foto  Dołączył: 03 Maj 2013
idzi napisał/a:
foto, nie widzimy linku, lub przynajmniej ja nie widzę ;-) ;-)


Już załączyłem

http://pentax.org.pl/view...b93a6a4#1335591
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
foto, Widzę :-D DA*16-50 na A-PSC masakruje brzegi na 16 mm i nie chodzi tylko o brak ostrości ale o wszystkie możliwe krzywizny, o aberracjach nie wspomnę. W sumie oba nowe obiektywy wypadają bardzo dobrze. Najbardziej podoba mi sie DFA 15-30 ale ma tak chorą cenę ,że szkoda gadać. Nie kupię go bo nie lubię jak ktoś robi ze mnie wała .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
irek83 napisał/a:
boki w tym szkle są na według mnie na akceptowalnym poziomie

Nie mam go, piszę na podstawie testu na pentaxforums https://www.pentaxforums....conclusion.html
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
idzi napisał/a:
foto, Widzę :-D DA*16-50 na A-PSC masakruje brzegi na 16 mm i nie chodzi tylko o brak ostrości ale o wszystkie możliwe krzywizny, o aberracjach nie wspomnę. W sumie oba nowe obiektywy wypadają bardzo dobrze. Najbardziej podoba mi sie DFA 15-30 ale ma tak chorą cenę ,że szkoda gadać. Nie kupię go bo nie lubię jak ktoś robi ze mnie wała .


No ja też robiłem wcześniej przymiarkę do DFA 15-30 ale jest to bardzo duży i ciężki obiektyw i jakoś dałem spokój. Głównie używam DFA 24-70 i czasami limiedów FA. Na szeroko kupiłem Irixa 15 i jak na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

[ Dodano: 2018-12-21, 10:43 ]
pwlk DFA 24-70 nie jest idealny ale da się go lubić i ja oceniam go na mocną czwórkę. ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
DA* 50-135 to fajny kompaktowy obiektyw jednak z wygórowaną ceną, która trzyma poziom chyba tylko z braku alternatywy w śród nowych obiektywów. Jednak na rynku wtórnym można go kupić nawet poniżej 2 tyś a to już całkiem fajna cena.




 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
idzi, nie masz problemów z odblaskami w tym obiektywie ? Kolory i plastyka tego obiektywu są naprawdę dobre
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
foto,
Niestety nie jest tak słodko z odblaskami. Obiektyw łapie bliki jeśli słońce jest trochę z boku, trzeba się tego nauczyć. Czasem wystarczy dodatkowo przesłonić dłonią wpadające promienie i jest ok. Tak naprawdę to nie jest zły obiektyw. Bardzo zwarta budowa AF dość dobry trochę wolny ale praktycznie w 100% trafny. Jak już pisałem nowego bym nie kupił ale używka w ok 2 tys jest warta zachodu. Myślę ,że finalne zdjęcie przelane na papier jest nie do odróżnienia od zdjęć wykonanych współczesnymi obiektywami. Na monitorze komputera wychodzą różnice w rozdzielczości w stosunku do współczesnych obiektywów, widać to szczególnie we włosach u portretowanych ludzi. Po rocznym obcowaniu z tym obiektywem mogę powiedzieć ,że kupiłbym go ponownie. Mniej entuzjastycznie podchodzę do DA* 16-50

[ Dodano: 2019-01-10, 22:12 ]
pokorak,
Ładna seria

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach