Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Co my tu jeszcze robimy, frajerzy? Tuż za rogiem są aparaty nowoczesne, bez luster, tańsze, mniejsze, lżejsze, z porządnym filmowaniem, pełną klatką i AF'em, który nie może się mylić...
https://www.dpreview.com/...ducts=pentax_kp
I nawet dadzą radę zagospodarować Limitedy :evilsmile:

[ Dodano: 2019-01-10, 22:19 ]
jorge.martinez, macasz pizzę przed zakupem? :shock:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
foto napisał/a:
A wiesz ile te 4,8% z 2017 roku w przełożeniu na złocisze jest ?
Nikt z nas nie wie. Tak samo nikt z nas nie wie czego dotyczy ten %, absolutnie nikt nie wie jaki zysk dla Ricoh się za tym kryje, nikt nie wie czy i jak bardzo rynek urósł z roku na rok, itd. itd. :roll:

[ Dodano: 2019-01-10, 22:21 ]
Ryszard napisał/a:
macasz pizzę przed zakupem?
Ani pizzy ani dostarczyciela :evilsmile:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
jorge.martinez napisał/a:
Tak samo nikt z nas nie wie czego dotyczy ten %, absolutnie nikt nie wie jaki zysk dla Ricoh się za tym kryje, nikt nie wie czy i jak bardzo rynek urósł z roku na rok
Udział w japońskim rynku dSLR; zysk raczej żaden, a rynek dSLR z roku na rok maleje :-P
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
foto napisał/a:
A wiesz ile te 4,8% z 2017 roku w przełożeniu na złocisze jest ?
A jakie to ma znaczenie? Pracownikom Ricoh/Pentax płacą w złotówkach?
foto napisał/a:
Z bocznego panelu usuń zaznaczone aparty i zaznacz Canona 5D i 5DIII oraz dodatkowo K-1, K-5IIs i KP, może coś w tym jest nie uważasz ? ;-)
Tym smutniejsze jest to, że ludzie gotowi są używać gorszych korpusów (zazanczam, że niewiele gorszych, osobiście już 5D mk1 mi wystarczał obrazowo), aby tylko mieć dostęp do większego wyboru (i tańszego!) obiektywów i pewności, że jednak ten rok nie jest tym ostatnim.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
bbartlomiej , wydaje mi się, że trochę dramatyzujesz. Zmieniłeś system jest Ci dobrze to nie rozumiem Twoich rozterek ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja systemu nie zmienię. Zbyt dużo mnie to wszystko kosztowało. A gdy pomyśle, że poszłoby to za ułamek ceny, to dziękuję. Jestem amatorem (z wieloletnim stażem :-) ) i nie zamierzam zbierać wszystkiego od początku. Może gdybym był tak z trzy dychy młodszy ? To jeszcze bym się skusił. To co mam, całkowicie mi wystarcza do radosnej zabawy. Pzdr.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
powalos napisał/a:
A ja systemu nie zmienię. Zbyt dużo mnie to wszystko kosztowało. A gdy pomyśle, że poszłoby to za ułamek ceny, to dziękuję. Jestem amatorem (z wieloletnim stażem :-) ) i nie zamierzam zbierać wszystkiego od początku. Może gdybym był tak z trzy dychy młodszy ? To jeszcze bym się skusił. To co mam, całkowicie mi wystarcza do radosnej zabawy. Pzdr.


Nawet jakbyś zmienił to co byś zyskał chyba tylko szybszy i dokładniejszy AFC
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
Może gdybym był tak z trzy dychy młodszy ? To jeszcze bym się skusił. To co mam, całkowicie mi wystarcza do radosnej zabawy.
Ja spełniam Twoje kryterium, a też mi się nie chce i nie widzę sensu. Do mojego pstrykania szklarnię mam prawie kompletną a moje wymarzone korpusy już są dostępne na ebay'u.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Problem maja Ci mniej zorientowani, rozboczynajacy zabawę z fotografią.


Ci problemu nie mają, bo idą do Canona, Nikona lub Soniego :-P

Szczerze mówiąc, gdyby nie KP (tak, ten niewygodny i nieergonomiczny KP :mrgreen: ), to już sam bym siedział w innym systemie, bo ani K3II (którego wciąż mam) ani K1 kompletnie mnie nie kręcą. A taki z KP z limitedami DA jest bardzo fajniusi :-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zachęcam do znalezienia kilkudziesięciu milionów ojro na budowę nowej fabryki z wyposażeniem. Wówczas może model biznesowy będzie bardziej "nowoczesny", a firma szybciej się zamknie, bo nie zarobi.

Model biznesowy sprawdza się, bo robią swoje, zarabiają, mają kasę na rozwój i nie szarżują z wydatkami, żeby nie przeinwestować. Jedzą swój kawałek tortu i mają pełną ofertę przetwarzania obrazu od jego rejestracji przez digitalizację, modyfikację, zarządzanie obiegiem, aż po wydruk w trzech kategoriach: amatorskim, biznesowym i profesjonalnym.

To kto będzie strategicznym inwestorem i powierzy swoje miliony, żeby mieć głos w zarządzie i móc rzeczywiście wpływać na rozbudowę? Taki zastrzyk w postaci wieloletniej pożyczki może dać wiele radości i dreszczyk emocji. Zwłaszcza, gdy się okaże, ze rynek nie przyswaja tyle, ile chcialoby sie sprzedac.

Wszystkich mistrzów biznesu na wielką skalę w branży elektro pytam - ilu z Was ma swoje działające setmilionowe przedsiębiorstwa? 8-) Tak doświadczeni ludzie z zapleczem finansowym, know-how i smykałką do biznesu mogą się przydać nawet duzemu Ricohowi. :-o

[ Dodano: 2019-01-11, 13:18 ]
Ps. Nie zrozumiem, jak można kupic aparat i narzekac na jego uchwyt, brak górnego ekranu, itp. Po ciemku przez Internet można kupować nieco droższe spodnie, ale żeby aparat?

Braku wyświetlacza nie da się nie zauważyć nawet na zdjęciu produktu lub w opisie. Czemu wiec narzekać, ze go nie ma? Trzeba było nie kupować, skoro to tak istotne kryterium!

:roll:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
tref, niepotrzebne uszczypliwości.
Koń jaki jest, każdy widzi. Nie wiem czemu należy go jakoś specjalnie głaskać czy bronić. Tym bardziej, że jako konsument nie czuję, żeby temu koniowi na mnie zależało jako kliencie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
foto napisał/a:
Nawet jakbyś zmienił to co byś zyskał chyba tylko szybszy i dokładniejszy AFC

Większy wybór szkieł. W tej chwili mam do wyboru hałaśliwe Limitedy, FA i DA, ewentualnie obiektywy dedykowane do K1 za odpowiednią do ciężaru tego korpusu kwotę. A ja będąc miłośnikiem ciszy chciałbym mieć wybór nie ograniczony jedynie do problematycznej Sigmy. Poza tym nie chcę się zastanawiać czy dany system lamp będzie działał z P-TTL Pentaksa, tylko chcę kupić taki, który mi pasuje. Taka fanaberia. Więc jak nic się w tym temacie nie zmieni do końca roku (a Ricoh trzyma formę), to prawdopodobnie przewietrzę sobie torbę.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Człowiek, jak każde zwierzę, jest omylny.
Gdybyście (zdaje się, że większość z Was w tym wątku) nie pobłądzili, to byście dziś mieli te wspaniałe Nikony i Canony, tudzież inne wiodące systemy bez lustra, z lustrem - jak kto woli. A jaka szklarnia by do tego była!
Nawarzyliście sobie sami tego piwa, ale odwrót i naprawienie błędów zawsze możliwe. Albo do końca dni (swoich, albo Pentaxa) narzekać na system, w który jak w guano chcący/niechcący wdepnęliście.

Jest takie mądre powiedzenie, że chcącemu nie dzieje się krzywda.
To w jakim stanie byliście ładując forsę w Pentaxa?!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bbartlomiej, jeśli tak zasadniczo mówisz o stanie, to podałem przykład jak możesz szybko wprowadzić w życie rozwój wielkiej firmy na wyższy poziom.

Z wpisów niektórych osób wnioskuję, że wiedzą najlepiej jak zarządzać taką firmą i czego jej trzeba. Stąd moja propozycja wejścia do rady nadzorczej z własnym udziałem środków na rozwój. W przeciwnym razie jest to gadanie typu: weźcie się i zróbcie, a to denerwuje mnie bardziej niż gadanie o wyższości X nad x.

:-P

Krótka piłka - weź i zrób zamiast narzekać 8-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Penteusz napisał/a:
To w jakim stanie byliście ładując forsę w Pentaxa?!

Przy nadziei.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Penteusz napisał/a:
To w jakim stanie byliście ładując forsę w Pentaxa?!

Przy nadziei.


A nadzieja czyją matką?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Penteusz z tego co wiem to nadzieja ma dwie (córki/synów) , jest matką głupich i wynalazców :-B :-B :-B
Proponuję co niektórym przejść się do sklepu po snickersa :-B :-B :-B
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
foto napisał/a:
jest matką głupich i wynalazców


Chcę wierzyć, że w wątku tym o tych drugich chodzi ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Penteusz napisał/a:
foto napisał/a:
jest matką głupich i wynalazców


Chcę wierzyć, że w wątku tym o tych drugich chodzi ;-)


Ja też ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
tref, niepotrzebne uszczypliwości.
Koń jaki jest, każdy widzi. Nie wiem czemu należy go jakoś specjalnie głaskać czy bronić. Tym bardziej, że jako konsument nie czuję, żeby temu koniowi na mnie zależało jako kliencie.

Jeśli dobrze widzę Twoją stopkę, to Ty nie jesteś klientem tej marki. Więc o co chodzi?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach