Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Ale co to ma do tematu? Czy 10-20 podpięta do pentaksa jest przez to gorsza? No i bez przesady, sigma nie jest najlepsza na świecie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Robert napisał/a:
Ale co to ma do tematu?

Tradycyjnie nic. Mogło tu być wtrącenie o majonezie a nie o aparatach Sigmy.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
ciekaw jestem porównania (tu na forum) zdjęć z s10-20 do tegoż omawianego pentaxa.

Znamy jakość zdjęć Sigmy. Mnie wystarczy znać cenę Pentaxa i zdjęcia mi nie potrzeba.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Choć tak chwalona, to bynajmniej nie uważam, że sigma jest najlepsza. Po prostu każdemu producentowi jeden obiektyw wyjdzie lepiej, a inny gorzej.
Z moich doświadczeń wynika, że obiektywy sigmy trochę zbyt chłodno oddają kolory, a mnie się nie chce za każdym razem podgrzewać tych zdjęć w "komputerowym piekarniku". Czasami używam S 17-50, ale jak jest ładny dzień, to i tak biorę DAL 18-50. Mając już DA 12-24 nie zdecydowałem się wymienić go na "lepszego" 10-20 sigmy. Dlatego z nadzieją czekam na ów 11-18/2.8.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Z moich doświadczeń wynika, że obiektywy sigmy trochę zbyt chłodno oddają kolory


Masz doświadczenia z 10-20? Nie mówię, że jest ideałem., ale akurat to szkło daje dość ciepły i nasycony obraz. Sigmy czasem się od siebie różnią, zupełnie jak majonezy.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Robert napisał/a:
Masz doświadczenia z 10-20?


Z niej oglądałem tylko zdjęcia kolegi i byłem zaskoczony dystorsją. Być może już za bardzo przyzwyczaiłem się do ogniskowej 12 mm z pentax'a.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Rozumiem, oceniasz szkło po zdjęciach kolegi. Jeśli chodzi o dystorsję, S10-20 ma mniejszą od P12-24 ... wyraźnie mniejszą.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Robert napisał/a:
Dyskusja, czy ta ogniskowa jest potrzebna, to typowe bicie piany.
Tutaj nie ma śladu takowej dyskusji. Piszemy o swoich doświadczeniach i preferencjach (jak przy majonezach). Nikt nie poddaje pod dyskusję sensowności zakresu nowego obiektywu.
pszczołowaty napisał/a:
czy możemy prosić o wydzielenie naszych rozważań... trochę naśmieciliśmy
A tutaj się zgodzę. Chociaż po co od razu wydzielać? Co to za wątek bez OT? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pszczołowaty napisał/a:
czy możemy prosić o wydzielenie naszych rozważań... trochę naśmieciliśmy :-B

Spokojnie, jeszcze nie ma 100 stron.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, rzucasz nam wyzwanie? :evilsmile:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ryszard napisał/a:
plwk, rzucasz nam wyzwanie? :evilsmile:

Musieliby użyć napędu SDM z gwiazdki 16-50. Wtem do setki migiem zleci 😉
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Migi już wycofują.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
To MIG potrafi na wstecznym? :shock:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard napisał/a:
To MIG potrafi na wstecznym? :shock:


To zależy od pilota. Bo jak ponoć "stara szkoła" mawiała: "Dobry Pilot to i na drzwiach od stodoły poleci"

Teraz pewnie, pierwsze pytanie jakie bym usłyszał, to, co to takiego ta stodoła?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu napisał/a:
Znamy jakość zdjęć Sigmy. Mnie wystarczy znać cenę Pentaxa i zdjęcia mi nie potrzeba.

Racja.
Ale mnie ciekawi, co zaś nie oznacza, że chcę P kupić. Mam S. Za cenę tego P, wolę zakupić drona :evilsmile:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Ale mnie ciekawi,

Ceną mnie nie zaskoczyli, za to czekam na szok jakościowy. Z pewnością to bardzo dobre szkło i życzę P miażdżącej przewagi nad S. Na mur, zaraz po pojawieniu się fizycznie pierwszych sztuk w kraju, będziemy świadkami porównań.

[ Dodano: 2019-02-08, 06:45 ]
Cytat
dystorsję S10-20 ma mniejszą od P12-24 ... wyraźnie mniejszą

Szkoda tylko, że P każe sobie słono za nią dopłacać, podczas gdy S daje w gratisie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rychu napisał/a:
Szkoda tylko, że P każe sobie słono za nią dopłacać, podczas gdy S daje w gratisie.

Macie rację, właśnie wrzuciłem tego badziewnego pentax'a do kruszarki...
Może dzisiaj bym kupił sigmę, ale DA 12-24 nabyłem w czasach, kiedy nowy kosztował poniżej 2500 zł... cholera, zdążyłem wyjąć zanim maszyna go wciągnęła!
Jak już będę go wyrzucać na śmietnik, to napiszę Wam na który.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kuba, mnie napisz pierwszemu. No wiesz, tak po znajomości. Kask, latarkę i kalosze mam, to śmietnik może być i z resztkami obiadu niedźwiedzia jaskiniowego.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Gdzie ja schowałem tę cholerną skarbonkę.... :-|
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Penteusz, tę pełną piątaków?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach