dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Ektachrome E100 powrócił
Jakby co, Kodak poinformował oficjalnie wczoraj, że zaczyna dystrybucję wznowionego Ektachrome. Na ten moment wypuszczają w formacie 135/36, ale w dalszej części roku przybędzie materiału dla filmowców (nie, o 120 nie słychać :P). Link do notki prasowej (EN) poniżej:
https://www.kodak.com/GB/...ing/default.htm
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ma ktoś jakieś sample ektachroma z małego obrazka ? Chciałbym zobaczyć jak on wygląda.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tak na szybko kilka klatek z ubiegłego roku. Ektachrome oczywiście jeszcze z poprzedniej produkcji, kilka lat po terminie. Trzymany w lodówce.
Poszukam jeszcze z poprzednich lat.







[ Dodano: 2018-09-26, 20:34 ]
Jeszcze kilka :-)





 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
wuzet, :-B dzięki bardzo, podoba się, pewnie spróbuję.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie patrzy na mnie skończona rolka E100VS. Z wyrzutem patrzy... Bo ja niedobry, już nie pamiętam co, kiedy i czym na niej fotografowałem.
Po wypłacie się nią zajmę.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
W piątek, przy okazji oddania zalegających filmów do wołania, odwiedziłem lokalny sklepik fotograficzny a tam na półce leży nowy Ektachrome :shock: No to pytam Pana za ladą ile ta przyjemność będzie mnie kosztować, na co on odpowiada 18.49..... niestety cena w funtach :-/ no i mi się odechciało.....
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
krzychu1979 napisał/a:
on odpowiada 18.49..... niestety cena w funtach

Pewnie wywołanie niewliczone w cenę?
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
szpajchel napisał/a:
krzychu1979 napisał/a:
on odpowiada 18.49..... niestety cena w funtach

Pewnie wywołanie niewliczone w cenę?

Niestety nie. Jak dla mnie cena zaporowa, choć ochotę na niego mam wielką. Może za jakiś czas cena nieco spadnie, albo wezmę gościa na litość i jako stały klient wyżule jakiś rabat... No dobra, z tym żuleniem to żartowałem, ale faktem jest, że cena dwukrotnie wyższa niż w przypadku Ektara 100 (bardzo lubię) czy Fuji Pro400H (testuje i wiąże z nim spore nadzieję). Nawet jeśli Ektachrome jest dwa razy lepszy, to i tak najprawdopodobniej ja tego z niego nie wyciągnę.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Na ebayu jest za 13.99 z darmowym shipingiem
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
wuzet napisał/a:
Na ebayu jest za 13.99 z darmowym shipingiem

Co wciąż jest wielką przesadą. Mam nadzieję, że rynek wkrótce zweryfikuje cenę, choć może być i tak, że film podrożeje.
Ciekawe czy wyjdzie w formacie 120.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ale patrząc po Allegro to i tak prawie najtańszy slajd na ten moment. Jest jedna oferta na Provię za 55zł i E100 od 69zł. na Bratexie taniej, bo po 58zł.
To wydaje mi się, że rynek nic nie zweryfikuje bo i tak tańszych alternatyw nie ma. I kto będzie chciał na slajdach robić ten i tak będzie kupował w takich cenach.
Okropne te ceny, okropne...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Niestety, jeśli chodzi o film, a slajd zwłaszcza, to tanio już nie będzie.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Jest jeszcze niedrogi Rollei CR200, o którym dużo dobrego słyszałem ;-)
Pozostaje jeszcze kwestia wywołania, ale i z tym można sobie dość łatwo poradzić.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
No niestety, ale cenowo kiepsko to wygląda.
Mówi się, że robiąc analogiem dłużej myślimy przed naciśnięciem spustu migawki, ale przy takich cenach nie ma się co dziwić :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach