rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
M.K napisał/a:
rysiekll, ale przeciez wiesz, ze drozsze nie znaczy nieopłacalne
M.K, nie możesz wyciągać takiego wniosku z tego co napisałem, a ja takiej tezy nie stawiam ... ;-)

wareks  Dołączył: 18.09.2009
Może warto sobie wycieczkę do Warszawy zrobić.
Audio Video Show dzisiaj zaczynają a jedna z największych sal właśnie słuchawkom jest poświęcona.
Można posłuchać i coś wybrać.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
rysiekll, jasne, nie w tym celu to pisałem. Zwykła pogadanka na temat niezwykle nieprecyzyjny. Bo uszy i słuch ma każdy inne, zupełnie jak odcisk palca. Z wiekiem np poszukujemy jaśniejszych wybrzmien, bo słuch w tych częstotliwościach słabnie. Ostatnio siedziałem z synem w poczekalni wlasnie za badaniem słuchu. I każdy kto wyszedł miał zupełnie inny i nie pomogło RODO - widziałem każdego wyniki. ;)

Gwiazdor  Dołączył: 05.03.2007
wareks napisał/a:
Może warto sobie wycieczkę do Warszawy zrobić.
Audio Video Show dzisiaj zaczynają a jedna z największych sal właśnie słuchawkom jest poświęcona.
Można posłuchać i coś wybrać.
Był ktoś? Bo ja jak co roku. Tym razem nawet dumnie Pentaxa na brzuchu trzymałem. :-P

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
M.K napisał/a:
Zwykła pogadanka na temat niezwykle nieprecyzyjny. Bo uszy i słuch ma każdy inne, zupełnie jak odcisk palca
Dokładnie.
Nie jestem audiofilem, nie jestem specem, nie znam pojęć i pewnie nie do końca właściwie i precyzyjnie potrafiłbym opisać dźwięk. Mimo to dane mi było, od czasu do czasu ciągle mam okazję, porównywać urządzenia z różnych klas hifi, hi-end, tak jak i urządzeń dających zupełnie inne wrażenia odsłuchowe w jednej klasie. Uważam że największą frajdę daje wspólne słuchanie, lub jak kto woli odsłuchiwanie, i wymiana poglądów i szukanie swojego dźwięku. A to bardzo trudne ...
M.K napisał/a:
Z wiekiem np poszukujemy jaśniejszych wybrzmien, bo słuch w tych częstotliwościach słabnie
A młodzi generalnie prą w drugą stronę :mrgreen: basoluby 8-)

Gwiazdor napisał/a:
Był ktoś? Bo ja jak co roku. Tym razem nawet dumnie Pentaxa na brzuchu trzymałem. :-P

Byłem i ja i tego Pentaxa chyba widziałem :-)
Czy Sigma 17-50 na nim gościła ?

Pozdrawiam

Sigma nie, pentaxowy 18-135.
Chyba w przyszłym roku przyczepie sobie gdzieś forumowy znaczek. :)

To w takim razie na AVS był chyba jeszcze jeden Pentax. Spotkałem się z nm w "Sobieskim".
Mój niestety został w domu i chyba dobrze, gdyż jeden dzień na takiej imprezie to istny maraton.

Dlatego już parę lat temu przyjęliśmy zasadę, że polujemy na konkretne prezentacje/pogadanki. Reszta jeśli będzie czas, chęci i się uda.

Pochwale sie - kupiłem pierwsza w moim życiu 'szlifierke'. Jeszcze nie dotarła do mnie. czekam niecierpliwie.

zipzip  Dołączył: 06.01.2010
M.K napisał/a:
Pochwale sie - kupiłem pierwsza w moim życiu 'szlifierke'.

W tym dziale o motocyklach ??? ;-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
M.K napisał/a:
kupiłem pierwsza w moim życiu 'szlifierke'.

Jadźka to klawa binia.

Norah Jones na pierwszy ogień poszła. Musze przyznać, ze pierwsze odtworzenie płyty było dla mnie przeżyciem osobliwym, ale po regulacji docisku igly do płyty zaczynam słyszeć plusy tego formatu, tą niezwykłą spójność muzyczną. Basy i soprany mocno zaokrąglone, ale wokale niezwykle naturalne.

ringo13  Dołączył: 25.02.2013
Mam nadzieje że regulacji nie skończyłeś na samym docisku. Po wypoziomowaniu resztę warto też sprawdzić. Jak klimat czarnula wciągnie to na mp3 ochota mija.

Nie no wszystko kupiłem. Jest ustawiony jak ta lala. Ja myślę, że cd nie jest w stanie podskoczyć gramofonowi. Przynajmniej te napędy co posiadam. MP3 to jest lipa generalnie do cd. A jaka radość z odtwarzania starych płyt! Bardzo fajnie wydane złotówki.

Arti  Dołączył: 20.04.2006
Padło tu kiedyś stwierdzenie, że winyle są w odwrocie.
Wczoraj wszedłem do bydgoskiego EMPIKa w, na jak Bydgoszcz, dużej galerii handlowej. Winyle do niedawna były tam ułożone okładkami do frontu i się mieściły. Dziś są bokiem i naprawdę spora półka była pełna.
Ot taka ciekawostka.
A w Stanach podobno kasety zaczynają być modne... Dlatego ja swoje ustawiłe znowu na półce... tylko odtworzyć mogę je tylko u córki w pokoju...

Moim zdaniem odwrót już dawno minął. Nie wspomnę, że winyle istnieją jako kolekcjonerskie białe kruki, których cena może niejednego zwalić z nóg. Np. szukałem płyt Raz Dwa Trzy i jedna jest za 3300 - kolekcjonerski biały kruk. Ktoś kupi. CD nigdy takie nie było. Do tego jak się spojrzy na wszystkie aukcje na alle - ponad 600 tys ofert. To raczej jest zmasowany atak niż odwrót.

ringo13  Dołączył: 25.02.2013
Winyle zdrożały jakieś 2-3 lata temu i ceny utrzymują się na wysokim poziomie.
Obecnie na allegro coraz trudniej upolować płyty w dobrych cenach.
Udało mi się kilka razy kupić "białego kruka" z allegro na ebayu w bardzo dobrej cenie - z przesyłką z Hiszpanii wyszło 2 razy taniej niż na allegro.
Warto rozejrzeć się za giełdami vinyli w swojej okolicy.
Płyty kupowane od osób prywatnych mają ceny ok, można się targować przy zakupie kilku sztuk a nawet zamówić coś u "większych wyjadaczy".
Nowe sklepowe wydania są dobre bo są nowe, niestety w większości tłoczone z materiału cyfrowego bo nie wszyscy mają dostęp to taśm matek.
Lepiej upolować starsze wydanie używane. W mojej ocenie stare wydania są trwalsze a wygląd zewnętrzny często nie ma odzwierciedlenia w odsłuchu. Niby porysowane papierówkami a grają jak ta lala.

ringo13, cenne rady. Dzieki. Wlasnie sobie myśle zeby kupic mike oldfielda płytę dicovery i poszukam pierwszego wydania oryginalnego.

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Ja problem z płytami "używkami" mam taki że to co w sklepie wygląda jak płyta bez rys - w domu okazuje się porysowana i trzeszczy.

Nie wiem, chyba kwestia oświetlenia.

Skocz do: