galex  Dołączył: 02 Cze 2006
#xiaomilepsze ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
aleście się uparli na xiaomi - a co one zawiniło? - ja tak z ciekawości jako użytkownik :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Masz xiaomi to masz pilota do pentaksów.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no ponoć tak. ale jakoś nie miałem okazji sprawdzić :)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Vertidonar napisał/a:
Na lewej ściance na górnej zaślepce jest nawet taki pilot namalowany

Sprawdzałem to gniazdo - jack od pilota nie pasuje.
Teraz widzę, że faktycznie jest tam rysuneczek pilota :-)
Zobaczyłem napis MIC i nie wybałuszałem oczu, co przedstawia rysunek :oops:
Skoro to jednak gniazdo pilota, to jest chyba szansa, że zastosowanie jakiegoś adaptera za ~5zł wystarczy? Czy to nie takie proste?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Rivelv napisał/a:
no ponoć tak. ale jakoś nie miałem okazji sprawdzić :)

Działa o tak :


:mrgreen:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Robert K., a masz miniJacka czy mikroJacka? No i musi byc stereo do tego pilota. :-)

potraff dzieki reraz bede pamiętał :lol: :mrgreen: :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Firmowa aplikacja obsługuje, nie trzeba nic doinstalowywać.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
plwk napisał/a:
Masz xiaomi to masz pilota do pentaksów.

Ja wyzwalałem swojego pilotem od telewizora (nawet nie smart). ;-) Kwestia tylko znalezienia odpowiedniego przycisku.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
potraff napisał/a:
Działa o tak :

Fajne, wygląda prawie jak "strzał z biodra" ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
No racja :-D
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
potraff napisał/a:
Działa o tak :

No właśnie! :-)
Do podobnych celów ("selfie" rodzinne) najczęściej wykorzystywałem zwykle pilot radiowy.
I mogłem wygodnie trzymać w dowolnej pozycji pilota w prawej ręce (odnosząc się do fotki), więc był niewidoczny na zdjęciu.
Rivelv napisał/a:
masz miniJacka czy mikroJacka? No i musi być stereo do tego pilota.

Wychodzi na to, że skoro wg opisu instrukcji do KP, w KP jest 3,5 mm a mój jack od pilota wchodzi tam luźno, to mam microjack.
Dzięki za uwagę dot. stereo.
Będę dziś buszował na alle... w poszukiwaniu przejściówki.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
sprawdź czy pasują słuchawki :)

jak podaje Wiki

"Istnieje kilka rodzajów wtyków jack różniących się średnicą. Najpopularniejsze to jack (potocznie „duży jack”) o średnicy 6,3 mm oraz minijack (potocznie „mały jack”) o średnicy 3,5 mm. Istnieje także trzeci rodzaj (stosowany przeważnie jako złącze w telefonach komórkowych) – microjack o średnicy 2,5 mm. "
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Właśnie dlatego zakupiłem pilota. Bo telefon jednak widać na zdjęciach.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Rivelv napisał/a:
"Istnieje kilka rodzajów wtyków jack różniących się średnicą. Najpopularniejsze to jack (potocznie „duży jack”) o średnicy 6,3 mm oraz minijack (potocznie „mały jack”) o średnicy 3,5 mm. Istnieje także trzeci rodzaj (stosowany przeważnie jako złącze w telefonach komórkowych) – microjack o średnicy 2,5 mm. "

Jest jeszcze 4,4mm, który, tak jak i 2,5mm, jest używany najczęściej przy połączeniach zbalansowanych. Plus kilka niestandardowych średnic/typów, które są jednak spotykane bardzo rzadko.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jak działa lampa błyskowa w KP. pytam bo często używam K-5IIs na dużych zabytkowych strychach, chodzi mi o to czy dobrze doświetli całą więźbę dachową.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlaczego miałaby działać inaczej. Różnica może wynikać jedynie z wyższego użytkowego ISO w KP.
 
rororo  Dołączył: 20 Lut 2014
Jak włączam migawkę elektroniczną wyłączą się stabilizacja - tak powinno być czy mam coś w opcjach poprzestawiane?
 
Radulako  Dołączył: 01 Gru 2018
W instrukcji obsługi - strona 56 - Ostrzeżenie - Shake Reduction - funkcja niedostępna.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
na ten roku jakiejś poprawionej, lepszej wersji albo i nowego body Ricoh nie zapowiedział ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach