rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
foto, ja też chwaliłem Philipsy SPH2000 za 70 dopóki nie ogarnąłem lepszych ;-)

P.S. Oczywiście nie wiem jakie słuchawki Denon'a posiadasz i nie do nich się odnoszę tylko do ogólnego przekazu komentarza ;-)

[ Dodano: 2018-11-15, 10:25 ]
errorbypixel napisał/a:
Kerebron nieopłacalne :shock: ? Możesz rozwinąć myśl?
Pewnie chodzi o to, że są po prostu droższe niż u konkurencji ...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
rysiekll, ale przeciez wiesz, ze drozsze nie znaczy nieopłacalne. Tak mi sie zawsze wydawało...
Ja to bym polecał kupic cos lekko używanego z nieco wyższej półki, niz nowe z półki niższej. Ale moze to byc troche niebezpieczne. Jednak słuchawki to delikatne sa.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pytanie z innej beczki. Korektor graficzny - equalizer - jaki ma wpływ na degradacje dźwięku? Np sa takie co wprowadzają zniekształcenia własne na poziomie 0,006% i s/n100dB. Sa jeszcze lepsze co s/n maja na poziomie 110. Jak to sie ma do całego toru? Te wartości sie gdzieś kumulują, sumują, a moze mnożą?
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
M.K ta „nieopłacalność” kojarzy mi się z porównywnaniem yn 50/1.4 i nasza 50/1.4. Ta sama ogniskowa, ta sama światłosiła ale jednak to nie to samo.
Słuchawki są jak gacie, każdy ma swoje. Daleki bym był od kupowania używanych. Nie wiadomo na czym zostały wygrzane.
Wydaje mi się, że zniekształcenia się sumują i uzupełniają w zależności na jakim paśmie występują. Może to być na odcinku wysokich 29-30kHz albo bliżej średnich.
Tak, wiem, filozofuje :-P
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Trochę poczytałem i uzupełniłem braki o equalizerach. Aktywne EQ wprowadzają charakterystyczne dzwonienie, które może występować, a nie musi i jest indukowane nakładającymi się falami - to z kolei wynika z budowy tych urządzeń. Natomiast korektory pasywne nie wzbudzają dzwonienia, ale nie doczytałem o jakichś szczególnych plusach. Myślę, że w studiach nagrań korzystają jak już z korektorów pasywnych lub aplikacji. Chyba. Bo nie wiem tego dokładnie. Natomiast nie pisze się o minusach tych urządzeń, a raczej o plusach, i oczy zrobiłem jak pięć złotych jak doczytałem, że to jedno z podstawowych urządzeń w studiach nagrań do precyzowania nagrań. Niby oczywiste, ale zawsze uważałem, że korektor to zło konieczne. BYć może nie byłem w błędzie. Jeszcze nie mam sprecyzowanej opinii w tym temacie. Może jeszcze ktoś się wypowie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
rysiekll, ale przeciez wiesz, ze drozsze nie znaczy nieopłacalne
M.K, nie możesz wyciągać takiego wniosku z tego co napisałem, a ja takiej tezy nie stawiam ... ;-)
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Może warto sobie wycieczkę do Warszawy zrobić.
Audio Video Show dzisiaj zaczynają a jedna z największych sal właśnie słuchawkom jest poświęcona.
Można posłuchać i coś wybrać.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
rysiekll, jasne, nie w tym celu to pisałem. Zwykła pogadanka na temat niezwykle nieprecyzyjny. Bo uszy i słuch ma każdy inne, zupełnie jak odcisk palca. Z wiekiem np poszukujemy jaśniejszych wybrzmien, bo słuch w tych częstotliwościach słabnie. Ostatnio siedziałem z synem w poczekalni wlasnie za badaniem słuchu. I każdy kto wyszedł miał zupełnie inny i nie pomogło RODO - widziałem każdego wyniki. ;)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
wareks napisał/a:
Może warto sobie wycieczkę do Warszawy zrobić.
Audio Video Show dzisiaj zaczynają a jedna z największych sal właśnie słuchawkom jest poświęcona.
Można posłuchać i coś wybrać.
Był ktoś? Bo ja jak co roku. Tym razem nawet dumnie Pentaxa na brzuchu trzymałem. :-P
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
M.K napisał/a:
Zwykła pogadanka na temat niezwykle nieprecyzyjny. Bo uszy i słuch ma każdy inne, zupełnie jak odcisk palca
Dokładnie.
Nie jestem audiofilem, nie jestem specem, nie znam pojęć i pewnie nie do końca właściwie i precyzyjnie potrafiłbym opisać dźwięk. Mimo to dane mi było, od czasu do czasu ciągle mam okazję, porównywać urządzenia z różnych klas hifi, hi-end, tak jak i urządzeń dających zupełnie inne wrażenia odsłuchowe w jednej klasie. Uważam że największą frajdę daje wspólne słuchanie, lub jak kto woli odsłuchiwanie, i wymiana poglądów i szukanie swojego dźwięku. A to bardzo trudne ...
M.K napisał/a:
Z wiekiem np poszukujemy jaśniejszych wybrzmien, bo słuch w tych częstotliwościach słabnie
A młodzi generalnie prą w drugą stronę :mrgreen: basoluby 8-)
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
Gwiazdor napisał/a:
Był ktoś? Bo ja jak co roku. Tym razem nawet dumnie Pentaxa na brzuchu trzymałem. :-P


Byłem i ja i tego Pentaxa chyba widziałem :-)
Czy Sigma 17-50 na nim gościła ?

Pozdrawiam
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Sigma nie, pentaxowy 18-135.
Chyba w przyszłym roku przyczepie sobie gdzieś forumowy znaczek. :)
 
wareks  Dołączył: 18 Wrz 2009
To w takim razie na AVS był chyba jeszcze jeden Pentax. Spotkałem się z nm w "Sobieskim".
Mój niestety został w domu i chyba dobrze, gdyż jeden dzień na takiej imprezie to istny maraton.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dlatego już parę lat temu przyjęliśmy zasadę, że polujemy na konkretne prezentacje/pogadanki. Reszta jeśli będzie czas, chęci i się uda.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pochwale sie - kupiłem pierwsza w moim życiu 'szlifierke'. Jeszcze nie dotarła do mnie. czekam niecierpliwie.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
M.K napisał/a:
Pochwale sie - kupiłem pierwsza w moim życiu 'szlifierke'.

W tym dziale o motocyklach ??? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
M.K napisał/a:
kupiłem pierwsza w moim życiu 'szlifierke'.

Jadźka to klawa binia.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Norah Jones na pierwszy ogień poszła. Musze przyznać, ze pierwsze odtworzenie płyty było dla mnie przeżyciem osobliwym, ale po regulacji docisku igly do płyty zaczynam słyszeć plusy tego formatu, tą niezwykłą spójność muzyczną. Basy i soprany mocno zaokrąglone, ale wokale niezwykle naturalne.
 

ringo13  Dołączył: 25 Lut 2013
Mam nadzieje że regulacji nie skończyłeś na samym docisku. Po wypoziomowaniu resztę warto też sprawdzić. Jak klimat czarnula wciągnie to na mp3 ochota mija.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Nie no wszystko kupiłem. Jest ustawiony jak ta lala. Ja myślę, że cd nie jest w stanie podskoczyć gramofonowi. Przynajmniej te napędy co posiadam. MP3 to jest lipa generalnie do cd. A jaka radość z odtwarzania starych płyt! Bardzo fajnie wydane złotówki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach