plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obiektywy DA na "pełnej klatce"
Temat opisany dobrze na pentaxforums https://www.pentaxforums....ots-thread.html
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Modyfikacja DA* 60-250/4 do używania na "pełnej klatce" https://www.pentaxforums....troduction.html
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Tak się zastanawiam o co chodzi. Tak serio, firma która prawdopodobnie wiedziała od momentu zaprojektowania tego obiektywu,ze pokrywa on pole obrazowania dla FF, robi sobie jaja i na forum zachęca użytkowników aby przystosowali drogą przeróbki obiektyw do długo wyczekiwanego aparatu z matrycą FF. Jaki problem zrobić to na etapie produkcji? No chyba ,że tak naprawdę na FF jest on zwyczajnie słaby. Na nowy 70-200 ze światłem f4 będziemy czekać 3-4 lata?A tak już po bandzie -może Lego zaproponuje coś do samodzielnego złożenia np DFA 100 WR macro z silnikiem DC zamiast wiertarki, Jeśli sami sobie go złożymy to będzie taniej. plwk -nie bierz tego postu do siebie tak zwyczajnie musiałem trochę odreagować dzisiejszy plener na dwa aparaty czyli Pentax K5IIs i Sony A77II

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
idzi napisał/a:
Na nowy 70-200 ze światłem f4 będziemy czekać 3-4 lata?

Prawdopodobnie ma być w tym roku. Cena pewnie będzie trochę wyższa.
idzi napisał/a:
No chyba ,że tak naprawdę na FF jest on zwyczajnie słaby.

Z testów wynika, że nic nie traci.
Równocześnie chyba były w nim jakieś zmiany. Wg wcześniejszych opisów tulejka była malowana wewnątrz czarną matową farbą, w wersji aktualnej jest flokowana na czarno.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
idzi napisał/a:
Na nowy 70-200 ze światłem f4 będziemy czekać 3-4 lata?

D FA* 50 miał być na wiosnę 2018, pokazał się jesienią;, D FA 70-200/F4 jest zapowiadany na wiosnę 2019, więc pojawi się...
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
....na wiosne 2022 roku ;)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
idzi napisał/a:
Tak się zastanawiam o co chodzi. Tak serio, firma która prawdopodobnie wiedział od momentu zaprojektowania tego obiektywu,ze pokrywa on pole obrazowania dla FF robi sobie jaja i na forum zachęca użytkowników aby przystosowali drogą przeróbki obiektyw do długo wyczekiwanego aparatu z matrycą FF. Jaki problem zrobić to na etapie produkcji?
W tym czasie gdy Pentax projektował ten obiektyw to zarzekał się że nie będzie produkował korpusów FF. Dodatkowo ten obiektyw słabo wypadał pod światło więc może stosując odpowiednio wyprofilowane przesłony z plastiku starali się ograniczyć flary skoro i tak nie wykorzystywał całego pola obrazowania. Teraz te plastiki trzeba wyciąć żeby można było stosować ten obiektyw z FF. Oczywiście kosztem większych flar.
idzi napisał/a:
zwyczajnie musiałem trochę odreagować dzisiejszy plener na dwa aparaty czyli Pentax K5IIs i Sony A77II
Zazdroszczę samozaparcia. :shock: Ja bym tak nie potrafił. :mrgreen:
plwk napisał/a:
idzi napisał/a:
Na nowy 70-200 ze światłem f4 będziemy czekać 3-4 lata?

Prawdopodobnie ma być w tym roku. Cena pewnie będzie trochę wyższa.
Trochę? :shock: Cena raczej będzie kosmiczna. :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
60-250 kosztuje około 5500, 70-200/2.8 około 7900 więc 70-200/4 będzie pewnie gdzieś pośrodku.
Canonowa L-ka o jasności 4 kosztuje 4900, Nikonowy odpowiednik 5800.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No to Pentax pewnie 6500

Choć to by była masakryczna przebitka za Tokinę 70-200/4...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy wiemy czy to będzie klon Tokiny, 70-200/2.8 to własna konstrukcja.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
plwk napisał/a:
Canonowa L-ka o jasności 4 kosztuje 4900, Nikonowy odpowiednik 5800
Tyle że do Canona i Nikona można kupić Tokinę lub Tamrona (Tamron ze stabilizacją) w cenie poniżej 3000zł. W przypadku bagnetu K takiego wyboru nie ma i nie będzie.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
ZbyszekB napisał/a:
Tyle że do Canona i Nikona można kupić Tokinę lub Tamrona (Tamron ze stabilizacją) w cenie poniżej 3000zł. W przypadku bagnetu K takiego wyboru nie ma i nie będzie.

I to mnie wnerwia
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie znam tego sprzętu, spojrzałem w cennik w jednym ze sklepów. Pentax jest stabilizowany :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pewnie na forum Canona narzekają, że winszuje sobie 2 tysie za stabilizacje - a taki Pentax za tę kasę daje SR i gratis body z porządną matrycą :-P

[ Dodano: 2019-01-14, 20:58 ]
Dobra, dobra, żartowałem ;-) ;-) ;-)
Żeby nie było ;-) ;-) ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach