pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
ks2006, a moze masz wybrany nieodpowiedni punkt AF? niechcący zmieniłeś na najniższy a ten nie łapie "drabinki" rzucanej przez lampę?
 
ks2006  Dołączył: 04 Lip 2012
Nie nie. Punkt AF nawet ustawiony centralnie na środku powoduje przesunięcie ostrości.

Myślę czy update firmware po raz drugi coś da.
 
radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
metx 44 af-1
Mam pytanie do posiadaczy metza 44 af-1. Według specyfikacji ta lampa ma możliwość synchronizacji na 2 kurtynę.
Czy działa Wam to poprawnie? Bo mi coś nie chce zaskoczyć.
Dodam, że mam pentaxa k5 II, strzelam w trybie M, oczywiście wybrany błysk na tylną kurtynę, czas naświetlania 1s. I mimo wszystko wali odrazu po wciśnieciu spustu migawki...Z użyciem wbudowanej lampy działa blysk na 2 kurtynę...Zapinam metza i nie działa - synchronizuje na 1 a nie na 2 kurtynę...

Ktoś to może potwierdzić lub podpowiedzieć gdzie leży mój błąd?
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
...a synchronizację ustawiłeś i w body, i w lampie?
 
radekbugaj  Dołączył: 19 Paź 2009
Robur napisał/a:
...a synchronizację ustawiłeś i w body, i w lampie?


W body ustawiłem synchronizacje na 2 kurtynę, a lampa to dość prosty amatorki model, który nie ma wielkich możliwości ustawień i nie da się ustawić synchronizacji (w instrukcji piszą, że synchro na 2 lamelkę ustawa się z automatu w lampie po dokonaniu ustawień w body).

Ogólnie na angielskojęzycznych forach doczytałem, że ten model lampy ponoć nie daje możliwości błyskania na drugą lamelkę, ale w takim razie nie rozumiem, czemu producent wyraźnie o tym nie mówi - mało tego, w polskiej instrukcji dodawanej przez fototechnike do lampy pisze w sekcji dla pentaxa, że błyska ona na 2 kurtynę...

Mimo wszystko jeśli ktoś posiada K5 i metz'a 44 af1 można sprawdzić i potwierdzić czy moje uwagi są słuszne czy jednak komuś się udało to wystartować zgodnie z zapewnieniami Metz'a i Fototechniki...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
radekbugaj napisał/a:
strzelam w trybie M, oczywiście wybrany błysk na tylną kurtynę, czas naświetlania 1s. I mimo wszystko wali odrazu po wciśnieciu spustu migawki.

Sprawdziłem. Jest dokładnie tak jak piszesz. Czyli błysku na drugą kurtynę brak.
 
Deadi  Dołączył: 20 Sty 2019
Czy 24 można wyzwalać bezprzewodowo?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach