akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
którą z nowych puszek Pentaxa z matrycą APSC wybrać ?
Do fotografii przyrodniczej głownie, pod Bigmę, może kiedyś zmienię na Sigmę 150-600 C... Czytam specyfikacje i nie wiem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
akagi66 napisał/a:
Czytam specyfikacje i nie wiem.

KP. 24 dobrze oprogramowane megapiksele, plus odchylany ekran. Podobno w tym roku ma się pokazać następca K-3II, ale to jak z prawdopodobnym końcem Świata - nie takie rzeczy zapowiadano.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jedno mnie załamuje w pentaksie - szumy na zdjęciach. Oglądałem sporo zdjęc Sony RX10 IV , Nikona 7500 - nosz niebo jest niebieskie bez tej kaszy - takie jak w realu. Strzelę moim aparatem - kasza... Po co komu ISO 819 000 w Kp, jak przy 12000 już jest dramat.... To tyle tytułem żalów :mrgreen: Idę oglądać sample
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
akagi66 napisał/a:
jedno mnie załamuje w pentaksie - szumy na zdjęciach

Ty nie chcesz się dowiedzieć, Ty chcesz oberwać ;-) Jakie szumy? Oglądasz zdjęcia 1x1?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
akagi66 napisał/a:
przy 12000 już jest dramat

Na wydrukach 30x45 jest ten dramat?
Enzo napisał/a:
Oglądasz zdjęcia 1x1

Prędzej 2:1. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
akagi66 napisał/a:
... Po co komu ISO 819 000 w Kp, jak przy 12000 już jest dramat....
??? :roll:

Mam zdjęcia 40x60 robione na iso 25 600. Wyglądają dobrze.

Może po prostu Twoja obróbka masakruje te pliki?


Ps. Starałem się zdementować Twoją opinię w sposób spokojny, podając zrozumiały przykład. Ale i tak wiem, że cześć osób uzna, że bronię KP.
Ja go nie bronię - ja go używam.
I nie lubię, gdy ktoś mija się z prawdą o tym sprzęcie wydając krzywdzącą dlań opinię.


Ps2. Do fotografii przyrodniczej, gdy piszesz, że potrzebujesz 600mm... Kup sobie Nikona z Nikkorem 600/4. Poważnie. Bo potem będziesz narzekał, że Pentax nie ma długich obiektywów i Cię ogranicza.
To też starałem się napisać w sposób zrozumiały. Służbowo używam Nikona. Gdybym wytykał wszystkie jego wady i wady nikosystemu na forum nikona, to by mnie dawno zablokowali.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kiedyś jak byłem mały, to też pomyliłem Kp z Km i narzekałem na szumy :-P ;-)

A tak na serio, jakbym miał tej Bigmy używać bez statywu, to bym zwrócił uwagę na wygodny chwyt. KP jest cudny i w ogóle do schrupania, widzę go jako idealny korpus do Limitedów - ale czy tutaj nie byłby lepszy K-3 z gripem? Tylko wtedy jaki zysk na matrycy w porównaniu do K-5 IIs?

[ Dodano: 2019-01-23, 08:46 ]
akagi66 napisał/a:
może kiedyś zmienię na Sigmę 150-600 C...
akagi66 napisał/a:
Oglądałem sporo zdjęc Sony RX10 IV , Nikona 7500
Bierz D500. Solidna puszka, dobra matryca, zawodowy AF, dostęp do nowości Sigmy i Tamrona... Czego więcej trzeba?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Z własnych doświadczeń (mam KP i K3II) powiem, że:
- KP ma znacznie lepszą matrycę niż K3II
- KP ma lepszą stabilizację
- KP ma jakoś ciszej (bardziej miękko) pracującą migawkę
- KP ma jednak trochę lepszy AF
- KP jest bardziej sexy (K3II w ogóle nie jest) ;-)
- KP jest ogólnie zarąbisty, a K3II nie jest :evilsmile:

Brak górnego wyświetlacza mi nie przeszkadza.
Niby gorszy grip mi nie przeszkadza, nawet z da*300.
Tylko jeden slot na karty SD w ogóle mi nie przeszkadza.

D500 do przyrody byłby super, do tego ten Nikkor 600/4... oczywiście jak tylko ktoś ma kilka zdrowych nerek na handel :mrgreen:
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Zdano napisał/a:
akagi66 napisał/a:
przy 12000 już jest dramat

Na wydrukach 30x45 jest ten dramat?

przeczytałem testy m.in. na dpreview...
a z mojej puszki wygląda to tak - spójrz na błekit nieba ( fakt, że to cropy ) :


mi to się nie podobie :-/
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
i jak sobie pomyślę że też kiedyś miałem takie przemyślenia - a później zacząłem się zastanawiać jak te pliki wywołać z RAWów :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
akagi66 napisał/a:
fakt, że to cropy

Myślisz, że wyostrzony crop z innego aparatu będzie wyglądał gładko jak pupa niemowlęcia? Ta "kasza" i tak zniknie na wydruku. W ostateczności jest suwaczek pt.: odszumianie - w Lightroomie działa cuda.
BTW wychodzi na to, że poza HDR Hole jest jeszcze Crop Hole. To już kolejny w ostatnim czasie temat o tym co wychodzi na matrycy w powiększeniu 1x1. Owszem - przy korektach ten tryb się przydaje, ale kto normalny tak zdjęcia ogląda?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dziwne rzeczy piszecie. Wczoraj, dopieszczając barytowego Ilforda pod powiększalnikiem, miałem problem z ustawieniem ostrości. Wraz z powiększeniem ziarno zanika :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
akagi66 napisał/a:
jedno mnie załamuje w pentaksie - szumy na zdjęciach. Oglądałem sporo zdjęc Sony RX10 IV , Nikona 7500 - nosz niebo jest niebieskie bez tej kaszy - takie jak w realu. Strzelę moim aparatem - kasza... Po co komu ISO 819 000 w Kp, jak przy 12000 już jest dramat.... To tyle tytułem żalów :mrgreen: Idę oglądać sample

Nieżalenie od wszystkich rzeczywistych i domniemanych wad Pentaxa, jedno do tej pory jest pewne - oprogramowanie matryc od modelu K-5 jest na wysokim/bardzo wysokim poziomie i w kategorii szumy na pewno nie ma czego sie wstydzić. KP jest ganiony albo chwalony za automatyczne odszumianie RAW powyżej ISO 800, ale i bez tego pewnie radziłby sobie dobrze w porównaniu z konkurencją.
Tu z testu portalu Optyczne. Dla wspomnianej czułości 12800 jest sporo lepiej niż u konkurencji . Jeżeli masz wyraźnie gorzej, to raczej nie jest to wina aparatu
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ryszard napisał/a:
K-3 z gripem

Do KP też jest grip.

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, wiem - i to najbardziej stylowy grip na świecie, wszystkie inne mogą się schować. Te kółka z przodu - rewelacja! Niemniej jednak K-3 jest bardziej "mięsisty" i dlatego w ten sposób obstawiłem ;-)

[ Dodano: 2019-01-23, 17:19 ]
BTW, KP powinien mieć komplet trzech gripów - albo przynajmniej trzy dokręcane nakładki :-P
Żartuję sobie. Sam potrafię się dopasować do rozmaitych aparatów. Nawet K-S1 mi podpasował. Notabene, tylko raz widziałem go w sklepie (internetowych nie liczę ;-) ). Okazało się, że wykorzystałem jedyną okazję do wzięcia go w ręce :-D
Następna może się nadarzyć, jak mi padnie K-x :->
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ryszard napisał/a:

BTW, KP powinien mieć komplet trzech gripów - albo przynajmniej trzy dokręcane nakładki :-P

No przecież ma:
https://www.ephotozine.co..._1489492390.jpg

W razie czego można by wystrugać własny grip ;)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
michal5150, no przecież wiem. Miałem na myśli trzy wcielenia "uchwytu do zdjęć pionowych" ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
po przeczytaniu wątku o KP wyleczyłem się z tej puszki :mrgreen: coś nowszego się zapowiada w stajni Pentaxa/Ricoha ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach