Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Plecak przetestowany w krainie skał i przepaści.

 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Chyba w krainie bram i zamków :-B
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
To też ;)

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cosik ni moge podlinkować foty z gugledisku
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kolorowy wczorajszy poranek:

i dostrzeżone Tatry:
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Karpacz 2014



[ Dodano: 2019-02-13, 15:31 ]


 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
W tym roku planuję Aply Julijskie w Słoweni. Jakieś porady, sugestie? Polecane noclegi, trasy? Jadę autem, spać planowałbym w jednym miejscu. Przydałoby się kilka propozycji z łatwiejszymi trasami.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jaki standard noclegów? Kampingi są tam popularne, ale leżą nisko. Trzeba podjechać autem np. na przełęcz Vrsic, z której jest kilka ciekawych szlaków, np. łatwy na bardzo widokową Slemenovą Szpicę.
Można poszukać pokoju w Bovecu i wjeżdżać na górę kolejką. Wjechać płatną drogą pod Mangart i połazić w okolicy. Jeśli wejścia mają być na konkretniejsze górki, to często trzeba iść ferratami, opisów w necie jest dużo. Warto też spłynąć Soczą, mnóstwo firm na miejscu organizuje, albo chociaż pójść szlakiem wzdłuż rzeki, odwiedzić jej źródła.

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
foto,
To trzecie zdjęcie - czy kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich? Z 10 lat temu tam byłem, ale dawno. Jakby to.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert napisał/a:
Trzeba podjechać autem np. na przełęcz Vrsic, z której jest kilka ciekawych szlaków, np. łatwy na bardzo widokową Slemenovą Szpicę.

A coś jeszcze polecisz? Też, prawdopodobnie będę w Klagenfurcie, trochę w Chorwacji, ale właśnie z Austrii coś chciałbym urobić, ale lekkiego (z żoną, ona słabo chodzi po górach, ja słabo się dogaduje po niepolsku ;-) ), a to będzie mój pierwszy urlop poza PL.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
JacekK napisał/a:
foto,
To trzecie zdjęcie - czy kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich? Z 10 lat temu tam byłem, ale dawno. Jakby to.


Tak ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
potraff napisał/a:
A coś jeszcze polecisz? Też, prawdopodobnie będę w Klagenfurcie, trochę w Chorwacji, ale właśnie z Austrii coś chciałbym urobić, ale lekkiego (z żoną, ona słabo chodzi po górach, ja słabo się dogaduje po niepolsku ;-) ), a to będzie mój pierwszy urlop poza PL.


Chcesz na jeden dzień jechać z Klagenfurtu w Julijskie? Na oko nie odróżnisz a też są fajne, Karawanki na granicy ze Słowenią. Wystarczy wjechać na Loiblpass i chodzić po słoweńskiej stronie, można iść na
https://www.summitpost.org/begunjscica/152907 . Warto :)
Ze Słoweńcami po polsku można się dogadać, wiele słów podobnych.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Coś tam zostało na dysku z tych Rudaw. Jak się okazało nie tak dawno jak sądziłem -2014r.


 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert napisał/a:
Chcesz na jeden dzień jechać z Klagenfurtu w Julijskie? Na oko nie odróżnisz a też są fajne, Karawanki na granicy ze Słowenią

W piątek żonie klepnięto urlop (jest w nowej pracy), więc dopiero zaczynam myśleć. Jak dla mnie to do niedawna były Alpy. Choć zdawałem sobie sprawy, że one się dzielą, to mnie nie interesowały. Teraz myślę, gdzie na jakąś jedną, dwie wycieczki skoczyć.
Dzięki za linka :-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Musi być Klagenfurt? Dość duże, męczące miasto, na wakacje w Austrii jest sporo lepszych miejsc.

Dzisiaj było wiosennie.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert napisał/a:
Musi być Klagenfurt?

Musi. Rodzina nas kwateruje ;)
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Robert napisał/a:
Jaki standard noclegów? Kampingi są tam popularne, ale leżą nisko. Trzeba podjechać autem np. na przełęcz Vrsic, z której jest kilka ciekawych szlaków, np. łatwy na bardzo widokową Slemenovą Szpicę.
Można poszukać pokoju w Bovecu i wjeżdżać na górę kolejką. Wjechać płatną drogą pod Mangart i połazić w okolicy. Jeśli wejścia mają być na konkretniejsze górki, to często trzeba iść ferratami, opisów w necie jest dużo. Warto też spłynąć Soczą, mnóstwo firm na miejscu organizuje, albo chociaż pójść szlakiem wzdłuż rzeki, odwiedzić jej źródła.


Noclegi na pewno na pokoju. Namioty odpadają. Jadę na jakieś 10 dni. Brakuje na internecie opisu tych łatwiejszych szlaków (chodzi o długość jak i przewyższenie). W planach mam na pewno:
- Mangart
- Prisojnikowe Okno
- Podejście na Triglavski dom
Narazie jestem na etapie szukania:)

Brakuje mi jeszcze z jednej ferraty maksymalnie C, jakiegoś szlaku "rozgrzewkowego" z ładnym widokiem. Ferratę na rozruch to podjadę na Rotschitza-Wasserfall Klettersteig lub Mojstrane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach