Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Witam,
pożyczyłem od kolegi lampę yn-560 IV i do tego wyzwalacz rf-603C.
Pierwszy problem to taki, że na k-3 II w ogóle tej lampy nie da się włożyć w sanki bo haczy o obudowe.
Próbowałem więc wyzwolić lampę bezprzewodowo ale tu też klapa. Aparat zachowuje się jakby w ogóle nie miał na sobie wyzwalacza. Wpięcie wyzwalacza do stopki i na to lampa też nic nie daje. Oglądałem tutorial na youtube jak to sparować ale nic to nie daje. Macie jakieś pomysły?

 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Też się zdziwiłem jak nie mogłem założyć yn-560III na K-3II, ale tylko początkowo. Wystarczy trochę mocniej wcisnąć i wchodzi. U mnie lampa działa bez problemu, ale chyba dla wygody delikatnie podpiłuję obudowę w lampie ;-) o ile, wcześniej nie dorobię się wyzwalacza.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Ok lampę wcisnąłem na siłe i faktycznie działa natomiast z wyzwalaczem nie działa.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Bo wyzwalacz do canona... ?
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
MAX581 napisał/a:
Bo wyzwalacz do canona... ?

Czy wersja C/N ma coś do współpracy z lampą? Sądziłbym, że to kwestia poprawnego ustawienia kanału transmisji.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
MAX581 napisał/a:
Bo wyzwalacz do canona... ?

a co to ma do rzeczy? wersje C (C1,C2)/N różnią się tylko kabelkami w zestawie, pracuje wyłącznie pin środkowy. Trzeba ustawić ten sam kanał transmisji, w lampie tryb RX a w nadajniku TX (TRX).
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
squonk, nie do końca się zgodzę. Mam RF-603 i aby działały jeden z bocznych styków musi być zwarty bodaj ze środkowym. Widać to po lampkach sygnalizujących połączenie, jak naślinionym palcem dotknę. Sęk w tym, że w mojej K10D czasem on styka, czasem nie. Jak nie styka, to go lekko próbuję przekosić by załapał łącze. Czasem to irytujące, bo potrafi chwilę zająć.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ja mam 605-ki i 560TX..
 
RobertM  Dołączył: 17 Sie 2010
Ponieważ dopiero będę zaczynał przygodę ze światłem błyskowym chciałem się upewnić przed zakupem lampy z tematu. Lampa Yongnuo YN 560 sprzedawana jest czasami z dopiskiem Canon czy Nikon.
Czy mam zwracać na to uwagę, czy śmiało kupować dowolny model i podpinać pod pentaxa?
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Obstawiam że to chwyt marketingowy dla mało świadomych kupujących. Jesli mnie pamięć nie zawodzi, to YN-560 ma dla wszystkich systemów jednakową stopkę ( z wyłączeniem sony/minolta).
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
RobertM Lampy są uniwersalne (środkowy bolec odpowiada za komunikacje) i nie ma rozgraniczenia na C i N lampy nie są dedykowane pod żaden konkretny system. Jedynie rozgraniczenie jest na C lub N przy wyzwalaczach radiowych dotyczy to wężyka spustowego, wyzwalacze również współpracują z naszymi puszkami.
 
RobertM  Dołączył: 17 Sie 2010
jarkar, unbreakable dzięki za pomoc.

A jeśli chodzi o wyzwalacz radiowy Yongnuo YN560-TX zwracać uwagę na C lub N?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Wsio ryba. Pin centralny. Ja mam akurat od Canona, ale to nie ma znaczenia.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Czy ktoś ma i mógłby użyczyć polską instrukcję do tej lampy? Czy można ją skądś ściągnąć? Czy taka w ogóle istnieje? Szukałam i nie znalazłam :oops:
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Jakaranda, tu masz po polsku, z tym że do wersji III, a nie IV. Z tego co piszą, to wersje w zasadzie róznią się tym ze IV ma możliwość sterowania radiowego, a III nie. Ale w zasadzie róznic innych być nie powinno (tak czytałem).
Tak też to może być dla Ciebie całkiem przydatne:
https://www.google.com/ur...jtYLkFnRy2_GJAO
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Penteusz - dziękuję bardzo :-B . Zaraz tam zajrzę.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Zajrzyj teraz, bo ktoś może zajumać :mrgreen:
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Mam prośbę o pomoc i wyjaśnienie dlaczego 560IV nie działa gdy K70 ustawiony jest w trybie manualnym. Bez problemu działa przy trybach półautomatycznych, zarówno zamocowana na sankach aparatu jak i z radiowym wyzwalaczem.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ale k70 jest w trybie M?
czy lampa jest w trybie M?
czy jedno i drugie??
 

Asik  Dołączyła: 30 Maj 2019
Rivelv, jedno i drugie jest w trybie M.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach