SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Myślałem, że w GN chodzi o szeroko pojętą poprawność językową, obejmującą również ortografię. Tak czy inaczej popieram.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - to trzymamy kciuki, żeby adopcja przyniosła jak najmniej kłopotów za to wiele radości. Dwa osobniki tej samej rasy to lepsza zabawa - przeważnie tak jest. I czekamy na dalsze zdjęcia :-D
 
KasiaMagda
[Usunięty]
bbartlomiej, dzięki, zdjęcie faktycznie leci, bo teren też jest tak przechylony.

Co do adopcji, to super, że podjęliście taką decyzje. :-B
Widać już na zdjęciu, że pies szczęśliwy tylko potrzebuje czasu aby dojść do siebie. Na pewno się uda. Dwa psy lepiej sie chowają, podobno jest to nawet odciążenie właściciela, bo pies nie wisi na właścicielu tylko zajmuje sie drugim psem.
Sama bym adoptowała nie jednego psa, teraz to już norma, że w schronisku są psy rasowe (takie czasy) ale niestety - muszę liczyć się ze swoimi realiami. Powodzenia :-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rysia robi się coraz pewniejsza. Zaczepia Ozzyego - będzie wesołym psem. Ten tydzień ma na zabawę, od weekendu muszę zacząć ją porządnie uczyć chodzenia na smyczy i reagowania na imię.
Jak ja ogarnę ten grajdołek jak jeszcze dzieci się pojawią :roll:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ogarniesz, ogarniesz :-) Niektórzy jak dziecko przychodzi, to specjalnie biorą jeszcze psa i wszystko razem się kręci.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - dwa psy tej samej rasy. Tu rodzina, matka i syn.





Oba zdjęcia to sytuacje uchwycone, takie "udało się". Poniżej - miał być portret rodzinny ale ruda suka odwróciła głowę w przeciwnym kierunku.

 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jakaranda, :-B
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Super :!: U nas póki co spokój, suka chyba dochodzi do siebie, jest coraz weselsza. Dziś dopiero piąty dzień, ciekaw jestem czy niedługo zacznie pokazywać charakterek ;-) Jeszcze nie zauważam, że mamy dwa psy. Niewiele się zmieniło, poza spacerami oczywiście. Pewnie cisza przed burzą :mrgreen:
No i u nas to nie ta sama rasa - Ozzy to whippet. Rysia jest lekko skundlona, bardziej przypomina charta polskiego. Ma też gęstszą i odrobinę dłuższą sierść i jest większa. Choć widać, że chart to chart - zachowania podobne :-P
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
bbartłomiej - jak są podobne w typie, to jakbyś miał tę samą rasę. To daje komfort na co dzień, bo z obydwoma możesz tak samo postępować i na spacerze łatwiej z dwoma podobnej wielkości. Do zdjęć też dobrze. Poczekamy cierpliwie aż ogarniesz nowego domownika. Powodzenia.

A jak jest obecnie z zezwoleniami na posiadanie chartów i ich mieszańców? Kiedyś było wiele szumu na ten temat. Obowiązuje jeszcze czy umarło śmiercią naturalną? Nie jestem na bieżąco, bo na co dzień nie mam kontaktu z "charciarzami".
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jakaranda, obowiązuje. Zgłoszenie kosztuje chyba 85zl i potrzebne jest na każdego charta i mix charta. Właśnie będziemy wyrabiać drugie. W praktyce? Jeszcze nikt nas o to że służb nie zapytał. Znajomy w małym miasteczku pracuje w UM i jak o to pytalismy z ciekawości, to tam nikt tego nie wyrobił.
Patrząc na ilość ogłoszeń kłusowników na olx (szybka, zwinna, więcej info na telefon), aż się chce żeby mocniej ludzi trzepali.
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Czyli tak, jak można było przewidzieć - przepis jest martwy a byłoby dobrze, gdyby był przestrzegany. Jak zwykle :evil:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Niesamowite zdjęcia psów i ludzi. Te z dziećmi najładniejsze, na samym dole są psy z dorosłymi i już, to nie to. Myślę, że warto zajrzeć.
ANDY SELIVERSTOFF
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Dawno nie zaglądałem tutaj

 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Coby nadążyć.
Obcy pies spotkany w lesie, wyglądał na zagubionego, ale nie był ;-)

 
KasiaMagda
[Usunięty]
Między klejeniem pierogów, a smażeniem naleśników. Co by nadążyć za dominem.
cdn.

 
KasiaMagda
[Usunięty]
Co ta Pani mi każe nosić ?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Szczęśliwego Nowego Roku od nas czworga :-B
Rysia by Bartek Krawczyk, on Flickr

Rysia by Bartek Krawczyk, on Flickr

Ozzy & Rysia by Bartek Krawczyk, on Flickr

Ozzy by Bartek Krawczyk, on Flickr
 

Jakaranda  Dołączyła: 29 Maj 2013
Śliczne fotki, szczególnie dwójka w lesie :-B . A sweterek swoją drogą uroczy.

Ja również, wraz z moimi psicami, życzę pomyślności w Nowym Roku.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jak u Was 2019? U nas bardzo leniwie...
Rysia by Bartek Krawczyk, on Flickr

Ozzy by Bartek Krawczyk, on Flickr

Rysia by Bartek Krawczyk, on Flickr

Ozzy by Bartek Krawczyk, on Flickr
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Piękne masz te zdjęcia :-D "Zazdroszczę" dwóch psiaków - też bym chciała. Ale w sumie mam dużo znajomych psiarzy i często się umawiamy, spotykamy na różnych spacerkach. Rio też ma kilka narzeczonych, także sami nie jesteśmy. A teraz w święta, było zaznajamianie psa z kotem i nawet fajnie poszło. Pies musiał siedzieć na swoim miejscu i kot po dwóch dniach wyszedł z pod łózka i spacerował przed psem.

Niestety albo stety Rio ma podszerstek, także zima mu niestraszna i raczej zimy nie spędzamy w pościeli jak whipetty :-)
Może jak dojdzie do mnie nowy Helios, to zrobię kilka zdjęć, bo i śniegu u nas nasypało.
No i wstawiaj, wstawiaj bo miło się ogląda. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach