opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Soosa, chusteczek nawilżanych w różnej formie używam do czyszczenia prawie wszystkiego oprócz ekranu TV.

Na wiele problemów które opisales odpowiedź daje mi suszarka bębnowa do prania. Nie używamy też wogole płynu do płukania (nie ma sensu A może popsuć suszarkę)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Robert K. napisał/a:
Spotkaliście się z pralką, umożliwiającą ustawienie temp 50st?


Mam pralkę, która pierze w temp. 20, 30, 40, 50,60, 70, 90 stopni. Nazywa się Indesit (ta kupowana przez internet), jest jedną z tańszych pralek, wsad zdaje się do 5 kg, piorę na okrągło chyba już 3 lata bez żadnych problemów. Swoje rzeczy piorę w 40 stopniach i nie czuję zapachów, wyższa temperatura deformuje niektóre ubrania. W temp. 50-60 stopni piorę różne rzeczy na których leży pies, są często zabłocone, mają zapach psa, wszystko wyprane idealnie.
Wolę tą opcje: tanio i z gwarancją i za 2-3 lata kupić nową pralkę, bo dla mnie minęły czasy kiedy kupowało sie na całe życie.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
powalos napisał/a:
Wg opinii lekarzy, pranie w temperaturach poniżej 40 st.jest nieskuteczne z punktu zabijania drobnoustrojów. Tak mówią moi znajomi medycy.

Temperatura 50 oraz 60 też nie zabija, co zapewne medycy wiedzą.
Tylko co z tego?
Czy znacie kogoś, kto zachorował, bo zaatakowały go bakterie z ubrań?
Swoją drogą rąk też nie myjemy 20 minut w 70 stopniach...
Nie dajmy się zwariować.


Ja piore ubrania w 30 stopniach, a coś mocno usyfione w 40. 60 pościel. 90 ręczniki. Nic nie śmierdzi. Jestem zdrowa.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
U nas w 90 to tylko ścierki kuchenne się kręcą (właściwie to w 95 - wg. oznaczenia na pralce). Ciuchy w 40, ręczniki i pościel w 60 - też nic nie śmierdzi. 50 nasza pralka nie ma.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mamy w domu pralkę Candy Holiday Evo, można jej zadać temperaturę 90? (H), 60, 50, 40, 30, 20 oraz brak podgrzewania wody. Ale to jest płytki model, inna pralka by nam się nie zmieściła, pojemność bębna 5 kg. Chodzi bez zarzutu od czterech lat, zastąpiła wtedy kilkunastoletnią pralkę Candy Holiday :mrgreen: . Ręczniki, ścierki i pościel pierzemy w temp. 60 stopni. W wyższej temperaturze kręcą się chyba tylko moje fartuchy laboratoryjne z pracy.
Z temperaturą i mikroorganizmami jest różnie. Ale 40 stopni w czystej wodzie i 40 stopni w wodzie z dodatkiem detergentu/ów to już nie to samo.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
szpajchel napisał/a:
Z temperaturą i mikroorganizmami jest różnie. Ale 40 stopni w czystej wodzie i 40 stopni w wodzie z dodatkiem detergentu/ów to już nie to samo.

My to wiemy, ale pamiętam mrożące krew w żyłach doniesienia medialne i histerię madek na fejsie, które dowiedziały się, że bakterie nie giną czasie prania w temp. 40 stopni :-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
histerię madek na fejsie, które dowiedziały się, że bakterie nie giną czasie prania w temp. 40 stopni :-)

Pewnie by umarły, gdyby się dowiedziały, że pod tipsami mają mikrokosmos :evilsmile: I to zapewne inny na prawej dłoni, a inny na lewej.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
opiszon napisał/a:
Używamy pieluch

Bravo Wy ;)
Spoko - pielucha pieluchą, ale czasem "coś" się wymsknie i ... konkretne pranie konieczne.

Co do chusteczek nawilżanych: zdaniem wielu jest to "wynalazek" godny pomnika. Używam i potwierdzam: autorowi pomysłu należy się pomnik :-)

Odnośnie temperatury prania: nie chodzi mi o przeświadczenie/manię, że ubrania wyprane w temp. poniżej 40st są pełne robactwa, i że w związku z tym nie będę używał takiego programu.
Chodzi mi po prostu o model, który w razie takiej potrzeby umożliwi wybór nieco wyższej temp.
Nie bardzo rozumiem intencje producentów, narzucających odgórnie wybrane temperatury.
Wedle mojego małego rozumku, oprogramowanie potrafiące uzależnić czas trwania prania od zadanej przez użyszkodnika temperatury nie jest szczególnie poważnym problemem i mogłoby być dostępne ;)
Są obecnie dostępne pralki, umożliwiające wybór takiej temp. prania?
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moja Candy to ma. Można zrobić override temperatury w kilku programach. Np. program do akrylu - domyślnie jest 40, przyciskiem wyboru temperatury zmieniam na 30, 20, brak, potem na 60 i być może też 50. Dla „textile” jest podobnie - domyślnie 60, potem 50, 40, 30, 20, brak, potem gotowanie. Walonek nie mogę sobie zrobić programem dla wełny :lol:
 

maad  Dołączył: 03 Mar 2011
A mnie skuteczność nawilżanych chusteczek z lekka przeraża. Jeśli zmywają ze ściany niezmywalne flamastry :-P to jaką zarąbistą chemią muszą być nasączone? Ile tej chemii wchłaniamy przez skórę?
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
szpajchel napisał/a:
Moja Candy to ma. Można zrobić override temperatury w kilku programach. Np. program do akrylu - domyślnie jest 40, przyciskiem wyboru temperatury zmieniam na 30, 20, brak, potem na 60 i być może też 50. Dla „textile” jest podobnie - domyślnie 60, potem 50, 40, 30, 20, brak, potem gotowanie. Walonek nie mogę sobie zrobić programem dla wełny :lol:


Moja pralka co prawda Candy co prawda jakoś się jeszcze trzyma choć producent wpadł na pomysł by gumowy kołnierz w środowisku wilgotnym przymocować zwykłymi metalowymi wkrętami - aktualnie ostały się bliżej nieokreślone rdzawe formy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wymienić wkręty na nowe?

Łatwiej niż wymiana łożyska w klejonym bębnie :-P
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
maad napisał/a:
Ile tej chemii wchłaniamy przez skórę?
Przy zmywaniu flamastrów ze ściany niewiele, o ile trzymasz te chusteczki samymi koniuszkami palców.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
szpajchel napisał/a:
domyślnie jest 40, przyciskiem wyboru temperatury zmieniam na 30, 20, brak, potem na 60 i być może też 50.
Ciekawe co oznacza brak temperatury? :mrgreen:

Chusteczki nawilżane nie zmywają długopisu z drewnianego stołu z Ikei, poza tym są genialne.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor napisał/a:
Ciekawe co oznacza brak temperatury?

Wtedy pralka nie podgrzewa wody. Dla dociekliwych dodam, że też jej nie chłodzi :mrgreen:

Gwiazdor napisał/a:
Chusteczki nawilżane nie zmywają długopisu z drewnianego stołu z Ikei, poza tym są genialne.

No tak, świetnie się nadają do czyszczenia przednich i tylnych soczewek obiektywów, a zwłaszcza makroobiektywów :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach