plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Temat profili obiektywów opisałem w oddzielnym wątku http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=51500
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
plwk napisał/a:
w ciągu jednego dnia robiłem ponad 1000 zdjęć.


Też zajeżdżona puszka :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mimo wszystko nie sprzedaję :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja robię w trakcie sesji po 6 (słownie : sześć )
Chętnie sprzedam dwie puszki <ups>
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Słuchajcie, przymierzam się do zakupu nowej karty do K-1, zależy mi na jak najszybszym zapisie, używam San Disków Extreme 60mb/s (prędkość odczytu, zapisu nie podają)- czy kupowanie szybszych np. Extreme Pro ma sens czy aparat już szybciej nie zapisze niż na tych co mam?
Dziwna rzecz się dzieje z jedną kartą - zawsze aparat pokazywał że wejdzie 803 RAW-y na pustą a teraz że 603, jakoś trzeba specjalnie sfomatować czy co?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że Extreme (złote naklejki) miały realny zapis na poziomie ok. 30 Mb/s. Natomiast Extreme Pro (czarne naklejki) lecą blisko maksymalnej deklarowanej prędkości, czyli ok. 90 Mb/s.
W K-3 różnica zauważalna, zwłaszcza przy trybie seryjnym.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Czyli rozumiem że w K-1 użycie Extreme Pro będzie zauważalne? W normalnym użyciu zwykłą Extreme daje radę, tylko przy szybkich sesjach itp czasami się przytyka
Ciekawy jestem czy i na ile spowalnia zapisywanie jpg-ów na drugiej karcie? Mam ustawione na 22 mln, dla backupu, robiłem testy ale nie zauważyłem zbytnio różnicy
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
FraZa, może rzuć okiem na karty SDHC Lexar Professional 1000X lub 2000X. Może Ci podpasują.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Lexar 1000X ciut wolniejszy w zapisie od Sandiska extreme pro i trochę droższy
nie znam firmy w praktyce
ale czy K-1 wykorzysta szybkość extreme pro/lexara czy zwykła extreme wystarczy?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Misztu napisał/a:
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że Extreme (złote naklejki) miały realny zapis na poziomie ok. 30 Mb/s.
Wczoraj zrobiłem test złotej extreme micro sd 128GB przez oryginalną, dołączoną przejściówkę.
Program międlił 2x30 minut i pokazał odczyt 74Mb/s, zapis 68Mb/s.
Nowa karta, prosto z pudełka, a pudełko ze sklepu.
 
tatizek  Dołączył: 09 Lut 2010
Niestety ale w K-1 ograniczeniem jest przepustowość wewnętrznej magistrali lub złącza i karta Extreme Pro nie zadziała szybciej niż "zwykła" Extreme. Jakiś czas temu robiłem testy różnych kart w kilku body Pentaxa i wyniki są na wykresie poniżej.

Tam była użyta karta Extreme 16Gb 45Mb zapis/odczyt i Extreme Pro 32Gb zapis 90Mb/odczyt 95Mb. Deklarowanego przez producenta 2x szybszego zapisu dla kart Pro K-1 nie potrafi wykorzystać. Sprawdzałem te karty też na K-1 MK II i wyniki są podobne. Tym bardziej nie warto przepłacać za nowe modele Pro z deklarowanymi prędkościami 170 albo 300 Mb. O ile mają być tylko do K-1.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
tref napisał/a:
Wczoraj zrobiłem test złotej extreme micro sd 128GB przez oryginalną, dołączoną przejściówkę.
Program międlił 2x30 minut i pokazał odczyt 74Mb/s, zapis 68Mb/s.
Nowa karta, prosto z pudełka, a pudełko ze sklepu.

Wszystko możliwe.
Szkopuł w tym, że prędkości na opakowaniu są zazwyczaj maksymalnymi, nie gwarantowanymi.
Rozrzut pomiędzy partiami może być spory. Naklejka zostaje ta sama, ale kontroler czy układy pamięci mogą być zupełnie różne.
Swoje porównanie robiłem po zakupie K-3, chyba ponad 2 lata temu, więc sporo się mogło zmienić.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
O, dzięki, o to mi chodziło.
A czy wielkość karty może mieć wpływ na prędkość zapisu?
Ja działam na sandiskach extreme 64 gb.
czyli pro nie zapisze szybciej niż zwykła w k-1?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
FraZa napisał/a:
A czy wielkość karty może mieć wpływ na prędkość zapisu?

Przy dyskach SSD większe są zazwyczaj szybsze, więc z kartami może być podobnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prędkości mogą być zależne od stopnia zapełnienia.
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Jest nowy firmware do K-1 - 1,51 i do K-1II - 1,03.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Słuchajcie, a o co chodzi z tym Image Transmitter 2? Ten program, którego nie mam zainstalowanego, ma jakiś wpływ na aktualizację?
Szczerze mówiąc to nigdy nie sprawdzałem tych nowości po apdejcie, teraz też za bardzo nie widzę żeby coś się w aparacie zmieniło
?
 

wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
dobry wieczór
wlaśnie dotarł mój nowy k1 ze szkłem 28-105
chciałbym kupić coś w rodzaju:
1. 17-55 z f2.8 max
2. jakiś szeroki kąt albo fish eye

Bardzo proszę o podpowiedź
Oczywiście interesują mnie obiektywy dla ff nie chcę aps-c
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
wojtas29 napisał/a:
1. 17-55 z f2.8 max

Standard przy FF to 24-70 mm.
Najlepszy (ale i najdroższy) jest Pentax HD DFA 24-70.
Poza tym za niewielkie (jak na FF) pieniądze można trafić Sigmę 24-70 EX DG oraz Tamrona 28-75. Ale to zabytki na śrubokręt.
Z nieco nowszych konstrukcji możesz polować na Sigmę 24-70 EX DG HSM.

wojtas29 napisał/a:
2. jakiś szeroki kąt albo fish eye

Jakościowo bezkonkurencyjny będzie Pentax HD DFA 15-30, ale cena boli.
Dobra opcja to manualne Irix 15 mm czy Samyang 14 mm.
Ja wyrwałem starego Tamrona 17-35. Pomimo zalet (mały, lekki, niewielka średnica filtra) pewnie pójdzie do ludzi, bo zapoznaję się ze wspomnianym Irix.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wojtas29 napisał/a:
jakiś szeroki kąt albo fish eye

Jak w miarę niedrogo to może być F 17-28/3.5-4.5 Fish-Eye.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach