Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
pszczołowaty napisał/a:
wyglądały na Dębicę
Dębica i Dębica. Co wy macie z tą Dębicą? Frigo 2 to opona na poważne zimy :-) Jako że mam bardzo pozytywne doświadczenia z modelem Presto UHP2, to skłaniam się ku temu, żeby moje obecne Nokiany WR A3 już słabo dają radę (a niby nie są aż tak stare, bo z 2014 roku) zastąpić czymś nowym. Więc dlaczego znowu nie dać szansy Dębicy? Frigo 2 na mokrej nawierzchni nie dawała najlepiej rady, ale przez śnieg ryła jak dzik. Teraz mają model Frigo HP2, ciekaw jestem jak stoi w porównaniu ze starym Frigo 2.

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Cytat
Frigo 2 to opona na poważne zimy
o to, to, też na takich jeżdżę, najnowsze mają chyba inny bieżnik :)

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
Kytutr napisał/a:
Frigo 2 [...] przez śnieg ryła jak dzik

Natchnąłeś mnie 8-) Jednego z tych które mi ryją podwórko tak właśnie nazwę :-B

Greentrek, przypomniało mi się, że polecałeś mi opony AT. W sumie by się przydały. Ale co ja z nimi zrobię na autostradzie?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Kytutr napisał/a:
Frigo 2 to opona na poważne zimy

Miałem, na śniegu bardzo dobre, ale po 5-ciu latach zrobiły się na asfalcie niepewne i musiałem zmienić na nowe.

plwk napisał/a:
Miałem, na śniegu bardzo dobre, ale po 5-ciu latach zrobiły się na asfalcie niepewne i musiałem zmienić na nowe.
Wiele osób to zauważa. Na asfalcie i przy temperaturach powyżej zera są dość miękkie. U mnie trochę pomagało dopompowanie.

A na moich pięcioletnich (bieżnik jeszcze w normie) Nokianach WR A3, w które obute jest Subaru, codziennie piłuję zaśnieżoną trasę, o której pisałem kilka dni temu. Wczoraj zjechałem bez użycia hamulca, a jedynie za pomocą hamowania silnikiem i o wiele delikatniejszego kręcenia kierownicą. Lekki uślizg zjawiał się tylko w najciaśniejszych zakrętach, czyli znacznie rzadziej niż jeszcze kilka dni temu. Oto ile daje delikatne obchodzenie się z autem. Trasa, którą jechałem, jest tutaj (czeska droga krajowa nr 290): https://mapy.cz/s/3niNU

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Kytutr napisał/a:
Na asfalcie i przy temperaturach powyżej zera są dość miękkie.

Czułem to przy temperaturach ujemnych. W pierwszych latach użytkowania było dobrze.

RPM  Dołączył: 28.07.2010
Bridgestone Blizzak LM30 / Blizak LM32.

Kytutr napisał/a:
(czeska droga krajowa nr 290)

Na mapie to nie jest jakiś dramat. W górach wiele takich, w tym ich urok że nie tolerują "miszczów prostej". Osobiście bardzo mile wspominam dwukrotną drogę Złoty Stok - Lądek Zdrój przez tzw. "Zakręt Bublewicza", ledwo przetartą, na tylnonapędowej Ścierce sprzed wynalezienia jakiejkolwiek kontroli trakcji, chyba jakiś 97-98rok .

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Cytat
Osobiście bardzo mile wspominam dwukrotną drogę Złoty Stok - Lądek Zdrój przez tzw. "Zakręt Bublewicza", ledwo przetartą, na tylnonapędowej Ścierce sprzed wynalezienia jakiejkolwiek kontroli trakcji, chyba jakiś 97-98rok .
Sierra w tym kontekście nie brzmi jakoś przekonywująco.

Swoją drogą - co to było za auto! (Pierwsze które prowadziłem pewnie dlatego sentyment. Jak to połykało autostrady - 2 0i -125KM, 9.1s do 100, 197km/h max.)
W dzisiejszych czasach turbo benzyn z bezpośrednim wtryskiem to śmieszne wartości. Ale pamiętam jak to wtedy w połączeniu z tylnym napędem uczyło pokory.

Robert  Dołączył: 19.11.2006
Sierrą 2,0 do ślubu jechałem :mrgreen: . Droga Złoty Stok - Lądek może robić wrażenie tylko w ciężkich warunkach, byle alpejska dróżka latem daje dużo bardziej w kość. Potem wszystkie nasze drogi wydają się banalne.

Robert napisał/a:
byle alpejska dróżka latem daje dużo bardziej w kość. Potem wszystkie nasze drogi wydają się banalne

Wszystkie europejskie drogi są banalne, gdy się poza Europę wyjedzie. Podróż z Jomsom do Naya Pul trwa 14h, szybko bo z góry. To 80km :-?

Skocz do: