ostryodF1  Dołączył: 16 Wrz 2013
[K-5] upierdzielona matryca
Dobry wieczór
Ponieważ stan upierdzielenia matrycy w moim k-5 przekroczył akceptowalne normy zdecydowałem się na oddanie aparatu do czyszczenia
Na swoje nieszczęście zostałem poinformowany że 3 najbardziej upierdliwe zabrudzenia/pyłki/syfy znajdują sie pomiędzy matrycą a filtrem
W związku z tym mam takie pytania: czy jest jest w ogóle w praktyce możliwe żeby coś się tam dostało? czy ktoś z Was tak miał? ew gdzie mu tak zrobili żeby tego nie miał? :)
pozdrawiam
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
k-5 miały taki urok, była mozliwość wymiany w ramach gwarancji. W mojej mam ale nie oddawałem, nie przeszkadzało zbytnio a od czasu do czasu programowe usunięcie plamy ze zdjęcia nie jest problemem. Czy ktoś to robi? Moze ludzie którzy zajmują sie wymianą/usuwaniem filtrów z matrycy, jest gdzies temat o zdjęciach w podczerwieni gdzie byly adresy takich firm.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
:-) Grucha i przedmuchanie solidne..
K5 lubi przyciągać pyłki. Zabrudzenia oleiste występują bardzo rzadko, prawie wszystko jest do wydmuchania ;-)
Mam ten problem od czasu do czasu, na początku kombinowałem z płynami i szpatułka i itp.
Na forum PK amerykańskim, pisano ze grucha załatwia wszystko, zastosowałem i mam spokój.
Raczej wątpię aby te pyłki tam się znajdowały, czyszczenie matrycy jest trudne i czasochłonne jak robi się to na mokro, serwisanci szukają często :-B usprawiedliwień.
Pozdrawiam :-B
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Jeżeli to są słynne "koraliki" na matrycy to gruszką nic się nie wydmucha.

link
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Jeżeli to są słynne "koraliki" na matrycy to gruszką nic się nie wydmucha.
;-) Racja, wada fabryczna została dokładnie opisana, myślę że to nie jest to.
Nikt ze znajomych nie ujawnił, że w swoim K5 ma te fabryczne "zabrudzenia"
Polecam na początek gruchę i to kilka razy. Jak nie pomoże to szpatułki i na mokro, będzie to trwało, niestety..
Odebrałem aparat z warsztatu i było dalej źle, więc popracowałem samodzielnie.
Z K30 tego problemu praktycznie nie mam, grucha i po kłopocie, z K5 obecnie podobnie a lubię zmieniać obiektywy ;-)
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach