specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
wreszcie ktoś odkrył sposób na porządny autoFocus :mrgreen: :-P ;-) :-P
 

jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
specmisiek napisał/a:
wreszcie ktoś odkrył sposób na porządny autoFocus :mrgreen: :-P ;-) :-P


jakby ktoś chciał to mam do sprzedania autoFocus (rocznik 2003)
super prawie jak nasze najlepsze * - srebrny
troszkę duży bo wersja kombi - wiem że większość z was woli kompaktowe ;p
szkła super - przednia i tylna soczewka ogrzewane
- w sumie troszkę dziwna konstrukcja - chyba lustrzana (są 3 lusterka regulowane więc chyba jakiś zoom), solidny ciężki metalowy korpus bez śladów korozji
jakby co to szczegóły mogę podać na priv
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jacekkar1, a grzyb :?: jest grzyb :?:

a paprochy między soczewkami :?:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
opiszon, masz na myśli takie łyse paprochy z "zimnym łokciem"? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrecius, sam już nie pamiętam co miałem na myśli wtedy 8-)
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Poluję na ten właśnie obiektyw od dłuższego czasu i nie mogę nigdzie znaleźć, dziękuję za opis, zmobilizuje do dalszych poszukiwań :D
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja go kupiłem od piotreciusa niedawno i bardzo jestem z niego zadowolony. :-) Na filmie, oczywiście.

Jeśli się spotkamy na jakimś plenerze, będziesz nawet mógł wypróbować.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
No i FAJ od dsk trafił do mnie :D Czas na mój opis użytkowy.

Jakość wykonania, w sumie porównywalna do kitowego obiektywu 18-55, sam FAJ jest do niego podobny zarówno wyglądem i stylizacją. Nie spodziewałem się że FAJ będzie tak malutki, jest wielkości KITA, poza obramowaniem przedniej soczewki gdzie wchodzi filtr 67mm i spory tulipan. Bagnet plastik ale twardy. Szkło wydaje się lepsze mechanicznie niż kit, z racji bardzo niewielkiej zmiany rozmiarów przy zmianie ogniskowej i w sumie przy 18 ;) AF praktycznie "nie działa" gdyż w 95% przypadków ostrość jest na nieskończoność. Szkło w sumie małe i mimo plastikowości sprawia dobre wrażenie.

Co do wrażeń użytkowych to nie mam się co na razie rozpisywać (zrobiłem nim dzisiaj końcówkę filmu z 10 klatek), FA35 to nie dorównuje na długim końcu na żadnej przysłonie ;-) Ale na szerokim kącie pokazuje pazurki :mrgreen: Jak na zooma to ostry, dobrze oddający kolory, niewielki spadek ostrości na brzegach. Użyteczny w całym zakresie przysłon i ogniskowych. Jego największą zaletą są powłoki, przy 18mm trudno złapać blika, przy dłuższych ogniskowych mogą się trafić, ale są naprawdę malutkie, cieszy też niewielki spadek kontrastu pod słońce.

To były wrażenia z filmu, cyfry nie mam więc nie wiem jak tam sobie radzi. Z pewnością w okolicach 24mm dużo ostrzejszy niż 18-55 na kliszy ustawiony na 24mm (od tej ogniskowej krył mi klatkę filmu).

Polecam to małe, dobre optycznie, pełnoklatkowe i posiadające świetne powłoki ciemne szkiełko ;-) Bo do pejzaży i innych zastosowań w słoneczny dzień z pewnością dobre. Wkrótce, gdy wypstrykam kolejny film, z czymś sensowniejszym niż testy, wrzucę sample.

Dzień wcześniej xolox użyczył mi swojej tokiny 19-35, więc pierwsza część filmu była nią robiona i tokina, duża, ciężka jak czołg i solidna, pod słońce traci kontrast, ale jeśli nie ma słońca w kadrze nie jest aż tak tragicznie, ze słońcem już jest źle. Co ciekawsze ostrość obu szkieł porównywalna, z przewagą Tokiny przy pełnej dziurze, po przymknięciu są praktycznie identyczne.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Morg, bardzo chętnie bym obejrzał (pewnie nie tylko ja) zdjęcia z tego filmu. Planujesz skanowanie?
Gdybyś zeskanował, koniecznie gdzieś tu wrzuć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
H.M. napisał/a:
Morg, bardzo chętnie bym obejrzał (pewnie nie tylko ja) zdjęcia z tego filmu.

Też bym chętnie obejrzał, plis :-D
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
rychu, zapisz się na XVI PPD i poproś JacekH żeby wziął to szkło ;-)

powiem tylko tak - na FILMIE robi robotę... zwłaszcza na szerokim kącie
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Morg zagląda tu co jakiś czas, może przeczyta i wrzuci. Chociaż tamten film mógł już zdążyć zapleśnieć… ;-)
pawgra napisał/a:
na FILMIE robi robotę... zwłaszcza na szerokim kącie

Zgadza się. Na cyfrowym FF też. :-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pawgra napisał/a:
na FILMIE robi robotę

Na K-1 też się sprawuje całkiem dobrze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdzałeś pod słońce?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk napisał/a:
Sprawdzałeś pod słońce?

Na razie nie miałem okazji, a wcześniej nie przyszło mi do głowy, żeby specjalnie celować w tarczę słoneczną ale sprawdzę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Cosinę 19-35, byłaby fajna na spacery, gdyby nie fatalna praca pod światło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach