy sobie zawracać co będzie a co nie będzie bo zwariować można od tego. Mam K-5IIs i K-1 czyli lustra i ta nowa moda mnie kręci. Biorę czarny plecaczek na plecy i jadę się zrelaksować.

Trochę Ci się dziwię bo widzę, że masz Canona, tym bardziej powinieneś się cieszyć bo body i obiektywów w Twoim systemie mnogo. Jak znaczna ilość ludzi pójdzie za nowościami i modą to będziesz mógł przebierać jak w ulęgałkach w sprzęcie po dobrej cenie przez najbliższych 20 LAT
Twojego strachu i lekkiej paniki nie rozumiem. ;-)

Michu  Dołączył: 18.04.2006
bbartlomiej napisał/a:
czy Olympus bez ewentualnego wsparcia Panasonica da radę rozwijać micro 4/3.
Panas przecież nie wychodzi z m4/3 - w dniu pokazówki z S1 zaprezentował również szkło - Summilux 10-25mm F/1.7 pod mikrusa.

I oby dotrzymali słowa ;-) Potrzebuję drugiego małego systemu. Tylko czemu te szkła f/1.2 są tak duże i drogie :evil:

foto, to nie panika tylko chłodna kalkulacja. Włożyłem w obiektywy sporo pieniędzy. Zamierzałem włożyć jeszcze więcej w nowsze body. Wolałbym na tej całej zabawie nie stracić więcej niż tyle, ile wyniesie typowa amortyzacja sprzętu ze względu na wiek.

Benek  Dołączył: 18.09.2008
bbartlomiej napisał/a:
I oby dotrzymali słowa ;-) Potrzebuję drugiego małego systemu. Tylko czemu te szkła f/1.2 są tak duże i drogie :evil:

E tam, gadanie. Ja mam funkiel nówkę ze światłem 1.1, z Englandu za 650 zeta (z wysyłką!!!). Kurdupel, wielkości Panasa 25/1.7.

Jeżeli miałbym tylko fotografować i nie kręcić filmów to zamiast 4/3 wybrałbym telefon z dobrym aparatem ;-)

foto, jednak mam wyższe wymagania co do jakości obrazu niż to, co oferuje telefon.

Zrobili zdjęcia przykładowe, niedługo pewnie będzie test:
https://photozone.smugmug.com/Canon-RF-50mm-f12-USM-L/
Testów pewnie jest/będzie sporo - ale ich po prostu lubię, stąd link ;-)

Ryszard napisał/a:
Zrobili zdjęcia przykładowe, niedługo pewnie będzie test:
https://photozone.smugmug.com/Canon-RF-50mm-f12-USM-L/
Testów pewnie jest/będzie sporo - ale ich po prostu lubię, stąd link ;-)

Wolę za 4700 PLN kupić naszego DFA 50/1.4

foto, fajnie się czyta testy na tym portalu. Krótko, zwięźle i na temat.
A 4700 to ja mam w całym moim sprzęcie ;-)

Są już dwa testy szkieł do R-ki.

Skocz do: