Asmun  Dołączył: 10 Lis 2018
Pentax-da*300 problem z ostrzeniem
Dzień dobry.
Nazywam się Andrzej, jestem użytkownikiem Pentaxa już od paru ładnych lat, typowo amatorsko.
Do forum zapisałem się gdyż nie mam doświadczenia w fotografowaniu przy użyciu teleobiektywów a mam spory problem z okiełznaniem mojego da-300. Posiadam starutkiego k200d i k-01 oba bardzo słabo radzą sobie z ostrzeniem, k-01 pomijam bo nie był on dedykowany do tego szkła. Natomiast k200d podczas pracy nie potrafi bardzo często się zatrzymać na celu wykonuje krótkie ruchy w prawo i lewo a zielony wskaźnik ostrości miga, tak się dzieje niezależnie czy jest to AF.S czy C z centralnym punktem, nawet przy dobrym świetle. Z obiektywami o krótszych ogniskowych jest zdecydowanie lepiej. Dlatego chciałbym poprosić o opinie forumowiczów, czy ten obiektyw tak ma, czy jest niesprawny czy zmiana puszki, do której się przymierzam, na k3II lub kp poprawi działanie czy też przerzucić się na np. Nikona d7200 - Tamrona 100-400 vc.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Asmun, witaj na naszym forum. Najlepiej by było spotkać się w Gdańsku z kimś od nas, kto dysponuje nowszą puszką i czasem, i przetestować tego DA* 300.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Na K3 i K1 śmiga bez problemu. Mogę jeszcze na K20 i kliszakach sprawdzić.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie na K-3 II śmiga aż miło (tzn. po pentaxowemu ;-) ), na k-5 wyraźnie gorzej, często doostrza. Podejrzewam więc, że na starszych korpusach może być jeszcze gorzej. Ale tak jak radzi Kytutr, warto byłoby go przetestować na jakimś nowszym korpusie.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Pamiętam jak jeszcze sam miałem k200 i da*300 i właśnie działanie (a raczej nie-działanie) AF w tym jakże miłym aparacie pchnęło mnie do zakupu k5. Tu już było znacznie lepiej, choć i tak nieostre zdjęcia się zdarzały. Obecnie z K3II problemu już nie ma, AF działa na tyle sprawnie, na ile pozwala wolny silniczek SDM w obiektywie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Gdańsk w sumie nie daleko :)
mogę użyczyć K70 przy jakimś spokojnym spacerku :)
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Zawsze można iść do sklepu, gdzie można potestować nowe body i sprawdzić, jak ta 300 się sprawuje.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Asmun,
Cześć, ja też chętnie usłużę k5IIs. Tym bardziej, że myślę o zakupie DA300 i też jestem ciekaw działania AF.
Niestety mogę dopiero po świętach. Jak byłbyś zainteresowany to pisz na priv.
Pozdrawiam
Darek.
 
Asmun  Dołączył: 10 Lis 2018
Bardzo dziękuję za odzew, opinie i porady. W szczególności Rivelv i Apemantus, z którymi wstępnie umówiłem się już na testowanie sprzętów.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach