wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
10x15 1,3 zł bieda standard, 10x15 1,8 zl i tylko tani papier mat , 15x21 7zl, a4 9 albo 12 zł nie pamiętam. Pamiętam jak zrobiłem sesję rodzinną. Rodzinka wybrała sobie 10 zdjęć. 8 15x21 i kilka 10x15 wyszło to ponad 60 pln. A najlepsze że dali na tańszym papierze, bo nie mieli. Mamuśka odbierała przy mnie i płaciła za odbitki. Chciała szybko zobaczyć efekty. Jaki ja byłem niezadowolony że mnie oszukali. Ale co mogłem powiedzieć przy klientce. Choć jej się podobało. W innych zakładach w Stargardzie jeszcze gorzej. Za ok 18, 19 zdjęć 15x21 z sesji narzeczeńskiej zapłaciłem niecałe 120zł(miałem mało czasu, a to był prezent) bw skopane totalnie (chamski niebieski) nawet kolor mocno kulał, masakra, zmarnowane pieniądze. Więc swoja drukarka to plus
Najlepsze jest to że Janusze zamawiają, przychodzą z jakąś tanią cyfrą. Tam ich miło obsłużą itd. A kasa musi się zgadzać 😀
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rozmawiałem z człowiekiem, który mi robił profile i mówił, że u niego standardowy papier to jakiś Tetenala półmat 260g/m2, kosztujący za arkusik A4 trochę ponad 1 zł. Ile płaci klient nie pytałem.
Za zdjęcia A3 na wystawę, z której przed chwilą wróciłem, autor płacił 7 zł za sztukę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
wariat133, no to ładnie was kasują. Ja biorę za 10 x15 - 0,45. Za 15x21 -1.2. I ja to mam skalibrowane na lale. Obsługuje tylko klientów realnych. Rownież profesjonalistów i artystów, choć tych jest mniej, ale to naturalne.
 
ktosia  Dołączyła: 29 Cze 2016
Posiadam 2 drukarki epsona i jednej będę chciała się pozbyć. Mam dylemat, którą zostawić, a muszę jednej się pozbyć, bo mało miejsca w domu ;( Częściej drukuje na starej, ale jarej ;) p50 z cissem z barwnikowymi tuszami. Mam jeszcze drukarkę Epson SP 600 z oryginalnymi tuszami pigmentowymi epsona w środku. Głównie drukuję na p50, ale trochę mi szkoda sprzedawać sp 600, bo ma większy format i więcej kolorów, ale oryginalne tusze sa trochę za drogie. Drukuję na potrzeby domowe. Chciałam Was spytać czy jest możliwa zmiana tuszy pigmentowych na barwnikowe i czy jest sens mi to robic, skoro mam p50. Coś mi się obiło o uszy, że zmiana jest możliwa, ale czy to będzie w miarę bezpieczne dla drukarki? Wiem, że nie można łączyć tych tuszy i pytanie czy laik zrobi taka zmianę tuszy, aby nie zaszkodzic drukarce.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Choć nigdy tego nie robiłem to wg mojego serwisanta oczywiście Jest to możliwe, ale.... No właśnie trzeba dać drukarkę do przepłukania. Poza tym jeśli cena tuszu jest dla ciebie barierą to zastosuj wieczne pojemniki i tusz producentów niezależnych. Jeśli natomiast nie podobają Ci się wydruki z 600 to chyba lepiej sprzedac i kupić dla formatu a3 Epsona 1500 lub 1800.

[ Dodano: 2017-12-13, 21:39 ]
Biorąc pod uwagę możliwisci to ja bym 600 nie sprzedawał. Raczej kupiłbym albo zamienniki albo wieczne kartridże. Drukowalas na kartonie coś? Jeśli nie to spróbuj w cz-b rzucić obraz na karton gr 1-1,5mm gr. Może być passepartout.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Moja L800 zaczęła źle drukować, czyszczenie ze sterowników pomagało w przypadku poziomych linii testu głowic, ale niebieski kolor ma rozproszone na wszystkie storny linie pionowe. Lokalny serwis stwierdził uszkodzenie głowicy, któremu na pewno nie pomoże czyszczenie. Jestem zły jak cholera, bo drukarka nie była dużo używana (i to był błąd), ale żeby była aż tak nietrwała? Nawet gwarancja 12 miesięczna, która obejmuje ledwie 3000 stron to kpina.

Czy może ktoś polecić coś bardziej trwałego? Jakość z L800 bardzo mi odpowiadała, bez kalibracji (miałem ją skalibrować jak wyczyszczą mi głowice) trochę B&W niedomagał, wpadał w zieleń, ale to nie priorytet.
Szukać jakiejś używki innego modelu? Czy to nie zbyt ryzykowne? Polećcie coś proszę :roll:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Rozumiem, że linie wydruku testowego nie są poukładane idealnie?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
M.K, jeśli chodzi o ten czarno biały test głowic na kwadracikach, to są. Jeśli chodzi o ten kolorowy test głowic z pionowymi liniami złożonymi z kropek i poziomymi schodkami, to jest tak, jak opisuję: Poziome schodki są OK. Pionowe linie OK poza niebieskim: tu są rozproszone na lewo i prawo. Jak drukuję w najlepszej jakości to raczej tego nie widać, ale w każdej niższej widać pasy lub inne strzępy.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jak długo to trwa? Jeśli wszystkie są drożne kanaliki to efekt plucia na różna strony jest spowodowany zabrudzeniem dysz a nie uszkodzeniem głowicy.

[ Dodano: 2019-02-18, 11:09 ]
Wstaw fotkę wydruku testowego
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dzięki, wrzucę jutro jak odbiorę drukarkę z lokalnego serwisu. W międzyczasie serwis Epson w Warszawie wycenił wymianę głowicy na 805zł + wysyłka. Marny biznes. Mam w domu płyn do czyszczenia głowic, może jak potwierdzisz, że to raczej zaschnięcie - spróbuję najpierw sam ją reanimować.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Raczej tłuszcz lub brud z wycieraczki masz na głowicy od spodu. Ta wycieraczka co sie podnosi po procesie czyszczenia głowicy - należy ja czyścić. Oczywiście to jest zabieg ponadstandardowy.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
M.K, zajrzyj tu: https://cloud.krawczyk.it/index.php/s/Noedc5jbFcpjwmp
chodzi mi o nierówne pionowe linie testu głowic. Ciemna magenta też nie zawsze jest w jednym kolorze.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To jest raczej objaw złego pozycjonowania karetki, aniżeli uszkodzonej głowicy. Jedyne co mi przychodzi do głowy z rozwiązań domowych to przemycie paska pozycjonującego - jest to przeźroczysta taśma prowadzona na całej szerokości drukarki nad paskiem napędowym karetki. Całą najłatwiej wyczyścić w taki sposób - włączasz drukarkę i czekasz aż głowica się podniesie i przesunie w lewą stronę. Gdy to zrobi - wyjmujesz kabel zasilający z prądu. Wtedy możliwe będzie ruszanie karetką w prawo i w lewo. Za pomocą delikatnej szmatki lub chusteczki nawilżonych płynem do mycia szyb czyścisz delikatnie taśmę z rozpylonego tuszu po całej długości wykorzystując możliwość przesunięcia karetki. Po zabiegu włączasz normalnie wszystko. Może się uda. Raz miałem taki objaw - drukowało mi od połowy kartki po skosie. Karetka źle się pozycjonowała. Wyczyszczenie pomogło do końca jej żywota. Jeśli dobrze pamiętam to była p50. Czyli L800 bez pojemników zasilających.

[ Dodano: 2019-02-21, 06:44 ]
Natomiast co do kanału M - jeśli ma objawy dostawania się innego koloru to dowód na to, że głowica przepuszcza kolory między sobą. Czyli uszkodzenie głowicy. Jeżeli zafundowałeś jej nad wyraz częste czyszczenie raz za razem w celu usunięcia powyższego problemu - to ubiłeś drukarkę.
Rzadko się zdarza, że głowica od spodu jest mocno brudna i zaśmieca inny kolor - choć jest też taka możliwość.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
M.K, Dzięki wielkie, spróbuję :-B
Wracając do poprzedniego pytania - co polecisz zamiast L800, gdyby dokonała żywota?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Szczerze? Kupno drugiej nowej głowicy i większe poświęcenie uwagi drukarce. L800 potrafi bez problemu zrobić 40tys wydruków a4. A nawet słyszałem o 80. Ja mam L805 i one mają głowice dużo gorzej wykonane. Nie mówiąc o wykonaniu całości. Od pierwszego dnia moja nie potrafiła drukować idealnie w mono. I do dzisiaj nie potrafi. Nie chodzi mi tutaj o zafarb. Przy wydrukach pojawiają się pola o innym odcieniu niż cała odbitka. Temat znany z Internetowych forów. Ale w kolorze ujdzie w tłumie. Mam na liczniku 10tys a4, przy czym ponad 7500 w fotokolorze bez marginesu.

Zainstaluj wic reset - i za jego pomocą sprawdź status drukarki - będziesz widział ile zrobiłeś wydruków. Poza tym tusz z procesu czyszczenia wyprowadź poza drukarkę - w L800 robi się to w 1-2 minuty. L800 to doskonały sprzęt. Dużo lepszy od L805.

Nie ma drukarek bezobsługowych, nie mających problemów. O nie trzeba dbać. Jak ubiłeś Epsona, to Canona nie kupuj.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Dzięki za rady!
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Daj znać czy czyszczenie paska pozycjonującego coś dało.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Niestety po czyszczeniu paska alkoholem izopropylowym nic się nie zmieniło w kwestii pionowych linii. Dodrukuję tusz do końca i zastanowię się nad wymianą głowicy w serwisie. Dzięki za wszystkie rady :-B
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Szkoda. Te linie wyglądają jakby za późno załączyła drukarka plucie. A moze zrób wyrównanie głowicy?

[ Dodano: 2019-02-21, 23:09 ]
Robiłeś to kiedyś?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
M.K, Tak, robiłem. Wszystko wygląda OK.
Mam płyn do czyszczenia drukarek - jak będę przy końcu tuszu spróbuję wyczyścić głowicę. Jak się nie uda, to wymienię ją w serwisie jak radziłeś.
Co do niebieskiego zalewającego magente - na 2 testach głowic tak to wyglądao, po 1 normalnym czyszczeniu głowicy wróciło do normy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach