Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Problem ?
Miałem taki dziwny objaw, w K-3II. Podczas zwolnienia migawki, przy użyciu samowyzwalacza 2 sekundy, aparat zaczął się trząść, jakby coś się zawiesiło i nie mogło prawidłowo zadziałać, takie dość głośne drżenie ( trrrrrr... ). I tak przez 2 sekundy. Zdjęcie oczywiście wyszło nieostre. Spotkał sie ktoś z czymś takim ? Co to może być ?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Prorok, aparat na statywie i włączona stabilizacja?
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Na statywie, ale z SR off. Robiłem na JPG było ok. Przełączyłem na RAW zaczęło. Później wyłączyłem aparat i włączyłem. Póki co jest ok, ale... dziwny to objaw. Nigdy tego nie doświadczyłem. Może to po zmianie softu ?

Chyba, że przez moment była właczona, a ja nie zauważyłem, ale mało prawdopodobne.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ustawienie samowyzwalacza automatycznie wyłącza stabilizację. A przynajmniej powinno, gdy wszystko działa prawidłowo.

Poza tym modułu stabilizacji używa nie tylko SR. Może miałeś przez przypadek włączony astrotracker? Albo po prostu coś się zawiesiło lub ujawnił się błąd softu albo to zwyczajnie awaria sprzętowa.

 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
bakulik napisał/a:
Ustawienie samowyzwalacza automatycznie wyłącza stabilizację. A przynajmniej powinno, gdy wszystko działa prawidłowo.


No to na bank była wyłączona.


bakulik napisał/a:


Poza tym modułu stabilizacji używa nie tylko SR. Może miałeś przez przypadek włączony astrotracker? Albo po prostu coś się zawiesiło lub ujawnił się błąd softu albo to zwyczajnie awaria sprzętowa.


Nie, Astro na pewno nie włączyłem. Zmieniłem tylko format zdjęcia z JPEG na RAW. Nic poza tym nie ruszałem, ale za to wczoraj czy przedwczoraj zmieniłem soft z 1.00 na 1.10, i klops.
teraz jest spokój, ale nie ukrywam, że troszkę mnie to martwi.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Prorok napisał/a:
wczoraj czy przedwczoraj zmieniłem soft
A zresetowałeś do fabrycznych ustawień? To chyba zalecana czynność po aktualizacji.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Ryszard napisał/a:
Prorok napisał/a:
wczoraj czy przedwczoraj zmieniłem soft
A zresetowałeś do fabrycznych ustawień? To chyba zalecana czynność po aktualizacji.


Nie, nie zrobiłem tego :oops:

Dzięki :-B
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ryszard napisał/a:
To chyba zalecana czynność po aktualizacji.

Nie słyszałem o takim zaleceniu i nigdy tego nie robiłem. Nie chciało mi się od nowa wszystkiego ustawiać. ;-) Zawsze wszystko działało dobrze. Co nie znaczy, że to nie może pomóc w razie problemów.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, były takie wątki - aparat głupiał z nowym FW i reset ustawień pomagał.
bakulik napisał/a:
Nie chciało mi się od nowa wszystkiego ustawiać.
Racja, całe menu trzeba przejść.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Nic nie szkodzi. Zrobiłem to. Zobaczymy co sie dalej będzie działo.

Dziękuje Wszystkim za wpisy :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach