Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Istne forum nieszczęśników, oszukanych, zwodzonych, zazdrośników, zawistników i czort wie jeszcze kogo. Są tu jacyś fotografowie jeszcze? :mrgreen:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Marek napisał/a:
Istne forum nieszczęśników, oszukanych, zwodzonych, zazdrośników, zawistników i czort wie jeszcze kogo.


O, przepraszam - ja z wymienionych należę jedynie do czort wie :roll:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
O, przepraszam - ja z wymienionych należę jedynie do czort wie :roll:


To też nic dobrego. Czort wie czego się po takim spodziewać. :evilsmile:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
tref napisał/a:
bbartlomiej, jeśli tak zasadniczo mówisz o stanie, to podałem przykład jak możesz szybko wprowadzić w życie rozwój wielkiej firmy na wyższy poziom.
Ale dlaczego miałbym chcieć lub miałaby to być moja odpowiedzialność? Co ma ocenianie poczynań firmy, która wciągnęła mnie w fotografię i mam do niej wielki sentyment do powinności jej naprawienia? Ja mogę jedynie kupić to, co oferuje. Nie zabrania mi to oceniać jak wypada na tle innych z rynku.

jorge.martinez, źle widzisz. Jeszcze trochę produktów Pentaksa mi się wala po domu. Masz jednak rację, stopka nie jest potrzebna, bo jeszcze ktoś mnie oceni przez jej pryzmat.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Z takim podejściem to za chwilę nie będę mógł Co.de Review zrobić koledze bo się przecież na jego kodzie nie znam, konto na filmwebie trzeba by skasować bo podstaw do oceniania filmów nie mam.
Cholera, nawet z żoną się nie można spierać, bo przecież nie jestem kobietą...

P.S. - głupi automat zamienia co.de na quote...
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Marek napisał/a:
Istne forum nieszczęśników, oszukanych, zwodzonych, zazdrośników, zawistników i czort wie jeszcze kogo. Są tu jacyś fotografowie jeszcze? :mrgreen:


Są, kupili lumiksy. Dla niepoznaki mają jeszcze jakieś pentaksy.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To ja może tylko poproszę najgrzeczniej i najuniżeniej jak tylko mogę - bardzo, ale to bardzo proszę bez wycieczek osobistych. Każdy z nas ma inne spojrzenie, wymagania, oczekiwania. Szanujmy to. Jedni oczekują najnowszych technologii w puszkach, które wychodzić będą co roku, inni - jak ja - zadowoliliby się Pentaksem DL, gdyby miał autofokus z K-5II.
Tak więc bardzo proszę - wróćmy do meritum tego poważnego wątku i popaplajmy o ploteczkach.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
foto napisał/a:
jest matką głupich

tyle, że głupi ponoć ma szczęście. :-) :-P
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
espresso napisał/a:
albo zaadaptowałeś bo ergonomia kiepska, czyli się przyzwyczaiłeś. Bo jak ergonomia jest dobra, to czujesz to od razu

Przez ergonomię w przypadku aparatu rozumiem ogólną wygodę trzymania w łapie i dostępność wszelkich elementów sterujących w miejscach, które nie wymagają wygibasów, tylko są tam, gdzie powinny być w konkretnym korpusie. Nie ma raczej jednej dobrej recepty na ergonomiczny aparat. Sęk w tym, że Panasonic jest bardzo inny niż poprzedni sprzęt, a w dodatku jest bardzo mocno "modyfikowalny". Trzeba się zaadaptować. A czy sprzęt trzyma się i nosi wygodnie, to wychodzi po kilku godzinach pracy z nim. Nawet przenosiny między bardzo podobnymi "klasowo" sprzętami, odpowiednikami różnych producentów w sensie gabarytów i funkcjonalności, wymagają adaptacji i zmiany nawyków. Pytanie czy w przypadku KP Pentax, kontynuując tradycję strzałów w kolana (bardzo liczne jak wiadomo), nie postanowił celowo zrobić puszki nader oryginalnej, trochę niewygodnej i nieco dziwnej. Kto ich tam wie... ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A co jeżeli Pentax faktycznie padnie w poniedziałek? :shock: Parę stron wcześniej, ktoś narzekał, że trzeba będzie cały system budować od zera. Gdzieś pojawiły się obawy o nieuchronną wyprzedaż za bezcen. Hmm... Popatrzcie sobie na ceny lustrzanek i obiektywów z "wymarłych systemów" Olka 4/3 i Sony A. Bynajmniej tego po 5$ nie sprzedają, no a ceną korpusu Olympusa E-5 to będziecie mocno zakoczeni :-P
Jakby pojutrze Pentax zamknął te dwa garaże w Wietnamie - to nie będzie końca świata, a taki Pentaksiarz jak ja może jeszcze z 15 lat robić zdjęcia bez zmiany systemu ;-)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
espresso, polecam, mam 5T, znajomi 6 i 6T. Świetne telefony.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ryszard napisał/a:
ceną korpusu Olympusa E-5 to będziecie mocno zakoczeni

Tym, ile ludzie sobie winszują raczej :mrgreen:
Jak jeszcze mi się wydawało, że uda mi się sprzedać za chociaż 1/3 wartości e-620, to się trochę interesowałem tematem 4/3, ludzie wyskakiwali z cenami z kapelusza, a później się okazywało, że e-3 w zestawie z 14-54 idzie w cenie zaślepki do obiektywu.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Michu, nie wiem czy pisałeś do mnie, ale ponieważ było to pod moim wpisem, śpieszę wyjaśnić, pisałem o sobie :-> . Była to najprawdziwsza wycieczka osobista.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
bbartlomiej napisał/a:
espresso, polecam, mam 5T, znajomi 6 i 6T. Świetne telefony.

Mam 3, żona również. Jesteśmy bardzo zadowoleni, następny pewnie będzie również OnePlus.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Fakt z rynku japońskiego:

DSLR cameras

Canon (57.4% share)
Nikon (39.3% share)
Ricoh (3.1% share)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A kto trzyma pozostałe 0,2%?! :roll:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Sony z A99 i A77 :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Chętnie bym zobaczył jakieś dane, liczby, kwoty, podział na kategorie sprzętu itp. Sam bym sobie procenty policzył. Zawsze czuję niedosyt po takich "gotowcach".
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Też tak mam, może jest tak, że w Japonii sprzedało się 1000 lustrzanek, w tym 31 sztuk Pętaksów.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wiecie co ? Dzisiaj byłem zmuszony powłóczyć się po Poznaniu. Tak jakoś złożyło się, ze mijałem kilka lombardów. Było w oknach trochę różnego sprzętu foto więc siłą rzeczy podchodziłem zerknąć nań. Najwięcej stało nikosiów i soniaków. Jakoś nigdzie nie zauważyłem naszej marki. Tak więc doszedłem do słusznego - moim zdaniem - wniosku, że kto kupił Pentax'a ten go nie daje w zastaw. Nie dadzą mu zań tyle ile by żądał. :-D :-P :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach