dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
[obiektyw] Pentax 18-55 DAL WR blokada na pierścieniu ognisk
Cześć.
"Skrócił" mi się zakres ogniskowych, pierścieniem da się poruszać tylko w zakresie 55-24,. nie da się zjechać poniżej 24 mm, czuć wyraźny opór.
I faktycznie tak jak i fizycznie widać że nie jest to 18 mm, tak dane zapisane w exifie potwierdzają to.
Przegwałcić, rozbierać, nowy kupić?
Szkoda, bo załatwiał mi szerokie kąty na wyjazdach, mały, lekki i nie drogi.
No i na wyjeździe "padł" :cry:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dybon, a kręcisz tylko pierścieniem? Spróbuj pociągnąć delikatnie za wysuwającą się część. Ciekawe, zablokował się otwarty i nie można zamknąć, bo 18 mm jest zaraz po przeskoczeniu blokady i rozpoczęciu zakresu ostrzenia.
Szkoda by go było, bardzo fajny ten anlimited.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu napisał/a:
18 mm jest zaraz po przeskoczeniu blokady i rozpoczęciu zakresu ostrzenia
rychu, czyżbyś pomylił ze składaną wersją 18-50 RE(tractable)?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard napisał/a:
czyżbyś pomylił ze składaną wersją 18-50 RE

chyba tak
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Pewnie podczas transportu się to stało, był zapięty do body. Ale faktem jest że od 55-24 się chowa, potem znów rośnie przy kręceniu do 18, a raczej rósł :) bo poniżej 24 się nie da zakręcić pierścieniem, oczywiście tubus próbowałem ciągnąć :), bez efektu.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Kit powinien rosnąć od 35 mm . Nie jestem pewien czy rozebranie go naprawi . Chyba tylko w przypadku gdyby coś się odkręciło/poluzowało . Gdyby coś więcej to potrzebne będą części na wymianę . Dla szerokiego to możesz kupić wersję pierwszą , czasem ludzie sprzedają w granicach stówki .
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Kot72 napisał/a:
Kit powinien rosnąć od 35 mm

Ok, mogę się mylić, bo mój już nie rośnie :)
Alternatywy mam, T10-24, T18-200.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Chyba nie ma się co zastanawiać, tylko kupić następny, bo naprawa wyjdzie drożej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach